Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ce faceti de 1 Iunie? :)

1 iunie copil 2 ani distractie parcuri activitati

12 raspunsuri la acest subiect

#1
Savvy

Savvy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 351 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 15:53

Dragi mamici, 

 

e cam tarziu, poate, dar va intreb: ce faceti cu copilul de 1 Iunie? Unde va duceti, aveti in vedere anumite parcuri, activitati? Si mai ales ce faceti cu un copil de doi ani?

 

Si va doresc in avans LA MULTI ANI sanatosi si fericiti pentru toti copiii!  [:)]


Editat de Savvy, 30 mai 2013 - 15:54 .


#2
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 16:29

Daca nu ploua mergem la activitati in aer liber organizate de catre o gradinita din cartier [:)]

Daca ploua ... inca nu stiu [fri]



#3
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 21:02

Mai nimic.

 

Nu avem bani (trag de-o suta de ron pt 12 zile pana la salariu), cadoul copilului este ce-am apucat sa cumpar inainte de criza financiara (un set de baie Hot Wheels), si in plus sunt plina de nervi: ni s-a taiat apa pe motiv de neplata facturii de catre asociatie. Degeaba ne-am scotocit saptamana asta sa platim intretinerea (nu-mi place sa apar pe niciun panou de restantieri), ca ne vedem nevoiti sa ne mutam la mama nedeterminat, pana isi reglementeaza situatia asociatia cu restantierii.

 

P.S. Mi-e ciuda pe pensionarii care stau singuri cuc cu pensii de 300-500 ron/luna in apartamente de 3-4 camere. De ce nu vind, de ce nu se muta???



#4
Savvy

Savvy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 351 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 21:34

Imi pare rau, blackgirl, pentru situatia ta si va doresc mult, mult noroc sa se rezolve. Nici noi n-am facut ceva deosebit pentru copil, desi acum un an visam la tot felul de chestii. Acum simt ca e important sa fim sanatosi si impreuna. Restul... bucurosi le-om duce toate, ca altceva nu putem face, oricum. 



#5
BIENCUTZA07

BIENCUTZA07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 22:20

pai o sa le duc la locul de joaca din Cora daca e urat afara si o  sa le cumpar si ceva...simbolic ca nici la noi nu e roz situatia cu banii...daca e frumos afara,le duc in parc si cu banii pe care i-as fi dat pt locul de joaca cumpar ceva in plus pt ele,asa ma gandesc.



#6
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 06:24

I-am luat ieri o trotineta, roz desigur. Pacat ca ploua si era vijelie ieri, asa ca a incercat-o pe casa scarii.

Azi au carnaval/petrecere la gradi.

Maine, daca nu ploua de dimi o duc in parc, ar trebui sa fie un teatru in aer liber ptr copii (oricum l-a vazut ieri cu gradi, au fost toti la teatru) si mai spre pranz o duc la mine la serviciu, este ziua portilor deschise si facem si noi o mica petrecere.


Editat de dana vio, 31 mai 2013 - 06:26 .


#7
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 07:20

In Timisoara vor fi maine o multime de activitati pentru copii, iar la meteo se anunta o zi fara ploaie (chit ca nici soare prea mult n-o fi), asa ca ma gandesc ca o vom lua de dimineata la picior si ne intoarcem cand ne-am saturat sau am obosit. Cheltuiala va fi minima, poate o inghetata, poate inca ceva, un bilet de intrare la zoo, oricum low-budget, ca doar si noi suntem inainte de salariu, nu?

 

Multa sanatate si fericire tuturor copiilor de ziua lor! [il]



#8
larasarit

larasarit

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 08:19

Vad ca sunt muuuulte activitati in Buc pentru copilasii de toate varstele la Muzeul Taranului Roman, parcuri, teatre, ateliere, concerte, tot felul, imposibil sa stam in casa, [:D]  in Parcul Lumea Copiilor, Tineretului pe acolo imposibil sa nu gasim ceva pt varsta noastra asa ca mai dupa pranz incolo decolam..



#9
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 22:45

Eu i-am dus la plaja. Doua ore dus si doua ore intors, dar a fost singurul loc insorit din germania de nord si au avut o zi de soare si caldura dupa mult prea multe zile de frig si ploaie.

#10
Savvy

Savvy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 351 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 22:49

Da. Deci. Ne-am trezit de dimineata si ne-am dus in parc. Cismigiu. vazut spectacol de papusi, foarte frumos de altfel, stat 5 minute, apoi plictisit si plecat. Alergat la tobogane, nisip, instalatii etc etc, adica ocupatia noastra traditionala. Nimic nou sub soare. Uitat la copii, uitat la adulti, dat cu leaganul, uitat la ratuste, obosit, mancat marul si plecat acasa. Acasa, mancat de pranz si dormit 3 ore si jumatate (!).

Pe la 6 si jumatate seara am iesit din nou. Tot in Cismigiu. Big mistake! Aglomeratie, calcat pe picioare, pufuleti pe jos plus chistoace, pliante, servetele, jucarele etc etc. N-aveai loc nici sa arunci un ac. Bineinteles ca la locul de joaca unii parinti chiar fumau, asa ca ne-am retras repede. Muzica se auzea ingrozitor de tare. Niciun program special si incantator. La 8 si jumatate eram acasa, baita facuta, apoi culcat. 

La anul o sa fim mai mari, o sa rezistam si o sa ne culturalizam mai mult! :)

La multi ani!





Etichetat si cu 1 iunie, copil, 2 ani, distractie, parcuri, activitati

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -