Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (23)


274 raspunsuri la acest subiect

#11
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 09:20

Neata! [flo2]

Azi facem cinste cu praji si limonada! Implinim si noi 8 luni!!! [artif] Abia astept masuratorile oficiale (mergem la control dupa amiaza).

 

Piciul meu a adormit cum n-a mai facut de muuuult - de la ora 22.00 [fal] Si ce credeti? La 5 dimi era fresh bonbon, zicea ca-i gata noaptea [soricel] Abia am reusit pe la 6.30 sa il adorm; i  se inchideau ochii si tot se tinea batos [:)] Am dormit apoi pana la 9 bustean [nani]



#12
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 09:24

Se pare ca vom ramane tot la 2 dintzoci pt moment.. Nu mai e nicio urma de dinte pe gingia lui cu toate ca asta banuiam mai demult... [alcool]

 

Fug sa-l schimb!

O zi frumoasa! [flo2]



#13
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 10:10

Buna dimi,

La multi ani Anca pt pici !! sa iti traiasca sanatos si vesel, istet si frumos si sa va bucurati de el.

 

Andrei doarme, astept trezirea sa iesim putin la aer.

Meniul de azi:

MD

branza calcica cu jumate de portocala 2 biscuiti si doua lingurite de migdale. Dar apoi m-a vazut pe mine mancand paine cu spanac si a dorit si el si a mancat cativa soldatei si tare bucuros a fost. Apoi m-a vazut mancand cirese si i-am dat si 2-3 cirese.

 

Pranz supa crema de dovlecel, piure de brocoli cu dovlecel si morcov si carne de pui.

 

Cina gris cu lapte indulcit cu niste curmale rehidratate peste noapte



#14
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 13:49

Dragelor, noi o dam din lac in put. Azi noapte de la 1-4 nu a dormit deloc. L-am luat in pat, l-am pus la tzitzi, s-a plimbat dl pinguin cu el prin toata casa. Nu stim ce are. Se punea in patru labe si plangea sau cu capul in saltea, ridica fundul in unghi si nu se mai linistea deloc...

 

Daca ma credeti ca am obosit. Pana si dl Pinguin care e calmul de pe lume era azi noapte nervos. A dormit de la 4.30 pana la 05.50 cand era fresh. La 08.40 am incercat iar sa il culc, fara succes, a supt tzitzi langa mine si atat. Abia acum la 12.00 dupa plans si urlet am reusit sa il adorm... Ma simt slabita de puteri, uit sa si mananc si sa beau apa. Of!

 

Multumesc pentru raspunsurile cu somnul [flo]

 

Ancuta, la multi anisori [s] Sa fie sanatos, voios, voinic!

 

Oli, ce mai faceti?

 

Corinuka, cum mai este Daviducu/.

 

Acum pentru ca nush pe cine sa intreb, va intreb tot pe voi:

 

1. Ai vostri isi crasnesc dintii? Luca si-i tot loveste unii de albii, se chinuie sa si-i atinga intre ei...

2. Ai vostri musca? Luca ma tot musca de degete. Aseara asa a adormit intr-un final cu degetele mele in gura. Nimic altceva nu il multumeste.

3. De vreo 4-5 zile ma dor ovarele, ambele. O durere surda, ca si cum ar trebui sa imi vina, sau ca de raceala. Daca oi fi racit, aveti idee ce as putea lua?

 

Iertati ca nu raspund mai mult, sunt prastie, vraiste. Astazi facem si noi 4 ani de cand suntem impreuna.

 

Va servesc cu o portie de somon cu ierburi la cuptor, un pahar de vin alb si o portie de tiramisu facut de mine :) [flo2]

 

Va pup!



#15
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 13:57

Kytana - la multi ani impreuna in 3 sau 4 [bib] cum vreti voi, sa fiti fericiti si sa aveti momente frumoase.

 

1.Andrei nu scrasneste ca sus doar au spart gingia nu au crescut inca.

 

2.Andrei musca f tare, de gat si de maini, inca nu m-a muscat de san.(si el imi ia degetele mele la muscat)

 

3. Pe mine de 2 seri ma dor, dar nu tare, ovarele, prin burta si ma simt ca si cum mi-ar veni ciclul. Am avut si niste picuri. Daca ai racit nu stiu ce sa recomand ca nu am racit la ovare niciodata.

 

Imi pare rau pt noaptea nedormita.



#16
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 14:41

Salutare,

Am fost azi la Orl. E mai bine urechea, dar mai are ceva lichid acolo, muci la greu, mai continuam 2 zile antibioticul si picaturile 1 saptamana si ne vedem din nou joia viitoare.
Eu m-am trezit mai bine, azi e ultima zi de antibiotic. Nu ma mai doare gatul, sunt doar mucioasa.

#17
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 15:03

salutari la mamici!

 

anca la multe lunite inainte puiului!

oli ma bucur ca sunteti mai bine..

kytana si david a avut o perioada (nu stiu daca tii minte) de intors pe burta si ridicat fundul, de stat in cap si marait toata noaptea...a tinut vreo 3 saptamani si s-a terminat la fel de brusc cum a inceput, exact cum imi spusese o mamica ca a patit si ea..

david e mai bine, a facut kk normal, a papat ce i-am dat...continua sa doarma peste zi, sper sa fie somn de recuperare si nu din cauza deshidratarii..

 

pupici tuturor!



#18
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 16:54

MIRABELA, ms...

pe tata nu l-am certat, ca mi-e mila de el. Mi-era mie foarte ciuda. Pana la urma i-am spus ce info am gasit pe net, si ca de fapt tigaia aia costa 50 Roni, si-a dat 300 !!!

i-am spus doar ca sa stie si sa nu mai faca tampenii din astea.

oooffff, greu tare. Asta e un exemplu de moment cand ma simt nasol c-am plecat si nu sunt aici, alaturi de el/ ei.

HB o avea 8, deci foarte mica. Cu toate astea, multumesc lui Dumnezeu, in afara de episodul ala, e sanatos si f activ.

Nu stiu ce sa zic legat de administrarea Fierului in mai mult de-o doza. E sigur ca nu se absoarbe decat daca e dat in 2+ doze? Nu prea are sens, sa nu-si faca efectul.



#19
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 17:05

Anca, sa-ti traiasca bobocelul!

 

 

KYTANA, am observat ca atunci cand are o achizitie noua, si Stef exerseara noaptea. Sapt. asta - alaltaseara- a tot plans si el, nu stiu de ce. Nu mai compara copilul tau cu altii, ca nu are rost. Mai rau iti faci.

E vesel, mananca si face caca? Atunci accepta ca asa e el si roaga-te la Dumnezeu sa va dea putere si rabdare. Stiu ca e greu, si eu imi mai ies din pepeni uneori.

 

Fetelor, ms pt reteta de spanac; pana la urma i l-am dat fiert cu putina ceapa verde.

 

Acum, alta intrebare: cum stiu daca are destul calciu?

Calciul stiu ca impiedica absorbtia de fier, deci inseamna ca nu-i pot da seara branza/ iaurt si apoi fierul cu vit. C?

 

Fetelor, Stefan nu bea altceva in afara de san! Am incercat n metode, rar cand am reusit sa-i dam 10-20 ml. Am pus si putin zahar in ceai, i-am dat suc de la DM, nimic. Uneori reusim sa-i dam cateva guri, alteori nimic.

ooofff

mai sunt copii asa?



#20
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 17:19

STELA, pai daca v-a dat 15 pic. de fier pe zi dupa greutate... nu stiu. Stefan are 9.2 kg, cu scutec. In prospect am vazut ca se dau npana la 20 picaturi pe zi, pt anemie severa.

 

Sincer, continui cu 10 pic. cate ii dau de sapt. trecuta si vinerea viitoare cand vom fi acasa incercam sa ajungem la un medic acolo. Nu am incredere in dr. care mi-a dat reteta aici la Sv.

 

s-a trezit, mergem la cina.

 

sa aveti o noapte usoara!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -