Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 82

fiv medlife albu

212 raspunsuri la acest subiect

#11
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 08:42

Cred mimimici , si eu abia aștept :) . Vezi poate te poti programa tot pe 20.06. Eu at am la 14.45. Pupici si sa vii cu vesti bune . Azi auzi si inimioarele :*

#12
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 09:13

Buna dimineata fetelor!  [:)]

A inceput o noua saptamana!

 

Mia, Lauricea, asa am fost si eu la inceput cu injectiile. Imi era tare frica sa ne fac singura, dar acum m-am invatat si nu mai am nici o treaba. De dimineata in schimb, m-a durut/usturat destul de tare clexane-ul. Ma linistesc cu gandul ca mai am doar 5 zile, sau cel putin asa sper, sa nu fie nevoie sa prelungesc tratamentul.

 

Eu mai am 2 eco de facut: una maine si ultima vineri si apoi speram din tot sufletul sa avem niste ovocite frumoase si sanatoase care sa ne aduca un bebe frumos si sanatos!

 

In weekend am botezat o minune de fetita care ne-a facut si mai nerabdatori sa avem si noi un bebe al nostru. 

 

Mimimici, iti tin pumnii astazi si te asteptam cu vestile bune!

 

O zi si o saptamana minunata va doresc!

[flo2]  [flo2]  [flo2]



#13
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 09:23

Fluturas încearcă sa iti gasesti un loc unde sa nu te isture asa tare. Pe mine asistentele m-au învățat sa pun patru degete pe lângă buric , un pic oblic, si in partea de jos sa fac injectiile . Sunt niște locuri mai puțin dureroase si mult mai puțin usturatoare, mai ales daca nu nimeresti in muschi ci in acel asa zis mic colacel. Si clexane vei face reincepe sa faci imediat după ET si pana sarcina ajunge la 12 săptămâni. O sa trebuiasca probabil sa faci acele analize de trombofilie si cred ca numai daca sunt bune analizele nu vei mai face clexane. Dar asta nu mai stiu. O sa aflu si eu la următorul eco. Eu mi-am găsit acolo doua puncte si le fac cam in același loc in fiecare seara, mai ustura dar mult mai puțin. Zi frumoasa dragi fete :)

#14
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 10:45

Fluturas, multumesc pt incurajari [flo2] [flo2] [flo2]

 

Legat de Clexane, pe mine nu ma durea deloc la inceput (doar cand am facut Fragmin ca nu gaseam Clexane), insa , in ultimul timp, ma doare si de la Clexane. Probabil de la atat de multe injectii facute nu mai e loc pe burta :)) Spre deosebire de NicNic, eu schimb locul, nu le fac in acelasi loc, trebuie doar sa fie periombilical. E bine ca ti le faci singura (si eu le-am facut de la inceput asa). Iti dai seama ce stres in plus ar fi fost sa trebuiasca sa te duci la ore fixe la un spital. Multa bafta! Sa fii pozitiva ca va fi bine. [pup]

 

Pupicei la toate fetele [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]



#15
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 10:49

Buna fete D'Albe!

O saptamana superba la fel ca voi!

NicNic felicitari mamico!



#16
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 10:56

NicNic, Mimimici, multumesc mult pentru sfaturi! O sa incerc sa gasesc niste locuri mai putin dureroase:).

 

Si eu de fapt fac tot fragmin, nu clexane, ca nu am gasit in farmacie atunci clexane de 0.4 si am luam fragmin de 5000. De obicei nu prea ma doare deloc, dar asa cum zici si tu Mimimici, cred ca facand atatea in acelasi loc, incepe sa fie zona mai sensibila, sau poate a foat doar dimineata o zi mai proasta. Pe mine asistenta mi-a zis ca e bine sa nu fac menopurul si fragminul in aceeasi parte, asa ca pe o parte am menopurul seara si diphereline-ul dimineata iar pe cealalta partea am gonalul si fragminul.

 

Vroiam sa va intreb daca si la voi au ramas mici semne...ca la mine se vad semnele de la intepaturi, plus ca se aseara mi se pare ca parca s-a invinetit un pic, foart putin, dar tot se vede. Doar pe partea pe care fac menopurul. O fi normal? Stiu ca asistenta de la MMF cand m-am dus prima data chiar m-a intrebat de cand fac tratamentul, ca nu am deloc "semne". La insemninarea pe care am facut-o in noiembrie, am avut si atunci menopur de facut, dar am facut doar vreo 7 injectii in total, cate una la doua zile. Poate ca ca facand cate 4 injectii pe zi, e normal sa se sensibilizeze zona si sa mai ramana si semne.

 

NicNic, m-ai speriat un pic cu facut injectiilor zilnic pana la 12 saptamani, dar dc rezultatul va fi un bebe mic, frumos si sanatos, ne sacrificam!

 

va pup!

[flo2]  [flo2]  [flo2]



#17
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:06

fluturash la mine inca se mai vad punctulete rosii de la intepaturi. De vanatai .. eheee ... am tot facut, mai mult de la Clexane pt ca ala l-am facut cel mai mult timp si inevitabil mai nimeresc si intr-o vena Inca se mai vad urmele de la 2 vanatai ... daca e "serioasa" la mine trece de tot in mai mult de o luna.  Am o piele f sensibila, ma invinetesc repede, ma vindec greu.

Mimimici astept cu nerabdare niste inimioare !!!!



#18
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:06

Mimimici iti tin pumnii!

NicNic, Fluturas, Mimimici multumesc pentru sfaturi! Si azi mi-au tremurat mainile intr-o veselie......ufff..nu mi-au placut niciodata injectiile.. [alcool]

De miercuri incep injectiile cu Clexane, Menopur si Gonal F. Deocamdata ma antrenez cu Diphereline. De durut nu ma doare dar imi tremura mainile...de emotii cred... [alcool]

 

Fluturas succes si niste ovocite cat mai sanatoase si mai lipicioase!!

 

O saptamana frumoasa flori d'albe!!



#19
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:11

Lucia asa cum ti-au zis si fetele, fiecare reactioneaza diferit. Pe mine, de ex, ma injunghie de fiecare data cand se prinde unul mic, ovarul stang. Poti sa iei NoSpa, max 4/zi si incearca sa te relaxezi, stresul face mai mult rau decat iti imaginezi.

Mia poti sa incerci un cantecel sa iti mai distragi atentia [zz] ... ceva gen Ally McBeal. [soricel]



#20
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:15

Multumesc Qiao! :-) O sa incerc poate functioneaza [pup]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -