Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (191) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta slabire montignac

503 raspunsuri la acest subiect

#11
Ariadna16

Ariadna16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 17:23

Claudia, wow, -1,3 kg intr-o saptamina?  [fal] Pai daca as merge si eu asa in 3 luni mi-as atinge targetul. Dar nu merge...fluctueaza...intr-o dimineata a saptaminii trecute ajunsesem la 83.7 si nu stiu ce s-a intimplat ca la raport am 84.7 kg. Nu mai stiu cum sa inteleg. Da, cred ca am o rezistenta la slabire. Bine, cred ca cine consuma carne slabeste mai repede, sau in general mai multe proteine...am vazut si eu cand am incercat Dukan. Atunci a inceput sa se miste cantarul....E o mare diferenta intre noi doua: in aproximativ aceeasi perioada tu ai slabit de 3 ori mai mult ca mine. Vreau si eu!!!  [vrajitor]

Felicitari si pentru ce-ai facut si ne-ai aratat pozici (si comestibil si necomestibil).



#12
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 19:14

Seara buna! Eu am ditai botul...m-am cantarit dimineata si aveam 61 kg [batcap] ....daca pana acum am stagnat 3 luni aproape, acum vad ca acumulez...ce, nu stiu! ca am fost perfect conforma. Ma consolez cu ideea ca e din cauza cm-ului venit ieri si ca de fapt trage apa la cantar....ufff, deprimant rau!

 

meniul meu de azi:

md: iaurt degresat cu fulgi de ovaz

pranz: dovlecel umplut cu carne tocata, salata de rosii cu putina branza si marar

cina: salata de ciuperci cu pui.



#13
Ariadna16

Ariadna16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 19:25

Seara buna! Eu am ditai botul...m-am cantarit dimineata si aveam 61 kg [batcap] ....daca pana acum am stagnat 3 luni aproape, acum vad ca acumulez...ce, nu stiu! ca am fost perfect conforma. Ma consolez cu ideea ca e din cauza cm-ului venit ieri si ca de fapt trage apa la cantar....ufff, deprimant rau!

 

 

Te inteleg perfect, acelasi lucru mi s-a intimplat si mie. [soricel] 



#14
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 19:32

Eu cred ca e vreo faza a lunii... [:)]

Placintica Cerrei e aproape gata,arata intr un mare fel.Si am facut si ,,fasole batuta din naut'', la conopida am renuntat ca era prea migaloasa...data viitoare.



#15
Ariadna16

Ariadna16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 20:02

Mie nici foame nu-mi e. Maninc un mar. Luna e in descrestere din cite stiu, ar fi trebuit sa favorizeze scaderea in greutate.



#16
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 21:05

Ariadna multumesc, e prima data cand raportez asa scadere... e insa foarte adevarat ca vine dupa o stagnare de aproape 3 saptamani... eram descurajata deja, insa si pusa pe ambitie... citisem doar ca dupa stagnare, corpul slabeste mai rapid! de acum ma astept la o scadere constanta de 1 kg/sapt. si mai gandeste-te ca eu am si foarte mult de slabit, deci kg in cazul meu, cel putin teoretic, se dau mai repede jos! tu nu cumva mananci seara tarziu si ai un metabolism mai greoi? sau mananci prea putin? o explicatie pentru stagnare exista... sigur papi alimente cu IG mai mic de 35???

 

 In alta ordine de idei, in seara asta am papat ficat la gratar cu tzatziki si mi-e cam rau; a picat aiurea si am zis ca nu mai pun in gura ficat mult timp... [fri] imi cam  pare rau ca am mancat desi mintea imi zicea sa nu mananc!



#17
Ariadna16

Ariadna16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 21:39

Am postat ce maninc...nu maninc foarte mult, eu stiu ce sa zic? Dar organismul cred ca nu s-a obisnuit inca cu dieta, poate de aceea. Imi doresc sa slabesc si eu 1 kg/saptamina!

Metabolismul e lent.



#18
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 05:50

Buna dimineata, frumoaselor!

 

Ariel, Ariadna, nu va faceti griji, asa e cand vin rusii: e prapad. la mine sunt diferente si de doua kg inainte si dupa CM. de aia nu dau niciodata raportul inainte de cm.

 

Aseara am facut briose a la Puishorul, cu marar si telemea. foarte bune! Dar as prefera sa nu se simta asa tare taratele de grau, trebuie sa-mi iau rasnita de cafea ca sa le maruntesc.

 

Am inceput ziua cu o jumatate de pepene galben si o lingurita de miere. Acum sunt la cafea si peste vreo jumatate de ora o sa ma delectez cu niste briose + crema de branza cu busuioc si rosii cherry.

Brindu, gata cu mutatul?

Claudia, poate tzatziki ti-a facut rau, mai degraba. de ce zici ca de la ficat?

 

Na, ca s-a trezit Mateiasu'! va pup, o zi faina sa aveti!


Editat de ninha, 04 iunie 2013 - 06:06 .


#19
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 06:49

Ninha, zic ca de la ficat, pentru ca mi s-a aplecat din timp ce il faceam la gratar; a fost mult miros si mi s-a pus pe stomac! Si era si cam tarziu, in jur de 8 l-am facut! [soricel]

Azi sunt cuminte:

MD: nimic, nu am putut

P: ciorba de zarzavat

C: niste visine poate - sunt la dezintoxicare azi! [il]



#20
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 09:31

Buna dimineata , va puppp   [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

 

Am facut aseara pentru azi sarmalute in foi de vitza de vie  [yami] .... umplutura am facut-o din soia granulata, ceapa, morcov, ou, condimente si peste am pus un sos cu marar ingrosat putin cu faina de naut ... mda, am facut-o cu faina de naut si mi se pare chiar bun , nu se simte gustul de naut aproape deloc  [batetoba]





Etichetat si cu dieta, slabire, montignac

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -