Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 81

fiv medlife albu

222 raspunsuri la acest subiect

#201
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 15:18

QIAO cum imprastii tu praful ala zen ..............ai tu un dar al tau aparte de a linisti apele ,te pup draga mea ! [flo2] [flo2] [flo2]



#202
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 15:26

Lauricea nu am fost eu...eu am alta schema de tratament cu Gonal F si Menopur. Eu am intrat a 2-a dupa ce a venit d-nul doctor. Nu am stat prea mult pe hol.

Qiao multumim ca ne aduci cu picioare pe pamant. [:)]

Eu incerc sa nu ma stresez prea mult..sper sa raspund bine la stimulare si sa iasa embrioni buni. Inainte de a apela la FIV am fost stimulata cu clostilbegyt. Am raspuns bine la stimulare dar mai mult de 2 foliculi mari nu am avut si oricum nu s-a intamplat nimic.

Cum FIV(cu ICSI) pare a fi singura optiune pentru noi, mergem inainte cu speranta ca o sa apara un puiut. [bib]


Editat de Mia2005h, 01 iunie 2013 - 09:29 .


#203
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 16:38

Buna fetelor!Dar ce vorbarete sunteti astazi ! [pup]

 

Eu sunt mega happy-mi-am luat rezultatele de la secretii si gata...intru in linie dreapta pentru histeroscopie..(desi imi este cam frica de aceea 90% inclin catre anestezie generala)..acum astept ciclosul...

 

Chiar ..voua la cat timp dupa FIV v-a venit?

A intarziat mult?

 

Am asa niste emotii..ca la ce bafta am parca vad ca trebuie sa fac histeroscopia fix in perioada cea mai naspa de la job, cand marea majoritate sunt in concediu/diverse deplasari.

 

Fetelor "in focuri"-spor la calculat si injectat [pk]

Mamicutelor odihna placuta [soricel]

iar.... MIE... -MULTA RABDARE [alcool]



#204
lauricea2002

lauricea2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 18:00

Asa e, Angelica. Oiao stie intotdeauna ce sa spuna, pentru a ne linisti.

Au fost momente cand ma legasem atat de tare de fetele de pe alte forumuri, incat imi ziceam ca as renunta eu pentru o luna sa-mi vad testul pozitiv, numai sa citesc un post de-al lor in care sa-si anunte reusita - atat de tare stiam ca se chinuisera, spre deosebire de mine care eram abia la inceput. Unele dintre ele isi tin astazi copiii de manuta.

Fara intentia de a supara pe cineva, Qiao este acea doamna speciala de pe acest forum.

 

Mia, urmatoarea ta zi de monitorizare e tot pe 7 iunie? Atunci sigur ma imbrac "fosforescent" pentru a ne recunoaste. [:)] 

 

Sa continue mega happy-ul tau si-n si zilele urmatoare, Licorice. O rugam pe Qiao sa imprastie mai des praful de Zen asupra ta.  La mine a avut mana buna.


Editat de lauricea2002, 31 mai 2013 - 18:01 .


#205
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 18:49

Pety nu mi-a zis sa opresc clexane. Am redus doar duphaston la 8 pe zi . Mie de la 4 încolo seara mi se face rău :(

#206
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 19:29

Lauricea poti intreba linistita orice . Si oricare dintre fete. Important e sa nu începeti cu grijile , ca de ce asa si nu asa , ca alea nu fac bine. Si eu am tot căutat la început , inca mai caut dar am început sa ma mai relaxez, si sincer , e cel mai bine asa. Praf de ZEN de la Qiao e cel mai bun :) . Multe imbratisari si mulți pupici dragi fete si burtici :) :*

#207
lauricea2002

lauricea2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 12:06

[s] [artif]

- tuturor copiilor ai caror parinti au poposit pe acest forum (sau o fac inca),

- buburuzelor din burtici,

- copilului din fiecare dintre noi



#208
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 12:20

[artif]  La multi ani pentru totii copii care au venit, care sunt in burtici sau care asteapta sa vina!!

Lauricea urmatoarea ecografie este pe 7 Iunie la ora 8.00. Daca ai programare la aceeasi ora, ma imbrac colorat ca sa ne recunoastem! [balcon]

Am facut si eu astazi prima injectie de Diphereline la Camera de garda de la spital. Nu a durut de loc.

Pentru urmatoarele injectii, mi-am cumparat seringi de la farmacie. Seringi normale de 2 ml cu ac detasabil si seringi de insulina de 1 ml cu ac fix. Acul de la seringa de insulina este scurt (1.5 cm). Reusesc sa trag solutia din flacon cu ajutorul seringii de insulina? [:-/] [batcap]

Multumesc!

Weekend placut flori d'albe! [flo2] [:)]


Editat de Mia2005h, 01 iunie 2013 - 12:21 .


#209
lauricea2002

lauricea2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 13:12

Mia, pai sigur ne vom vedea pe 7 iunie, caci avem aceeasi ora de programare. Indiferent de imbracamintea purtata, voi avea intotdeauna la mine rucsacul rosu -Tatonka  (na, ca am facut si reclama), pentru a cara dosarul cu investigatii.

Si eu mi-am cumparat seringi de insulina, insa cu ac detasabil. Separat, folosesc alte ace roz pentru incarcarea seringii.

Nu-i dureroasa deloc injectia cu Diphereline(recunosc ca am avut emotii dimineata din cauza asta). E suficienta seringa de insulina, pentru Diphereline. Presupun ca si tu folosesti 1/2 flacon(0,5ml), iar restul il arunci.



#210
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 01 iunie 2013 - 13:51

Multumesc Lauricea! Sper sa o scot la capat maine dimineata. Tot 1/2 flacon folosesc si eu.

O sa ma uit dupa rucsacul rosu :-) Pupici.





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -