Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (191) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta slabire montignac

503 raspunsuri la acest subiect

#481
cge

cge

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.616 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 16:07

'neata,

 

Aici e liber azi, e asa de bine sa stai acasa [:)] E ziua nationala, in sfarsit, a Qc.

Si e soare si frumos.

 

Puisor, cum a fost la Marathon? I-a placut lui Stefi ?

 

Ptr frigarui, noi le facem cu piept de pui si/sau cu c. de porc.

Taiem carnea cuburi, si o punem intr-o cutie de plastic la marinat cu ulei de masline, zeama de lamaie si condimente: piper, oregano.

Secretul e sa stea cat mai mult la marinat. Dup-aia pe gratar.

 

Le facem si cu legume, si decat cu carne. Si cand suntem grabiti, nici nu le mai insiram pe bete.

 

Ariadna, si tot ceva cu fasole verde o sa execut.

 

Ariel, sa va fie de bine vacanta. Si noi decizia cu emigratul, am luat-o tot dupa o vacanta afara si intr-o vacanta.

 

Carmen, bine ai revenit. Super ca faci sport.

 

Brandusa, esi stapana pisicilor ?

 

O zi buna si conforma,



#482
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 16:41

cristina mai mult ele stapanele mele [batcap] ..pisica naravasa imi plange seara la usa ca nu o bag in seama si aude voci de la tv:))..si motanul trebe sa-l pazesc sa manance si sa nu-i fure cealalta pisica mancarea [fri]

 

vai nu va pot spune ce obosita sunt..pur si simplu nu am putere sa ma misc sa ma concentrez sa nimic...si imi vine intr-una sa mananc dulce [smulgpar]  [smulgpar]

 

andani, caress, puisor unde imi umblat??


Editat de brindusik, 24 iunie 2013 - 16:42 .


#483
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 17:09

Brambura umblam, evident!

 

Zi libera, program haotic, calculator 0.Am fost in vizite, la cumpatraturi, am facut o inghetata de ciocolata si acum ma pregatesc sa plec la sala.Desi m-as culca, iar m-am trezit la 6.30.

 

Cumintica si conforma, doar ca am baut cafea cu cofeina azi, la un moment dat cred ca aveam tensiune 7-8, era musai cu cofeina.

 

MD PANCAKES CU VISINE, CAFEA

G 2 FELIUTE DE CASCAVAL, UN IAURT CU GERMENI DE GRAU-astia sunt conformi, nu?Sper...

P HERING IN SOS TOMAT CU CEAPA VERDE, WASA CU CASCAVAL.

 

Azi era si zi de raport, nu?56.2 , mi-am mai revenit un pic...Deci pot sa fac alt tortulet cu alune, am voie??? [soricel]

 

Brindusik, hai la sala cu mine, sa vezi ce iti revii!!!

 

Am ajuns pe la 4 acasa, am dat drumul la aer conditionat, nu se putea altfel...greu suport caldura.


Editat de caress, 24 iunie 2013 - 17:10 .


#484
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 17:42

Buna!

 

M-am intors arsa de soare si foarte obosita. E in regula in ndelta ,dar prea departe si se face mult pe drum ,cu bac,mers pe canale etc.

Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea de la tirg ,adica pestele era prajit cu malai ,borsul de peste avea cartofi,aveau si inghetata +azi 2 covrigi.

Sper sa nu fi pus ,ca de dat jos nu se pune problema.

Miine fac mincare monti;de alergat nici nu poate fi vorba, ca e ucigator de cald si as minca numai inghetata.

Vorbim miine ,ca ma duc sa fac un dus.

Fetelor care pleaca in vacanta :va doresc distractie maxima si sa nu puneti nici un kg.

Lorelei ,la tine banui ca va fi buna temperatura,si-ti zic: bine ai venit.!Enjoy!

Pup!



#485
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 18:33

girls am dat de asta (pe fb-ul meu adik [clo] ).. http://www.lauraadam...de-cartofi.html

 

acum intrebarea e cu ce inlocuim cartoful? idei?



#486
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 21:08

Branduso, poate cu dovlecel? Alta idee nu am. Hai ca daca ai terminat nu mutatul poate te mai linistesti un pic si iti revii din oboseala  [pup]

 

Carmen marieta, bine ai revenit ca te dadusem disparuta. Ma bucur ca esti inca alaturi de monti si asa sportiva. Cum iti mai vin hainele? Ai mai stramtat din ele?  [:D]

 

Ariadna, mersi de pontul cu inghetata de la Betty Ice. Am mancat si eu sambata si e delicioasa.

 

Dulcetica, eu chiar te invidiam ca sunteti asa de aproape de Delta fata de noi  [:-)))] I

 

Cristina, azi nu am mai facut frigarui dar bine ca mi-ai spus de marinare ca asta chiar nu o stiam.

 

Nu mai scriu meniul ca nu a fost prea conform. Dar de maine sunt cuminte, promit.

 

Noapte buna  [nani]


Editat de puisorul, 24 iunie 2013 - 21:08 .


#487
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 21:39

puisoaro am deadline la work pana joi...dar is totalmente varza [:-)))]  [:-)))]  [batcap]  [batcap] sigur nu termin ca e fizic si mental peste putinta [clo]



#488
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 21:53

Brindu, am mancat ceva asemanator in ITALIA, cu crusta facuta din pesmet si nuci rasnite, rumenite impreuna inainte.Putem incerca, eu sunt pentru orice reteta noua cu peste!

Dulcetica, eu ma asteptam sa fie asa...dar daca le cereai in mod expres nu iti faceau peste la gratar?Sau saramura fara mamaliga...?

Cum sa alergi pe vremea asta, Doamne fereste!!!Dar o sala pe acolo nu ai?Nu mai e de miscare in aer liber decat la 6 dimineata(superb e la 6 dimineata...cred ca raman la ora asta de trezire.

 

Si seara am fost cuminte, am mancat doua felite de tarta cu ciuperci-mici, cu multa salata de varza, pe la 8.Acum inabus niste conopida, cu care nu stiu inca ce fac...cred ca o mananc maine cu branza rasa deasupra si gata.Am fost si la sala, cu alta tipa decat de obicei, stiam ce ora va face, abia tastez....nu mai am brate si antebrate delco, si nici cvadriceps.In rest sunt bine.



#489
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:43

caress nush ce sa spun..cred ca ar fi cam gretos si peste si nuci..eu am niste migdale macinate deci as putea..dar...nu cred ca se lipeste prea tare daca nu dai prin ou mai intai

 

poate ar merge cu morcov..dar ala e prea dulce...ideea lu puisoara cred ca ar fi ok si aia...

 

o sa incerc ceva in vichend...pe langa somn [alcool]



#490
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 05:29

Caress,momentan sint si in perioada nefasta din luna ,deci nu ma duc la nici o sala. Cred ca nici dupa ,ca nu ma pasioneaza aparatele. O sa iau in studiumersul la piscina.

Azi pare cumplit de cald!

In continuare 60.5 kg ,deci stagnez,desi am mai mincat aiurea.

Meniul de azi:

MD-ochi cu rosii

G-visine

P-o salata si dovlecei la cuptor

g-sper sa fac tarta cu visine

cina-o salata rosii cu brinza feta

Puisorul sint mai aproape ca tine de delta ,dar cu drumurile de la noi,coada la bac,transportul pina la Gura portitei ....e ceva de mers,dar merita.

Caress,era mare aglomeratie la restaurante si  e adevarat ,inghetata n-o aduceau obligatoriu. [:-)))]

De azi sint cumintica!

O saptamina placuta!





Etichetat si cu dieta, slabire, montignac

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -