Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

O vacanta acasa la mine si la tine...

vacanta vacanta dc vacanta inedita vacanta low cost cum sa petrec vacanta

82 raspunsuri la acest subiect

#61
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 23:29

Copilul meu socializeaza de la 2 ani si 9 luni si nu a avut probleme in a-si face prieteni, de fapt are destui la acest moment. A devenit mai selectiv si mai timid acum de cind e mai mare. Stati sa vedem ce iese cu lista lui Marius, vorbim in toamna [flo2] .

 

 

Ei, uite ca veni si toamna, hai spuneti care pe care v-ati vizitat. A fost un succes initiativa lui Marius?



#62
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 18 septembrie 2013 - 12:41

Eu pot spune ca vacanta a trecut si suntem vii, chiar daca nu ne-am vacantat.

Eu nu am avut decat 2 zile de concediu , copila a inteles.

Majoritatea prietenilor din gashca au fost pe acasa si ei, asa ca ne-am organizat in limita timpului si bugetului si am mers la strand, lac, sat si alte activitati impreuna; ba mai mult, fie`mea a fost norocoasa, a fost luata mereu cu cine pleca pe undeva [:)]

A fost un pic stresata de ziua de ieri, cand la scoala trebuiau sa povesteasca pe unde au fost ... dar a trecut si asta, nici doamna invatatoare nu a fost in vacanta [:)]  asa ca nu a fost singura din clasa in aceasta situatie.

Pentru anul viitor i-am promis o tabara de supravietuire, pt care vom strange banii din timp si astfel nu ramane nevacantata [soricel]



#63
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 06:33

For all it's worth..ma bag si eu. Nu-mi imaginez eu ca cineva isi trimite copilul in Australia, da io il iau pe toata vacanta de iarna (sau de vara). Daca vreti sa scapati de frig, zapada si gheata, la noi e vara si intre Craciun si anul nou, plecam cu cortul. Primesc si cu parintele aferent  [:)]

 

Acu sa va vad, care va incumetati?  [flo2]



#64
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 07:39

Eu cred ca ideea se va coace in timp.

Eu pot sa primesc un copil - intre 11-14 ani in orice vacanta.  Andrei al meu are 13 ani si asta e varsta cu care rezoneaza el.

 

Deci ofer o saptamana in Cipru sau o saptamana in Olanda.



#65
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 07:40

Alexia, ce varsta are/au copilul/copiii tai?

Imi place oferta ta. [clo]



#66
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 00:48

Mirela, cea mare are 7 ani, cea mica 4 luni (da pe ea nu o includem). 

 

Eu de-aia am facut "oferta" cu parintele aferent, imi imaginez ca nici un parinte nu-si va expedia copilul de 6-7-8-9 ani singur in Australia schimband cel putin doua avioane ca sa ajunga aici.

 

edit: daca se vine ca o vacanta in familie (adica cu mama/tata), e posibil si pentru copiii mici si pentru cei mari care nu ar fi in acest fel obligati sa suporte o copilita de 7 ani. Ca ma gandesc ca lui Andrei al tau nu i-ar surade ideea.


Editat de Alexia27, 04 octombrie 2013 - 01:52 .


#67
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 10:41

eu acum am vazut subiectul asta. marius  [flo2]

 

deci, a fost careva la cineva? hai sariti aici sa va vad si eu! 

 

in perioada Craciunului este oferta mea, ptr doi copi chiar. deci, astept inscrierile.  [flo2]



#68
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 12:51

Mirela, cea mare are 7 ani, cea mica 4 luni (da pe ea nu o includem). 

 

Eu de-aia am facut "oferta" cu parintele aferent, imi imaginez ca nici un parinte nu-si va expedia copilul de 6-7-8-9 ani singur in Australia schimband cel putin doua avioane ca sa ajunga aici.

 

edit: daca se vine ca o vacanta in familie (adica cu mama/tata), e posibil si pentru copiii mici si pentru cei mari care nu ar fi in acest fel obligati sa suporte o copilita de 7 ani. Ca ma gandesc ca lui Andrei al tau nu i-ar surade ideea.

 

Ba e posibil sa vina si singur, platesti insotitor la avion. Eu asa l-am trimis pe fiu-meu de citeva ori in Romania, si cunosc citeva familii care-si trimit copii din America si Canada cu insotitorul de zbor in Romania.  Nu cred insa ca cei mici or sa fie amatori de asa o experienta, nu numai zborul lung, dar si statul cu niste necunoscuti.



#69
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 13:26

Letitia, eu nu am spus ca nu e posibil, am spus ca nu cred ca vreun parinte isi va trimite copilul mic singur asa departe. Din Romania pana la mine se schimba 3 avioane si dureaza approx 24 de ore. Din Frankfurt, se schimba doua. Si nu mereu legatura intre ele e imediata, poti sta bine mersi in Singapore de exemplu niste ore bune. Din UK in Romania e zbor direct care dureaza vreo 3-4 ore. E o diferenta. 



#70
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 13:41

Letitia, eu nu am spus ca nu e posibil, am spus ca nu cred ca vreun parinte isi va trimite copilul mic singur asa departe. Din Romania pana la mine se schimba 3 avioane si dureaza approx 24 de ore. Din Frankfurt, se schimba doua. Si nu mereu legatura intre ele e imediata, poti sta bine mersi in Singapore de exemplu niste ore bune. Din UK in Romania e zbor direct care dureaza vreo 3-4 ore. E o diferenta. 

Uite pentru mine mai degraba aspectul financiar e o problema. Si oboseala desigur dar... m-am uitat luung de tot la oferta ta  [:)]





Etichetat si cu vacanta, vacanta dc, vacanta inedita, vacanta low cost, cum sa petrec vacanta

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -