Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

FIV Turcia - 10

fiv turcia acibadem tayfun

199 raspunsuri la acest subiect

#171
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 22:46

tocmai cumparasem spirulina, fara sa stiu ca e plina de vitamine sipregateste organismul  pentru [bib] iar maine vreau sa cumpar si nucile braziliene [batcap]

 

Cristina, ce fac gemenashii??

 

fetelor, si eu am emotii pentru turul 2 [fri]  DAR abia astept sa curga cu reusite si sa avem cat mai multe reusite, da? [pk]

 

ella, in tine ne putem toata speranta, musai sa vii cu beta cat casa, [ruga]

 

scriu de pe PC, se vad emoticoanele, yes yess yesss [soricel]


Editat de turqoise, 05 iunie 2013 - 22:49 .


#172
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 22:59

Cristina multumim pentru gandurile tale.

Voi realizati ca toate aceste mesaje frumoase impreuna cu burticile si carucioarele atasate ne ajuta si pe noi sa ne vedem cu burtici, da?

 

Hatice ai PMx2

 

Birmanutza avand in vedere schimbarea voastra de planuri ai putea sa-i scrii Semrei ca intentionati sa ajungeti vara aceasta si cu cat primesti raspuns mai repede cu atat vei putea sa-ti inaintezi cererea de concediu mai rapid. Si apoi luati voi hotararea cea mai potrivita.

 

Turqoise  waw! ce lista mare de informatii. Imi place ca incepe cu ananasul, bun - buuun ;)

Maine o sa o studiez mai pe indelete. Multumim ca ne-ai dat-o si noua.

 

Am reusit si eu sa ma adun de pe drumuri. Vreau sa incep sa-mi pun bagajelul strans la un loc si apoi merg la nani.

Cum e la punctie/ET -iti dau ei tot ce ai nevoie: rochita, papucei?



#173
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 23:16

Turqoise am scris in acelasi timp:)

Da, asa voi face, cu voia si ajutorul lui Doamne Doamne. Doamne ajuta!



#174
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 23:24

Ella, la punctie nu ai nevoie de nimic,(doar de sot!) [soricel]  vei primi toate lucrusoarele de care ai nevoie, halat, papucei, TOTUL de unica folosinta!!!iar cand te vei dezmeticii din anestezie vei fii servita cu micul dejun la pat [flor]  tu trebuie sa fii o [biz] buna si sa produci oo de calitate, daa?

 

sunt cu ochii pe voi, fetelor [masc]



#175
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 23:26

aaa, OBLIGATORIU sa aveti la voi CERTIFICATUL DE CASATORIE!!!



#176
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 23:38

Am inteles, s-a notat. Iti dai seama ce [biz] o sa  fiu, daca deja am inceput sa ma rasfat cu laptisorul de matca al lui Bebel :)



#177
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 11:11

Buna dragelor,

Sunt foarte ocupata cu serviciul, sunt pe ultima suta de metri...

Acum repar gauri maricele  [soricel]  lasate de persoana ce trebuie trainuita sa imi tina locul.

Deci foarte interesant.

 

Noi suntem bine, crestem - saptamana trecuta aveam vreo 370 gr, acum sunt 460 gr; si am si zburat (n-am mai facut-o de la stadiul de 8 celule [soricel]) saptamana trecuta la Acibadem, ne-am vazut chiar si cu Tayfun... intamplator, ca am ajuns cam pe la pauza de masa si am mers la cantina de acolo. Era si omul la o cafea si tigara... [hia]

Avem niste poze reusite de acolo, pe care le-am trimis cu tati in weekend sa le arate si la bunici. Bunicii n-au fost interesati, barbatii cred ca vor sa vada rezultatul final, dupa care evident vor fi fff topiti. Bunicele au fost bineinteles entuziasmate si au inceput sa ghiceasca ce este, dar au recunoscut ca este cap taiat tati [amoras] oricum este o frumusete!

De aici (pentru ca am facut si aici  [ph34r] ) nu am primit aceeasi calitate de poze si cred ca nici nu il place pe acest dl. Doctor ca sta mereu cu manutele pe capusor, am observat uitandu-ma si pe eco morfo de trim. I. I-am atras atentia si lui tati si a fost de acord... asa ca acum mi-a venit alta idee ca la pentru morfo de trim III sa ma duc la alt medic. [vampir]

 

Ma bucur ca am fost saptamana trecuta, pentru ca dupa doua - trei zile au inceput protestele si nu prea e indicat sa circuli pe acolo. Eu sper sa va simtiti bine si fetele cu operatiunea programata in luna iunie sa vina cu beta mare, eu asta astept, asa ca nu accept alta varianta! [balo]

 

Bebel, citisem zilele trecute ca te intrebai daca esti poor responder... ca ai avut 13 oo!!!

Pai uita-te la mine: FIV1 - 4 oo, 2 mature si crede-ma am luat gonal si menopur maximum! FIV2 - 4 oo, 4 mature si iarasi maximul de doza de gonal -> inseamna ca oricat as primi drept stimulare, eu nu pot produce mai mult, ca nu mai e de unde [jud]  -> asta inseamna un raspuns sarac la stimulare. Despre calitate este altceva... Acolo va trebui sa lucrezi poate (zic poate pentru ca tu esti tinerica, deci ar trebui sa se rezolve binisor ca macar jumatate din productie sa fie matura) cu un meniu bazat pe proteine, grasimi sanatoase, fara carbohidrati si dulciuri in exces. Mai un ousor (daca nu iti place galbenusul, sa stii ca si albusul e foarte bun), un avocado, un unt bun, eu beam numai lapte si derivate cu grasime 5% (adica nu 0% sau 1%) sa iau si proteine si grasimi. Am mancat cat am stat acolo supa de linte (lintea, fasolica -> proteine) si beam cate o sticla de un litru de ayran de pe zi. Un curcan, chiar si un cotletel de porcusor e bun ;-)

 

Rolul EPP, pe scurt si pentru celelalte sultane, este de face ca la inceputul stimularii ousoarele sa fie toate de aceeasi marime, sa nu ia altele inaintea altora mai ales ca astea de raspundem mai greu avem si putine la numarat [zirea] -> de aceea se recomanda la raspunsul lent.

 

Noi nu am avut certificatul de casatorie, dar avem acelasi nume de familie si 'om mai parea si seriosi (adica avem o varsta)...



#178
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 11:49

Nanne sarcina sanatoasa in continuare. Ieri am folosit si eu ultimul plasture Climara. Sa vedem cum functioneaza si la mine sistemul cu EPP - ca la tine a fost super ok ca din 4 oo sa le ai pe toate mature.

 

Eu tocmai ce am facut check-in-ul la avion. Maine la ora asta ma voi invarti prin Clinica [biz] Sper sa-l prin pe T in toane vorbarete si sa-mi povesteasca ce planuri are cu mine. Incerc sa nu-i cer prea multe si sa las sa parca ca ideile vin de la el.

 

Ploaie de vara stiu ca tu ziceai ca te-ai amuzat de suta de oameni cu pancarde si nume ce asteptau la iesirea din aeroport.

Am primit si eu o info de la alte fete cum ca ar fi o regula:

"Soferul clinicii va astepta in fata biroului de informatii din coridorul de sosiri internationale cu o placuta cu numele pacientului" - cica ar fi undeva in partea stanga;

Dar ca orice regula se intampla sa fie incalcata si atunci:

"ori este printre cei care stau in fata iesirii ori intarzie".



#179
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 14:22

In sfarsit imi apare si mie ferestra asta pt mesaj, nici nu mai stiu ce vroiam sa va zic.

Nanne pupici la micutul cel rusinos, ce plimbaret o sa iasaaaa !

 

Noua nu ne-a cerut nimeni certificatul de casatorie, au luat doar datele din pasapoartele noastre si atat.

Apropo de EPP, eu am avut 6 antrali la prima eco, la a 2-a dr T a vazut doar 3 foli, la a 3-a unul o luase la trap si ceilalti 2 ramasesera in urma, la final unul a mai recuperat din handicap, al 3-lea a ramas de caruta. Din cei 2 foli -> 2 oo bune -> 2 emrbrioni buni in z2 -> un puiut care a stat cu mine 8s fara 1 zi. Deci la mine EPP probabil ca a avut alt efect ... ca doar sunt mai baba [soricel]


Editat de QiaoBing, 06 iunie 2013 - 14:27 .


#180
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 14:44

Nane intamplator (sau nu) am inceput de vreo 2 sapt o dieta bazata pe proteine. Nu prea ma inteleg eu cu carnea si lactatele iar asta se vede in productia proasta de oo. Gata cu dulciurile. Mai dau si colaceii jos cu ocazia asta. Chiar sunt curioasa daca voi avea mai multe ovo mature de data asta





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -