Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (23)


274 raspunsuri la acest subiect

#271
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 08:42

Neata,

Carmen, pana la 3 ani e valabil pasaportul.

#272
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 08:43

Carmen, pasaportul este valabil 3 ani, dar costa la fel cat si unul de adult valabil 5 ani. Luca are scris in pasaport ochi albastri, ca na, asa ii avea la 2 saptamani :)) Daca plec cu el si verifica vreunul zice ca nu-i al meu la ce ochi caprui-negri are :)) Pana la 3 ani nici nu ma gandesc sa il schimb.

 

Fetelor, multumesc de raspunsuri si sugestii. Aseara am bolit, nu m-am putut ridica nici sa il alaptez. L-a imbaiat dl Pinguin, apoi l-a pus la nani el si cu mama mea, nush cum. Pe la 03 dimineata m-am dus si i-am dat tzitzi apoi a dormit marait, cu foenul, la 05.50 a avut trezirea. M-am ocupat eu de el pana mai adineauri. La 07.15 dupa micul dejun l-am dus in patut, i-am dat drumul la carusel si in 10 minute a adormit. Tind sa cred ca el nu isi face somnul si ajunge sa fie extenuat si de aceea nu mai poate adormi.

 

Corinuka, eu nu m-as gandi sa il adorm daca nu s-ar vedea pe el ca este rupt de somn, este carait, casca si se freaca la ochi de mama-mama. Plus ca atunci ca este obosit nici nu mai mananca. Daca ar rezista cu un somn de 30 min nici nu m-as stresa ca nu doarme mai mult. Dar ma bucur ca Daviducu adoarme si singur. M-a facut curioasa chestia cu canapeaua. Ce miracol are loc acolo de adoarme? :D

 

Gabi, ei sa nici nu crezi ca m-am gandit ca spui ceva aiurea. Am vazut si eu chestia cu locomotiva, am incercat-o cand avea Luca 1 sapt cred, fara rezultat. Oricum filmuletul este creepy rau. Zgomotul de foen il folosesc mai mult ca zgomot de fond pt ca e multa galagie, sunt peretii subtiri si vecinii de sus cred ca isi trag/muta canapelele sau patul in fiecare seara, este oribil zgomotul si pasesc atat de tare incat pe mine ma deranjeaza. Faza cu foenul nu inteleg de ce il linisteste/relaxeaza. Initial m-am gandit ca il incalzeste si de aceea. Acum nu mai stiu. Ii vorbim in soapta noaptea, incerc si sa ii cant, dar nici nu ma aude sau baga in seama. Se calmeaza doar cand sare cu el dl Pinguin, efectiv ca o broasca face cu el prin casa. 

Mi se pare foarte agitat. mereu e la 220V. Niciodata nu sta calm cateva secunde. Poate e normal, nu stiu... Ma bucur doar ca acum a adormit repede, fara plansete. 

 

Va pup si sper ca sunteti bine!



#273
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 10:04

buna dimineata!

 

Cand suntem acasa Matei adoarme in brate, 5 minute de obicei, se culcuseste si eu ii mai sosotesc, il legan usor sau il mangai. In carut la inceput adormea foarte repede, acum am avut si iesire de peste 2 ore in care nu a dormit de loc - depinde cum e pozitionata iesirea afara fata de masa anterioara si somnul anterior. In masina adoarme in continuare destul de repede (avem scaun care se inclina pe 3 pozitii si sta comod la somn). Recunosc ca in casa mi-a fost drag sa adoarma la mine, obiceiul e de cand sugea, si n-am mai incercat altceva. Din greseala a mai adormit singur in pat sau in locul de joaca.

 

Pe fata cea mare insa o puneam numai in pat sa adoarma singura, nu aveam nici carusel nici nimic, stateam putin pe scaun langa patut si o mangaiam cand era mica - de la 1 an nu a mai fost nevoie nici de asta - avea si vreo 2 plusuri preferate si le lua pe ele in brate, seara adormea mancand ultima masa = biberon urias de lapte - era foarte haioasa ca asa adormita 90% il punea frumos langa ea cand termina... asta dupa ce a curs de vreo 2 ori in pat si a vazut ce rau a fost (trezire ca sa schimbam tot patul etc)

 

va pup, sa aveti un week-end super



#274
sept.oct2012

sept.oct2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 10:11

Haideti in casuta noua, dragi mamici cu pitici [flo]

 

Kytana [iepu]



#275
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 15 iunie 2013 - 12:20

Kytana, 6 dinti?? Sunteti bogati, noi nik deocamdata, vad ceva semne dar nimic concret.

Acum i-a iesit o iritatie la gura, doar in partea de jos a buzei parca are si 2-3 bubite, dar in rest e doar rosu, nu stiu ce sa fac. Am crezut ca e de la suzi, dar i-o dau doar la somn si nu cred ca e de la asta. Faza e ca arata ca o pigmentare mai accentuata. Ce-o fi?

 

Oli, cum se mai simte Dani? Durerile de urechi sunt groaznice, sper ca e mai bine acum. Nu v-ati saturat de leneveala?

 

Corinuka, nu e haios David cand se tine cu o mana de margine si cu o mana isi pescuieste diverse de prin patut? Paul e total, nu vrea sa piarda nimic. Cand zareste de la distanta ceva la care ar vrea sa ajuga (cu precadere: papuc, telecomanda sau telefon) incepe sa tremure de incantare :))).

 

Norma, multam de informatii cu pasaportul, si pe mine ma interesa.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -