Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alocatie in cont, cum?


13 raspunsuri la acest subiect

#1
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 25 septembrie 2002 - 19:48

M-am saturat sa-mi sune postasul la usa cu minunata suma de 180000 lei in mana luna de luna asa ca vreau sa aflu cum as putea sa mi se depuna banii intr-un cont. Ce stiti de treaba asta? Raluca

#2
GabrielaG

GabrielaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 25 septembrie 2002 - 20:01

Eu mi-am deschis un cont la banca, in care urmeaza sa primesc alocatia ptr. cel de-al doilea copil. Are doar 2 luni. Daca primesti deja alocatia de mai mult timp am impresia ca trebuie sa faci un nou dosar si sa-l depui pe nu stiu unde pe la primarie. La mine a umblat sotul dupa toate prostiile astea si eu nu cunosc inca toate cele, dar se poate. Cum aflu amanunte iti mai scriu. Pa

#3
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 25 septembrie 2002 - 20:09

Multumesc, asta nu stiu unde, ce si cum depun! Raluca

#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 25 septembrie 2002 - 22:46

quote:
Initial creeata de Raluca
M-am saturat sa-mi sune postasul la usa cu minunata suma de 180000 lei in mana luna de luna asa ca vreau sa aflu cum as putea sa mi se depuna banii intr-un cont. Ce stiti de treaba asta? Raluca
Este suficienta depunerea unei cereri tip in care sa se mentioneze exact numarul contului bancar deschis si banca la serviciul social al primariei de care apartineti. marius PS o sa strambe din nas dar ai posibilitatea legala sa o faci...numai ca le dai de lucru ca sa scrie un ordin de plata ...ceea ce e o munca nu?[:)]

#5
Guest637_216

Guest637_216
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 septembrie 2002 - 22:59

Pot sa-ti spun cate ceva la acest subiect! Mergi la BAnc Post la tine in localitate si iti deschizi un cont curent.Te va costa taxa de decshidere 15000 lei si trebuie sa-ti depui in cont 50000 lei. SA nu uiti sa iei cu tine si ultimul cupon de alocatie primit acasa.(si buletinul bineinteles)Titularul contului terbuie sa fie cel pe numele caruia e cuponul. Succes! Ali ali

#6
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 10:18

Multumesc ptr. informatii, va incepe razboiul cu functionarii "amabili"....ai primariei.Suplimentar, contul tre' sa fie la bank Post sau la orice alta banca? A, din ce zice marius , poate sa fie orice banca..[:I] Raluca

#7
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 10:28

Buna Raluca, Eu primesc alocatia pe cartea de credit pe care primesc si salariul si vreau sa-ti spun ca nu am avut nici un fel de probleme la primarie. Te duci cu hirtia de la banca pe care iti este confirmat numarul de cont,cu cuponul de alocatie de luna trecuta si o cerere in care sa treci data cu care vrei sa primesti alocatia in cont.Dureaza cam 2 luni(deci trebuie sa mai ai rabdare cu postasul)si apoi intri in normal.Pa!Pa!Cristina PS Pentru orice eventualitate,daca dai de vreun functionar zelos sa ai la tine copie dupa certificatul de nastere al copilului,dupa buletinul tau-pagina cu CNP + pagina cu ultima adresa!!

#8
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:00

Si la mine intra alocatia pe cardul de salariu. Acelasi procedeu ca si la Palmirah. Dar am observat o treaba: trimite un barbat chipesh sa rezolve treaba, functionarele sunt mult mai receptive!!! (la mine s-a dus tata...:-)) [^]

#9
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:18

Merci de pont Vilma, cred ca tot la tata am sa apelez! Raluca

#10
mirela m

mirela m
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 11:15

[?] Pai fetelor, lamuriti-ma si pe mine va rog frumos?! Cum sa fac eu sa primesc pe cardul de salariu si alocatia pustiului? Ca eu am cont curent la Banc Post si de acolo tre' sa iau alocatia, dar de cand am inceput serviciul, nu prea mai am timp sa ajung pe acolo... Am si card de salariu, dar daca ma duc sa-mi schimb "adresa" la care primesc alocatia, cu ce date despre card sa ma duc?! Ca eu nu am nimic, decat cardul propriu zis, fara alte hartii, numere, serii, etc!!! mirela


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -