Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 8 voturi

FIV Turcia - 10

fiv turcia acibadem tayfun

199 raspunsuri la acest subiect

Hatice

Hatice

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.325 mesaje

Postat 19 mai 2013 - 20:20

Suna-l pe dansul ,asa cum ti-a spus.Pentru ca nu primeam confirmarea programarii, eu sunam sa verific la receptie MMf apoi ma trimeteau la receptia spital, chiar a fost super stresant si tot nu m-am incadrat in intervalul indicat de ei.Cand am ridicat problema asta, au dat din umeri, ca nu au locuri libere.

Un sfat: nu te stresa, desi receptia spitalului iti va pune nervii la incercare. Pentru mine , asa a fost mereu.Ca o paranteaza : m-am opearat in aug si desi adusesem bilet trimitere medicul de familie, ma minteau in fata ca nu il accepta.Le-am zis sa il puna la dosar, sa ramana acolo.In ziua cu externarea, o asistenta imi confirma ca biletul de trimitere este valabil si il pot folosi.Ies dupa 4 zile din spital, taiata ca la cezariana, transmirata de efort si durere, astept factura.Noroc ca sotul vine la mine sa o vad: surpriza !! reducerea nu era aplicata.Ma ridic si le atrag atentia, receptionista zice: ma scuzati , am uitat.Scuze : era vorba de 1000 lei pe care o plateam eu.

Parerea mea e ca sunt instruite sa refuze si sa aplice trimiterile pentru ca trebuie sa recupereze banii de la casa de sanatate: timp +munca in plus pentru angajati Medlife si intarzierea cu care le intra banii.Mizeaza ca nu te simti bine si incearca si ei..

Dar pentru histero, nu accepta bilet trimite, pe motiv ca stai doar o zi.

Eu nu as vorbi cu Lucia ci direct cu DR Albu, despre intentiile mele si eventualele recomandari.

FET-ul e mult mai usor.

Mult succes. [flo2]

• 0

Hatice

Hatice

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.325 mesaje

Postat 19 mai 2013 - 21:16

Dragele mele turcoaice,

Va urez o saptamana usoara tuturor. [flo2]

Nelay te asteptam cu vesti, bune stim ca vor fi.Esti o sultana viteaza.

Qiao si tu esti o adevarata sultana, sa fie cum e mai usor!

Ploaiedevara, asemenea!

[flor]

• 0

Nelay_star

Nelay_star

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 19 mai 2013 - 21:55

Hatice, [flor] draguta ca intotdeauna !! [:X] Marti vin cu vesti, sa dea D-zeu sa fie bune . O saptamana frumoasa tuturor! [flo2] Ps: nu am uitat de serial, dar nu mai stiu cand apare si nu m-am mai uitat. Deci noutati nu prea stiu. Tre sa ma documentez si te anunt[:D]
  • 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 08:43

O saptamaana frumoasa va doresc sultane dragi! Asteptam vesti emotionante despre  pruncii sultanelor "grele"!

Va imbratisez!

• 0

Nelay_star

Nelay_star

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 11:10

Te pup bebel, o saptamana frumoasa si tie si tuturor fetelor [flor]
  • 1

EllaE

EllaE

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 13:35

Am revenit in zona cu net continuu.

Bebel nici eu nu sunt inca foarte in tema cu Climara. Dar daca urmarim prima pagina observam ca Tayfunel il recomanda in cazuriile in care se urmeaza "Protocolul pentru poor responder/low AMH: EPP (Estradiol Priming Protocol)".

Stiu ca Nanne si Qiao ati avut in formula de tratament de EPP.

Hatice, Ploaie de Vara Ref histero v-am povestit de ce l-am facut eu. Bineinteles aici scriem fiecare ce credem pentru ca este un forum liber dar trebuie sa avem grija cat de mult ne lasam influentate de informatii. Trebuie sa putem sa tinem oarecare distanta sa nu ne panicam ca nu putem face o anumita procedura/nu ne-a fost recomandata de medic, etc. Parerea mea este ca trebuie sa ne gasim cumva calea spre bebei si trebuie sa fim in cunostinta de cauza. Mai departe ce cai urmam ... probabil ca vor fi decizii de ultim moment.

Stiam ca histero se recomanda sa se faca in luna premergatoare FIV, pentru a nu aparea din nou aderentele. Eu am facut-o cu 2 luni inainte, luand in calcul posibilitatea de a nu fi totul prea ok si necesitand si a doua interventie in luna urmatoare - pe care n-am mai facut-o.

Pentru programare (pentru ca nu eram f hotarata) m-am dus direct la MMF in Z3 si m-a programat pentru Z8. Intr-adevar cu 1 luna inainte cand imi facusem o alta programare ptr histero (anulata din cauza analizei de secretie care nu a iesit ok) am avut si eu foarte mult de discutat/programat/modificat inclusiv data si interventia ce urma sa mi se faca pentru ca eu comunicam ceva persoanei pe care o sunam iar cand primeam telefon de confirmare de la ei intelegeam ca aveau informatii total gresite despre motivul pentru care le eram pacienta. Deci rabdare si atentie mare la comunicare - cereti confirmari si rugati-le sa va repete informatia de mai multe ori.

Bebel la tine imi imaginez ca nu conteaza ziua pentru histeroscopie doar decizia.

Licorici in completare la ce ti-a raspuns Hatice, stiu ca daca alegi anestezie generala ti se mai fac niste analize de sange chiar in salon inainte de histero. Si daca vrei sa-ti faci programare, si nu ai discutat altceva cu dr A sa suni pe nr de mobil de la MMF, nu pe fix - daca ai nevoie de mai multe info discutam pe celalalt forum, sa nu le deranjam pe fete cu ceva out of subject.

Histero cu anestezie locala m-a costat 770 lei - bineinteles ca pe doc de iesire apare histero diagnostica, deci nu-mi rezulta ca ar fi si curatat pe-acolo. Dar realitatea o am pe CD si am vazut-o live

Eu zic s-o suni pe Lucia - pentru iulie. Sa nu-ti zica apoi ca ai sunat prea tarziu si te poate programa doar in toamna - mai bine sa te asiguri ca nu vei avea surprize/sau poti sa-i dai un mail. Eu nu am facut FET, deci nu sunt in tema cu procedura pe pielea mea.

Ploaie de vara Tayfun recomanda EI in primele zile ale CM din luna in care se face FIV, deci nu cu ocazia punctiei. Deci nu se incadreaza in informarea din studiu - e undeva la mijloc. Oricum am vazut ca ii cam ies confirmarile de sarcina, asta inseamna ca face el ceva bine acolo cu EI/cu altceva.

O saptamana frumoasa!

• 0

EllaE

EllaE

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 13:40

Preturile de la MDL pentru histero sunt aici:

http://comunitate.de...-albu-80/page-1

• 0

EllaE

EllaE

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 13:42

Cand incepeti sa primiti vreun raspuns de la Dr T direct sau prin Semra/etc va rog sa-mi spuneti si mie.

Pups

• 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 14:48

Ella eu chiar vineri i am adresat o intrebare tayfunelului pe adresa semrei la care  mi a raspuns Daniela.

Multumim mult de info. Eu nu cred ca deranjeaza pe cineva discutiile despre procedurile la medlife atata tp cat ne pregatim pt tayfuneala, nu?

• 0

EllaE

EllaE

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 20:43

Bebel [flo2]  multumesc de info ref T. Sunt de acord cu tine - orice discutii care pot ajuta sunt binevenite.

Nelay [flo2]  sa-l saluti maine pe bebe si din partea noastra.

Pupici la toate fetele si la micuti. Sa ne povestiti ce mai faceti ca sa ne ajutati si pe noi sa ne motivam mai tare --- deja stiu in privinta noastra e un pleonasm - in lupta aceasta.

Haideti sa va mai zic ce locatii de cazare am mai gasit - nu am reusit sa obtin nici un fel de reducere fata de pretul afisat pe site-ul lor/booking.com, dar e bine de stiut de existenta lor - poate voi obtineti un pret mai bun:

http://www.hotelmydora.com/

http://khalkedonhote...om/en/index.jsp

http://www.dilahotel.../index_eng.html

http://www.haremhotel.com/en/

http://www.newrivieraresidences.com/

Asiyan Residence:  http://www.booking.c...2b852417bb0deX1

• 0

Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Intrebari Panica

• Baia in apa statuta in sarcina

Guest__* - Ieri, 20:39

• Proba amniocenteza contaminata cu sange matern

adfilip
    - Ieri, 16:39

• alxalx
    - Ieri, 15:44

• Bagajul pentru maternitate

Alina 34
    - Ieri, 14:35

• Bagajul pentru maternitate

Alina 34
    - Ieri, 14:35

Grupuri

• Adriana

Adriana Stanciu
    - iun 05 2019 10:31

• Mamici de Ianuarie 2019

Anaysmaria
    - mai 13 2019 11:26

• Fericire

Matei Gabriel
    - mar 18 2019 20:09

• Mamici de septembrie 2016

Ralucutza1987
    - sep 17 2017 10:28

• Bebeluși prematuri!

Briseea
    - iul 12 2017 08:28

Bloguri

• Intalnirea cu medicul ginecolog

Lacra.S
    - oct 18 2019 08:20

• Am fost surprinsa de baietelul meu

Danielatyh
    - oct 17 2019 16:23

• Bebeluș

Marinca1996
    - oct 17 2019 14:16

• Intram in saptamana 24, cu emotii si sughituri...

AnaZoria
    - oct 17 2019 12:25

• Am ajuns cu bebe acasa :)

mihaela lia
    - oct 17 2019 12:09

Retete

• Tarta de prune si miere

Anda08
    - aug 20 2019 12:37

• Salata de capsuni

Anda08
    - iul 03 2019 12:02