Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Petrecere Inimoasa

inimoase munte petrecere copii

51 raspunsuri la acest subiect

#21
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 12:03

Eu sunt mult prea saraca in vorbe,sa pot descrie cum ne-am simtit noi,adica eu si iezii mei ( care apropo...deja intreaba ,cand mai mergem ? )
Pe scurt,va pot zice ca a fost o atmosfera de vis....copii misunand ,alergand,(mai) un tipat,mai o boacana,mai o julitura,mai o imbranceala ( din greseala,bineinteles ) .....unii nici sa stea la masa nu au avut stare,ca deh,nu le mai ajungea timpul pentru joaca .Mamicile IniMoase,una mai faina ca alta,unele mai tacute( zau de nu ) ,altele ma vorbarete,multe multe rasete,multa vorba si voie buna .Un week-end perfect,cu niste oameni perfecti .Ma bucur si ma mandresc maxim ca va cunosc si ca facem parte din asa comunitate frumoasa .
Cat despre pensiune ,oamenii de acolo si mancare....totul super fain si bun .Si cu siguranta noi vom mai merge cu toata familia -macar pt papanasi,zacusca si ciorba de fasole :-)
Voi selecta si eu niste poze-eu am pozat mai mult copiii .

#22
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 12:22

Doamnelor, perfectelor, va multumesc ca existati. Nu stiu cand a trecut timpul. Recunosc ca uneori regretam ca nu am luat si baietii dar cand auzeam un copil plangand si ca din pusca cateva mame sarind ne ziceam (cele fara copii la noi) : "Plange un copil. De data aceasta nu poate fi al nostru!" [:)]

De remarcat ca, desi am fost multe, desi am vorbit mult si foarte mult, am atacat subiecte generale sau mai sensibile, am gestionat copii mici si mari, am impartit ciorba, tortul dar si platile (faceam nota pe camere si imparteam intre noi), am avut peripetii cu masini sau trenuri nu am auzit pe nimeni suparat, stresat sau cat de putin deranjat. Ne-am bucurat de fiecare clipa.



#23
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 12:43

Vreau sa mai spun ca m-a bucurat f. tare surpriza facuta de Mihaela, care a venit tocmai de la Constanta fara sa ne sufle o vorba. Sa il cunosc personal pe Mihaita a fost un privilegiu. [asia]  Mihaela, esti o  mama fantastica!



#24
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 14:15

Eu recunosc ca sunt invidioasa, desi ma bucur pentru voi! M-am delectat cu pozele si v-am admirat, pe fiecare in parte! Sunteyi minunate pentru tot ceea ce faceti si ati meritat din plin sa va destindeti week-end-ul asta! 



#25
papanash

papanash

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.197 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 18:08

LoraG76, ne pare rau ca n-ai putut ajunge si tu, data viitoare nu-ti mai motivam absenta [flo2] .



#26
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 18:24

Sa vad daca reusesc sa incarc niste poze..daca nu,atunci le voi pune pe Fb si imi cereti prietenia :-)

 

prima masa .....dupa un drum mai scurt sau mai lung,dar destinatia "casuta veseliei "

 

DSC_0598.JPG

 

Incep explorarile imprejurimilor

 

DSC_0601.JPG

 

voiniceste ,o luam spre padurice

 

DSC_0610.JPG

 

si incepem sa caram lemne ...pentru focul de tabara :-)

DSC_0620.JPG

 

DSC_0621.JPG

 

DSC_0622.JPG DSC_0626.JPG



#27
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 18:36

Dupa atata joaca,foame a  venit


DSC_0631.JPG

 

si o luam din nou,voiniceste in noi explorari \

 

DSC_0644.JPG

 

DSC_0651.JPG

 

DSC_0653.JPG

 

 

 

Fratia Trandafirului :-)

DSC_0666.JPG



#28
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 18:42

Imi pare tare rau ca nu am facut si niste filmulete,sa avem si amintiri "audio" de la antrenul si veselia ce au fost acolo .

Si alta data....o sa o facem si mai lata :-)))



#29
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 28 mai 2013 - 08:28

desprePERFECTIUNE... cu inimosii comunitatii despreCOPII

 

 
O experienta cat toate teoriile, tratatele, filosofiile pe care le-as putea strange intr-o bibliografie generoasa.
O cascada de ganduri si emotii.
 
Intalnirea cu fetele pe care le-am cunoscut  in randurile temerarelor si inimoaselor mamici ale comunitatii desprecopii, a insemnat pentru mine o repozitionare a perfectiunii, pe care o luam pana mai ieri in ras, sau despre care obisnuiam sa spun „ei bine...nimic nu e perfect!”.
ei bine...  am inteles ca perfectiunea poate fi definita si ca are reprezentare in trairi si emotii.
 
Intr-un gest, intr-un hohot de ras, intr-un cuvant, intr-o imbratisare...atunci cand aceste mici MARI gesturi sunt autentice si traite fara constrangeri.
 
Am mai inteles (de fapt, fiecare experienta care are cumva legatura cu copiii imi confirma aceasta convingere) cat de frumos se poate trai pastrandu-ti in interior candoarea copilariei. Starea aceea in care te simti in largul tau traind placerea unui mic cadou,  a unei surprize, a unei felii de tort. 
Starea in care nu ai nevoie sa-ti pui masca sociala, in care stii ca oricat de „vulnerabil” esti, cei din jur nu vor profita de asta si ca au disponibilitatea de a te accepta asa cum esti....ca se straduiesc si sunt dispusi sa iti ofere cateva minute perfecte  din timpul lor pretios si important.
 
Personal, cat de optimista ma aflu eu, am avut inima stransa inaintea acestei iesiri de cateva zile: multe femei; cu personalitati una si una; copii..fara numar.
Cum gestionam situatia in caz de scantei...!? Cel mai teama imi era de posibilele accidente la joaca ale piticilor.
Sigur, aventurile nu au lipsit. Au fost multe, dar din zona aceea..despre care, dupa ce au trecut... poti povesti cu amuzament. 
 
iata cateva:
aventura din tren... in drum spre Predeal: ...din ciclul „Buna ziua. Niciun loc liber. Multumim. La Predeal coboram.”
 
DSCN8708.jpg    grup+tren.jpg
 
Am organizat ad hoc un party in vagonul restaurant din tren.
 
Aventura nr 1: ...din ciclul „trenul lung si gara mica”
Manuela si fetita ei Crina, au venit cu un tren de seara, si au coborat din greseala cu o statie mai devreme...Lucrurile au fost sub control prin sprijinul unui angajat feroviar si al Ancai.
DSCN8722.jpg
 
Aventura nr 2: din ciclul „Nu ne mai trageti pe dreaptaa”
Ne-a lasat masca recomandarea prieteneasca a unui politist (care-si bea in tihna cafeaua), de a urmari pe serpentinele dintre Busteni si Predeal ... un individ cu un auto, care a „zburat” pe langa noi.. din pacate si cu oglinda lateral stanga a masinii Laurei25. Ne-am simtit norocoase ca nu a atentat la mai mult…
 
nu+ne+mai+trageti+pe+dreapta.jpg      nu+ne+mai+tragetio.jpg
 
Aventurile surpriza: ...din ciclul „ne pare atat de rau... noi nu putem ajunge”
„Aterizarea” in plina petrecere a celor trei doamne care jurau pe rosu si s-au scuzat cu cerul si pamantul ca nu pot ajunge la intalnire.
 
dana.jpg      miha.jpg
DiCirstea, AndreeaAs si Mihaela770.
Constanta a fost la mare inaltime!

Aventuri secrete: ..din ciclul micii cercetasi
Drumetii, expeditii, case cu fantome descoperite de copii ....si de copiii din noi, in imprejurimile pensiunii.
 
drumetii.jpg     adi.jpg     drumetie+secreta.jpg
 
Aventura nr 3: ...din ciclul „trenuri combinate”
Laura-s a pierdut trenul la intoarcerea spre casa..fix de sub nas. ..de sub nasul meu, care teoretic stiam cum merg trenurile in tara asta. 
 

.....


Editat de alinuk, 28 mai 2013 - 21:09 .


#30
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 28 mai 2013 - 08:29

Aventurile gastronomice: ...din ciclul „bis bis bis”

 
rata+masa.jpg     ciorba+de+fasole.jpg

 

Ciorba de fasole cu afumatura
Papanashii si Tortul cu ratuste
papanasi.jpg    rata.jpg
 
Aventura lui Mihaita: ...din ciclul „daca nu ai marea la indemana, Mihaita gaseste una mai mica”
Baietelul special al Mihaelei770 a intrat la balaceala in micul lac de acumulare din padure...ca in marea lui de la Constanta.
 
mihaita.jpg
 
 
Aventura cadourilor: ...din ciclul "a cui a fost ultima zi?, cine-i nascut in ianuarie?.. cine are bocanci galbeni?"
Papanash ne-a surprins cu cate o mica surpriza pentru fiecare.
Fratia bratarilor.
 
bratarile.jpg
 
Aventura iilor: "colectia de ii ..desprecopii"
Stiam de o initiativa frumoasa a Mirelei, ca ziua de 24 iunie sa fie celebrata si de mamicile desprecopii prin purtarea iei romanesti ca simbol al traditiei.  
Noi am dat startul cu un mic avans...
 
cu+ie+fara+ie.jpg
 
..si povestea aventurilor poate continua
Sunt sigura ca am mai ratat din ele, vor mai povesti si fetele. Au fost momente cand mi-as fi dorit sa ma pot clona..sa fiu in mai multe locuri deodata... in drumetie,  la sauna,  la povesti, la glume, la ghicitori...

Editat de alinuk, 28 mai 2013 - 08:37 .




Etichetat si cu inimoase, munte, petrecere, copii

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -