Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dent estet 4 kids- experiente?


25 raspunsuri la acest subiect

#1
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 09:47

Rugaminte mare: daca a fost cineva cu copilasul la clinica stomatologica dent estet 4 kids imi impartaseste si mie experienta? Puiul meu (aproape 6 ani) are cariute la masele si vreau sa merg acolo cu el, dar mi-ar placea sa aud mai intai ca e o alegere buna. Laur e foarte speriat si n-as vrea sa ramana traumatizat...

Multumesc mult!



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 09:48

Violeta, știi ca ai reducere 10/ la suta ca membra a DC?

#3
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 10:01

Stiu, multumesc. Ce-mi scapa e cum demonstrez:). Am citit, dar am uitat, sunt extrem de ocupata si obosita. :(



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 10:18

Printezi cuponul de reduceri de aici

http://www.desprecop...nfo.asp?id=3128

 

[biz]



#5
lore.d

lore.d

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 11:00

Eu am fost cu amandoi copiii la dent estet 4 kids. cu cel mic (3 ani) doar la control iar baietelul cel mare (5 ani) a avut cateva carii destul de mari, pt una dintre ele a avut nevoie chiar de anestezie. nu a simtit absolut nimic cand i-a facut injectia, totul a fost mai mult decat ok. nici mie nu-mi venea sa cred. medicii si asdistentele sunt ffffff dragute, au rabdare, nu forteaza cu nimic copilul, ii explica inainte ce o sa faca, ce o sa simta (in termeni haiosi, pe intelesul lor). in timpul interventiilor copii se uita la desene. la prima programare s-a jucat cu ei. acum baietelul meu mi-a cerut singur sa-i mai fac o programare la dentist sa vedem cum mai stam cu cariile. noi mergem la d-na doctor dana dulgheru dar am vazut ca toate doctoritele sunt dragute.



#6
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 11:06

Multumesc, admin!



#7
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 01:28

Interesati-va dinainte de tarife, pentru problemele identificate.

 

Intr-adevar, 10% functioneaza si este apreciat. [flo2]

Totusi tarifele sunt premium. Chiar foarte premium.

 

Poate pentru copii foarte mici...nici nu mai conteaza suma, cat rezultatul. Si acolo exista tot felul de modalitati ca cel mic sa accepte tratamentul: filme derulate pe TV pe tavan, etc.

 

Totusi, cu cat copilul este mai mare...mai exista si alte solutii, mai economice. Desi fiecare parinte ar plati oricat doar sa vada problema rezolvata...



#8
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 17:24

Eu merg cu Nadia la ei, am fost si cu Ioana, care insa acum a fost "inaintata" la DentEstet 4Teens. Sunt tare, tare multumita de ei, toate doctoritele la care am fost sunt super OK.

Fetele mele merg de placere acolo, de abia asteapta programarile de dentist. Tot conceptul e bine gandit, totul e facut sa ii atraga pe copii. 

Si sincer nu mi s-a parut ca tarifele sunt mult mai mari decat in alte locuri. Oricum, chiar de-ar fi, merita sa dai mai multi bani pentru confortul copiilor tai.



#9
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 13:15

Si eu am fost la dent estet si pot spune ca am fost foarte multumiti..este un mic univers al copiilor..jucarele, personaje, pereti desenati..Doamnele sunt toate ff dragute..Chiar daca copilul este mic si nu sta au varianta de ihalosedare pe care noi am folosit-o la Mihaela noastra..

Curat, frumos, luminos...vom mai reveni acolo..sper sa nu avem insa nevoie prea curand:)



#10
gabivalceanu

gabivalceanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.006 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 23:17

Mda.

Si eu am fost fff multumita...pana la un moment, cand a inceput sa ma deranjeze ca-i faceau prea multe radiografii (are cel putin zece facute!! La 5 plombe). Am rugat sa lucreze asa, fara, pana la urma se plombau niste maselute de lapte (fii-mea are 9 ani). Atunci doamna doctor a lucrat fara radiografie (la o mini-carie), dar a bruscat-o pe Ioana, o certa ca nu deschide suficient, o strangea de obraji, i-a tras cu degetul peste buze de cateva ori... Ioana avea lacrimi in ochi, imi venea s-o iau de pe scaun (in conditiile in care la prima masea tratata gresit - in alta parte-  si infectata sever, au chinuit-o de groaza, cu branula in vena in caz de alergie si scos nerv pe viu pt ca nu tinea anestezia din cauza puroiului, asa, zic in conditiile in care la acel chin nici macar n-a scos un sunet, s-a abtinut barbateste... Cu atat mai mult imi venea sa ripostez cand acum o vedeam cum ii joaca lacrimile!).

 

Altminteri, nimic de obiectat.

 

G




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -