Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 81


225 raspunsuri la acest subiect

#11
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:37

La 10zile de la ET (inclusiv ziua ET) am o scurgere maronie si dureri usoare de burtica. Mai pot spera la bb?

sigur si mie tot asa mi a venit spting in ziua 10 dupa ET  desi eu am stiut din z 5 dupa ET ca sunt gravida si am avutv si durerile de burtica despre care spui



#12
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:40

amalia ce putin mai ai si iti intalnesti minunile !!!! Iti tin pumnii sa stea cumintele pana pe 14 si sa aveti o intalnire de nota 10.



#13
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 13:16

QiaoBing, va rog sa ma scuzati, am apasat DIN GRESEALA butonul "Nu imi place", in dreptul mesajului dvs

#14
eri.ka

eri.ka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 13:18

din pacate testul beta HCG=0.00 [fal]      [zid]    [bang] 

asta e.... poate data viitoare daca vrea bunul dumnezeu, desi era ultima sansa la fiv ca era pe dosar aprobat si altul nu mai ave voie sa depunem si nici bani sa facem alt fiv nu avem.... :((

bafta tuturor!



#15
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 13:58

eri.ka , imi pare sincer rau :((((

#16
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 14:04

dragi babutze, VA ROG SA MA AJUTATI CU UN SFAT, va citesc de multa vreme, dar inca nu m-am adresat voua, sunt intr-o situatie destul de delicata, inaintea primului meu FIV (dupa cateva IA nereusite...) am facut testele premergatoare FIV (Clamydia, Mycoplasma si Ureaplasma) si surpriza : ultimele 2 mi-ai iesit pozitive, tocmai acum cand eram in linie dreapta pt FIV; asistenta dr mi-a zis ca pana la ET pot sa iau tratament (in functie de antibiograma), ca nu dauneaza ....dar sunt putin sceptica, tematoare ... voi ce ma sfatuiti? sa iau tratament cu antibiotice (sau ma rog, ce imi vor prescrie dr) sau sa ANULEZ fiv-ul ? ati mai patit careva asemenea lucru?? va multumesc

#17
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 14:38

Josephine, ce a iesit pozitiv: IgG sau IgM?

Erika, imi pare rau...si pt beta si pentru situatie...


Editat de MeAlex, 03 iunie 2013 - 14:53 .


#18
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 16:09

eri.ka imi pare rau. niciodata sa nu zici niciodata, nu stii ce iti rezerva viitorul. o imbratisare

josephine pls, nu ma face sa ma simt chiar baba !!!!

ref infectii, din discutiile pe care le-am avut cu mai multi dr, am constatat ca numai dr din Romania sunt asa de atenti si ne pun sa ne cautam de toate dudele. la ultimul fiv facut in Turcia nu i-au interesat secretiile, ne-au dat (mie si sotului) cate 2 pastile de azitromicina de 500 in doza unica la inceputul stimularii si cu asta basta. bineinteles ca eu facusem toate analizele acasa si stateam linistita. Un alt dr evreu cu care am discutat anul trecut la fel, s-a luat de romance ca sunt supra investigate. I-am zis ca mi se par importante secretiile si a replicat ca alea se pot trata si in sarcina, e parca nu as avea destule griji dupa test pozitiv. Ca experineta personala, mie mi-a iesit inainte de un FIV Klebsiella in urina iar sotului un enteroccoc, ni s-a dat antibiotic 7 zile si urma sa repetam culturile chiar cu o zi inainte de inceperea stimularii, la 3 zile (sau 5 ... sunt baba, ma lasa memoria) dupa terminarea antibioticului. Am facut tratamentul, dar am decis sa intrerup procedura si sa o reiau ulterior pt ca mi-a fost teama ca fiind prea repede facut testul sa nu iasa fals negativ. Acum ma gandesc ca am pierdut timp care conteaza la varsta mea

Ca concluzie, un tratament cu antibiotic nu face rau inainte de ET, unele fete il fac tocmai pt a-si mari sansele la FIV. Nu stiu daca ai auzit, dar era si mitul cu Polidinul pe care il faceau fetele ca sa ramana insarcinate (natural).

Am limbarita azi



#19
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 07:57

draga de ea, multumesc frumos QiaoBing...mi-ai dat atatea informatii [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]

nu sincer nu stiam de inj cu Polidin pt marirea sanselor (de Polidin stiu doar ca pisca ca drequ... [fal]  [fal]  [fal] )...sunt atea supozitii si date colectat din reusitele altora incat sincera sa fiu, am obosit/ renuntat sa le mai notez sau sa le privesc ca litera de lege...

apropos de suprainvestigate ....DA , sunt perfect de acord cu tine , hai sa zicem ca in cazul nostru este cel putin explicabil (ca vrem sa nu dam gres si atunci suflam si in iaurt), dar important este sa nu uitam de anumite limite (ca orice lucru facut in viata, "da roade" daca e facut cu masura) ...

in ceea ce ma priveste, am patit la fel ca tine, adica o sa intrerup FIV-ul pt ca medicul meu imi da tratament cu Doxaciclina, atentie 10 zile!!!!!! [vraji]  (2*1 zi), si mie si sotului,  va trebui sa repet analiza la 10 zile si daca in continuare iese pozitiva, va trebui sa imi continui trataamentul cu antibiotice (asta ar fi undeva in jurul ET , pana imi vine rezultatul analizei.... [zid] ) si asa ca...pt a evita o hormoneala inutila, am decis sa aman pe luna viitoare FIV-ul....sper sa nu regret decizia (desi nu sunt genul) dar, NEVER say never!!!

"noroc" ca nu mi-ai comandat si Gonalul....ca poate merg in concediu de banii aceia [acor]

o zi frumoasa si mersi inca o data



#20
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:39

Buna dimi [flo2]

Am fost ieri la eco, am ceva foliculi, dar cam toti de 10/11, asa ca nu ne pronuntam cati exact pana nu ajung mai mari. Endo este ok si aparent pregatit: 9,6.

Nu m-am mai cantarit sa nu intru in depresie inca de pe acum, insa se vede pe fata ca am pus un pic.

 

Pup!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -