Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

FIV Turcia - 10

fiv turcia acibadem tayfun

199 raspunsuri la acest subiect

#181
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 14:57

Salut, fetele! [flo2]  Intr-un final apoteotic am primit mesaj de la doctoras si-am obtinut si programarea Semrei, am luat si biletele de avion (intamplator sau nu e aceeasi cursa cu care am avut data trecuta intarzierea de 2 ore). Deci, pe 9 iulie incepe aventura otomana [soricel] ...sper sa se tina de cuvant Tayfun si sa ne ajute sa ne gravidim [bis]

Ella, sa stii ca ai o pereche de pumni tare incordata! Sa ai o vacanta pe cinste si sa te intorci cu cel putin un turc sau o turcoaica la purtator [:)] [flo2]

 

nanne, sa-ti traiasca piscotelul/piscotica si sa va aduca numai bucurii [disco]

In rest, ma vitaminizez maxim si incerc si cu dieta proteica...da mai greu acum ca-i vara si as manca numai salate si fructe si [berica] fara alcool.

Voi ati renuntat si la cafea? Eu dimineata daca nu bag o cafea sunt [smulgpar]

 

Pup toate turcoaicele, fara exceptie [flo2]



#182
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 15:12

Bebel, daca nu iti place carnita prea mult, poti incerca cu un pastrav, ceva; sau leguminoase- proteinoase  [ventilator] gen linte, fasolica... pentru ca e cald acum un avocado cu niste lamaie intr-o salatica. Unii/unele mananca avocado pe paine, in loc de unt [batcap]

... faci o salata si mai pui un piept de curcan -> iammi!

Nici mie nu imi plac lactatele prea mult, decat lapte cu cereale - musli - mic dejun-ul meu de toate zilele. Insa am inceput sa mai mananc si imi place iaurtul grecesc dela Oly - e grasut si e cremos, nu acru cum sunt altele.

Si ca si chestie, before this state, nu mancam parmesano deloc. Daca mergeam si primeam feliute de parmesano prin salate sau pe paste, il transferam in farfuria sotului. Ei, sa vezi  cum mananc acum - sa fie pe paste pus acolo suficient, iammi, din nou! [soricel]

 

Aveam eu o lista copiata pe undeva, daca o gasesc o pun si pe ea. Oricum nu va bombardati cu diferite pastile si alte leacuri, pentru ca nu stiti ce efecte pot avea asupra organismelor voastre, iar asta nu e de dorit in niciun caz!

 

Qiao, da, ne place sa ne plimbam! Nu am zis nici pas! In masina imi place cand conduce mami, dar nu imi place la stop! [soricel] si atunci reactionez, dar primesc o mangaiere si gata! Deci intr-un fel imi place si la stop! [mata]

 

EllaE, succes!  [pk]  Eu nu am avut niciodata probleme cu soferii care ma asteptau, cu exceptia unei dati cand am uitat sa ii transmit Semrei zborurile! [clo] Ai sa vezi ca asteapta cand ai sa iesi, sunt intradevar multi soferi care asteapta vizitatori, insa si aeroportul/fluxul de vizitatori este cu mult, mult mai ridicat decat pe Otopeniul nostru! Iar eu am mers de multe ori, pentru ca daca iti aduci aminte povestea mea, careia i-am pus link pe prima pagina aici [alcool] , eu nu am stat acolo, ci am preferat sa fac drumuri du-te-vino in aceeasi zi in perioada urmarii stimularii. Deci chiar stiu ce vorbesc! Sper ca experienta mea sa nu fi fost singulara.



#183
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 16:00

Ploaie de vara voi ajunge putin inaintea ta, dar poate vom reusi sa ne incurajam live.

Nanne saru'mana de sfaturi. Mangaiem burtica si pupam bebele cuminte.

De Lara, Amaradia ce mai stiti fetelor?

Ciuripica, tu? Nu tre sa mergi tot in iulie?

Hai ca tre sa facem trio-ul magic

Ella Doamne ajuta! Drum bun si incununat de reusita! Te asteptam cu vesti bune "in direct"



#184
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 16:01

Nanne ai fost tu norocoasa. Eu doar de 2 ori am gasit soferul asteptandu-ma. prima data in sept si o singura data anul asta cand a fost un domn cu parul alb, f ok ca persoana. la primul drum am asteptat putintel, cam 15-20 min. La drumul nr 2 am facut cateva ture in zona de sosiri pana am descoperit soferul care venise mai tarziu si se bagase in multimea cu placute. La a 3-a cursa am asteptat 1 ora si jumatate !!!! Am tot dat sms si tel si la Semra si Daniela. Intr-un final a venit unul care parea trezit din somn si care nu isi mai gasea masina in parcare. Eu eram pregatita sa ma duc cu mijloacele de transport in comun, pt ca invatasem drumul, dar imi tot spuneau ca masina e pe drum. La drumul nr 4 a fost nenea cu par alb. La drumul nr. 5 dupa o ora de asteptare si iar sms si tel si la Semra si la Daniela (pt ca Semra nu raspunde decat f greu) mi s-a spus sa iau un taxi si il vor deconta ei, avand antecedente de abandonata pe aeroport. Cand a venit sotul a fost OK, l-am asteptat noi pe el. Acum eu nu am avut niciodata bagaj la cala asa ca ieseam destul de repede, probabil ca unii soferi luau in calcul ca de la momentul aterizarii dureaza destul pana ies ... ca sa nu mai zic de eterna scuza cu "traficul".



#185
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 16:17

Qiao, ma bucur ca am norocoasa atunci! Nici eu nu am avut bagaj, eram doar cu posetoiul. Doar cand am venit sa stau cele 3-4 zile cu punctia si transferul am avut bagaj! Nici sotul nu a avut probleme... Bine ziceau ca nu ar trebui sa il astepte de la aeroport, pentru ca nu este el clientul, insa i-am zis Danielei, ca fara el, degeaba sunt aici! Ca nu merge tratamentul fara el! Are si el rolul lui important in ziua punctiei, ce-i drept, dar il are! [:-@]

Ploaie, asa e, fiind vara, cam greu cu proteina, dar am sugerat salatica cu carnita! Sa nu incepeti sa mancati numai carne, ca dupa aia ne intrebati cum sa va deconstipati [alcool] haha!

Bebel, nu stiu nimic de nimeni, sper ca atunci cand li se intampla evenimentul fericit si mult asteptat sa ne anunte, ca sa ne bucuram impreuna! [:)] Dar Amaradia scria pe aici saptamana trecuta si cred ca mai are vreo luna macar.... Sa beti multa apa in iulie, cred ca o sa si simtiti nevoia pentru ca caldura se resimte altfel la Istanbul! Foarte multa umiditate! O sa cersiti aer conditionat!

Acum plec si eu spre casa, asa ca va urez numai bine!



#186
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 16:47

Dragele mele,

se pare ca trebuie sa imi aman putin plecarea, cel putin asa imi da de stire organismul meu. S-a intamplat sa am menstra in a 14 zi de la ultima menstruatie. In prima zi mi s-a patat putin tamponul de zi, dar dupa aceea a venit mai mult, nu ca e obicei dar suficiant cat sa ma ingrijorez. [fri] Telefon la gine, programare, control, echo si .... rezultat: dereglare hormonala, in rest totul OK [pk] .

[toanerele]M-am suparat putin ca mi s-au dat peste cap toate planurile [smulgpar] dar dupa ceva timp imi spun: mai bine asa decat cu cine stie ce balarii pe la cresa mea! [doh]

Asa ca s-ar putea, daca ciclul meu va fi OK, sa ajung in Istanbul prin 30 iulie. Pana atunci mai incercam si natural [:D]

Success tuturor fetelor care sunt pe ultima suta de metri! [ruga]

Pentru mamici, pupici! [pup]

Pentru viitoare mamici, sa fie bine pana la capat! [flo] [floare3]



#187
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 17:27

Ella, drum bun!! Va tin pumnii si sa dea D-zeu sa vii cu vesti excelente ! 

O sa ma rog pt tine[flor] mult mult muuuult noroc ![pup]



#188
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 17:30

Dragele mele,

se pare ca trebuie sa imi aman putin plecarea, cel putin asa imi da de stire organismul meu. S-a intamplat sa am menstra in a 14 zi de la ultima menstruatie. In prima zi mi s-a patat putin tamponul de zi, dar dupa aceea a venit mai mult, nu ca e obicei dar suficiant cat sa ma ingrijorez. [fri] Telefon la gine, programare, control, echo si .... rezultat: dereglare hormonala, in rest totul OK [pk] .

[toanerele]M-am suparat putin ca mi s-au dat peste cap toate planurile [smulgpar] dar dupa ceva timp imi spun: mai bine asa decat cu cine stie ce balarii pe la cresa mea! [doh]

Asa ca s-ar putea, daca ciclul meu va fi OK, sa ajung in Istanbul prin 30 iulie. Pana atunci mai incercam si natural [:D]

Success tuturor fetelor care sunt pe ultima suta de metri! [ruga]

Pentru mamici, pupici! [pup]

Pentru viitoare mamici, sa fie bine pana la capat! [flo] [floare3]

 Pupici si pt tine . Imi pare rau ca a aparut dereglarea asta . Dar sa stii ca totul se intampla cu un motiv ! 

Mult succes si tie  [flor]



#189
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 17:55

Buna seara, fetele [flor] ! Wow, am emoticoane! [soricel] [biz] [soricel]

Hatice, Ella, noi initial am vrut sa mergem in iulie..... apoi dupa ce ne-am gandit bine si am analizat stiuatia pe toate partile, am hotarat sa mergem in luna august......insist sa mergem atunci, pentru ca eu sunt in vacanta, sotul isi termina contractul si cel mai mult, pot sa plec fara sa dau explicatii, fara sa ma invoiesc, fara alte obligatii....eu i-am spus semrei ca vrem sa mergem in luna august chiar din primul mesaj, pentru ca ma interesa sa stiu daca domnul doctor este sau nu in concediu......mi-a raspuns ca nu este planificata nici o plecare pentru acea perioada dar sa am grija ca este sarbatoare in primele zile ale lunii si este posibil sa fie perioade libere.....am informat-o ca perioada probabila de incepere a procedurii este a doua jumatate a lunii august, deci dupa sarbatoare...... acum ce sa zic?....daca ei considera ca pot primi raspunsul in timp util, asa o fi...iar daca nu.....nu.

Ella, drum bun! Sa fie un concediu frumos,  tinem pumnii sa te intorci [gravired]

Va pup [pup]  si o seara placuta. 



#190
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 18:54

Nanne,  ma bucur mult ca sarcina evoluaeaza exact asa cum trebuie. [flo2]

Multumim mult pentru sfaturi!

 

Ella, te imbratisez cu drag, si iti doresc multa relaxare, incredere, izbanda,concediu placut si benefic! [pup]

 

Ciuripica, stai linistita, important e rezultatul final. [flor]

 

Birmanutza deci vei fi cu un pas inaintea mea.. [:)]

 

Bebel proteinele sunt si de origine vegetala, asa cum a spus si Nanne: fasole boabe, linte, mazare, ciuperci. [:)]

 

Ploaiedevara, ma bucur ca toate sunt aranjate [flo]

 

Turqoise, poate vii cu mine in septembrie. [flo2]

 

Nelay , sa fii aici cu noi, sa ne tii de mana, sa ne dai curaj si incredere. [pup]

 

Eu mananc in fiecare zi 5 migdale crude, hidradate si 1 nuca romaneasca, tot hidratata (mai mult imi da ficatul peste cap).

Avocado cumpar dar mereu ajung sa il arunc.Voi aveti vreo reteta gustoasa?

 

[pup] toate sultanele.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -