Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept -oct 2011 **


206 raspunsuri la acest subiect

#1
Sept-Oct2011

Sept-Oct2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 10:48

strugurasi.gif
 
In 2011 , pe la inceput de an ,asa,am inceput sa ne adunam o mana de viitoare mamici in burticile carora cresteau samburei de strugurasi.Timp de 9 luni si un pic am vorbit,am impartasit experiente,ne-am consolat unele pe altele si ne-am incurajat de aici pana aici. Apoi ,dupa ce toti strugurasii au venit pe lume ,ne-am mutat aici ,unde timp de 365 de zile am trecut impreuna prin colici, ragade, "lapte furios" , apoi mancarici , retete, creme miraculoase de fundic usturator, operatii ,dar ne-am si bucurat de zambete,ras in hohote,primii pasi "de-a busilea" , primul pas de manuta,primul pas facut singurel,am lacrimat impreuna la primul "mama" si ne-am incurajat la nevoie.Am asteptat si ne-am rugat ca pana la ziua de nastere a celui mai mic din "vie",sa aflam ca un strugurel va deveni fratior mai mare, si s-a intamplat aici ,in ultimul capitol.

 


Incepem al doilea anisor de aici:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12, [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3][flo2]Ne sarbatorim pe rand, cu tortulet,in ordinea urmatoare :
Cine-i nascut in luna AUGUST hai sus,hai sus,hai sus!Adica 13 fetite si 7 baietei!


* 05 *[autoroz]EVA --- [vampa] ANDREEA2011* 16*[sofer] BOGDAN NICOLAE --- TANNO25 * 17*[autoroz]VALERIA --- [vampa] MARRYAN* 20*[autoroz]MARA --- [vampa] LOREDANAR * 21*[sofer] MARTIN --- [vampa] LAI * 23*[autoroz]TEODORA IOANA --- [vampa]LALI_METE +[bonjovi]PAUL IULIAN(01.10.2009) *24 *[autoroz]ELENA ALEXANDRA --- [vampa] SEIDANA *24 *[autoroz]EVA MARIA --- [vampa]CAMADY + [bonjovi]Razvan)07.07.2003)*24 *[autoroz]MARIA SOFIA --- [vampa]LALIC *25*[sofer]ROBERT MIHAI --- [vampa]ATHOSIK* 25*[autoroz]ANASTASIA MARIA --- [vampa] RACHEEL* 25*[autoroz]CATERINA --- [vampa]BUJO + [bonjovi]FILIP*26*[sofer]EDUARD STEFAN --- [vampa]RALUCA050* 26*[autoroz]LORIANA MARIA --- [vampa] CATY2585 * 28*[autoroz]KATE RINA --- [vampa]MATZAREBELA * 28*[sofer] TUDOR ANDREI --- [vampa]JADEJADOR * 28*[sofer]STRUGUREL si STRUGUREL --- [vampa] RAMMY_79 * 30*[autoroz]CLARA --- [vampa] RALLU + [bonjovi]ROBERT(24.06.2009)* 30*[autoroz]ILINCA --- [vampa] NATALIAS + [zana] ANA(01.02.2005)+ [zana] STEFANIA IRINA(26.12.2007) [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2] [flo] [floare3] [flo2]

 


Cine-i nascut in SEPTEMBRIE hai sus,hai sus,hai sus! Adica 13 fetite si 25 de baietei!
*01 *[sofer]LUCA --- [vampa]DIDIANANA+GEORGE* 02*[sofer]LENARD SEBASTIEN --- [vampa]THEEA + [zana]*02 *[sofer]ADIEL --- [vampa]SIMMO+MARCU (02.2006)+ [zana]MADALINA(01.2010)*02 *[sofer]AYAN --- [vampa]ZUBI *04 *[autoroz]MIRIAM --- [vampa] INEZLUIZA * 07*[sofer]ANTON DANIEL --- [vampa]ABMARIANA*09 *[sofer]GEORGE RAZVAN --- [vampa]IRINUSH4U* 09*[autoroz]ALEXIA MARIA --- [vampa]ELENA2706 * 11*[sofer]DAN ANDREI --- [vampa]PINKYSOR*12 *[sofer]STRUGUREL --- [vampa]
 
 
Deocamdata lasam asa,si vad cum se deschide forumul vechi sa luam prima pagina de acolo.


Editat de Sept-Oct2011, 17 mai 2013 - 18:24 .


#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 11:13

o sa va ajutam noi sa refaceti topicul - :) [biz] si sa il aranjam frumos.



#3
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 11:17

Bau!  [soricel]



#4
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 17:18

Bau si de la mine. Dani nu mai suge ziua. Pune gura pe san, rade si fuge. Noaptea suzeteaza insa. Indelung. El care dormea bine noaptea...



#5
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 18 mai 2013 - 12:56

Of! Piticul meu iar mi-a facut  figura...De la 12 la 03 ne-a foit in fel si chip. L-am luat in pat, s-a invartit non stop da' nici gand sa adoarma. La 2.30 i-am facut lapte si l-am pus in patut. Da'nu m-a lasat sa ma intind in pat. NU NENE, SA STAU IN FUND LANGA PATUT !!! [smulgpar]

In fine, a adormit.

Acum cand sa il culc de pranz l-am pus in patut si cand imi era lumea mai draga m-am trezit cu el in sufragerie. EVADASE!!! [smulgpar] Nu a mai sarit din patut pana acum!!!! Ne-am mai jucat o ora si intr-un final a adormit.

Oficial sunt ZOMBIE... [zirea]

 

Voi pe unde umblati????



#6
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 18 mai 2013 - 16:23

Klau, a fost site-ul picat.

Imi pare rau ca aveti probleme cu somnul. S-a intamplat ceva special ieri de n-a dormit noaptea? Eu nu am patit-o niciodata fara sa am o explicatie pentru asa ceva. 



#7
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 18 mai 2013 - 21:05

MIHAELA eu chiar nu am o explicatie. E posibil sa fie maselele, dar nu l-am vazut suferind. Doar cauta atentie. Stiu ca e un mic rasfatat... Daca as sti cauza exacta as gasi solutia. Sper ca macar in noaptea asta sa dorm. Am mai avut astfel de episoade de curand si a trecut.
Va doresc si voua un somnic linistit

#8
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 19 mai 2013 - 06:53

Klau: Nici noi nu am dormit cum trebuie. Adica Dani a dormit dar eu nu. Pentru ca din 30 in 30 min si uneori, mai rar, din ora in ora, a cerut insistent sa suga si-a supt indelungat. Si cand scapa sanul si-adormeam simtea ca nu il are si se trezea si cerea iar. Asta patesc de cand nu mai are nasul infundat. Sa nu mai vorbim ca a dormit 8h30 noaptea de la 11 si ceva pana la 7.30. Si mi se pare putin. Iar la pranz va dormi iar 3-4 ore precis.

Daca la voi problema sunt dintii ar trebui sa incerci un remediu homeopat.

 



#9
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 19 mai 2013 - 09:12

neatzaaaaaaaa
ieri am fost la concert la Bregovic. a fost suuuuppppperrrrrr

acum savurez un cappucino skinny :d in timp ce sotul zace pe canapea si Bibi e calare pe el uitandu-se la desene 21.gif
ce viata misto 4.gif

 

cu dormitul nu stiu ce sa va zic. si n-as vrea s-o deochi pe Bibi care-i un ingeras :D



#10
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 19 mai 2013 - 09:25

Neatza fetele!

Am stat aseara pana tarziu la Eurovision, dar sunt destul de odihnita, m-am trezit la 9 jumate. Ieri am fost la o cafea si la film, a fost f placut! Acum am bagat deja sa fac mancare, am luat o pulpa de curcan si am bagat-o la cuptor cu cartofi noi, mult usturoi verde si marar. Sper sa iasa delicios. Mai am in plan chiftelute la cuptor si lasagna tot cu carne de curcan.
Ieri a avut Indra spectacol cu trupa de teatru, am stat juma de zi pe acolo, a fost f dragut, la final s-a urcat si Inez pe scena si le facea bau de dupa cortina spectatorilor, care nu mai puteau de ras :-) Am avut asadar o zi plina de activitati!
Azi este zi turceasca in Herastrau, as vrea sa ajungem, as manca o baclava ;-)
Am aflat ieri ca una din finutele noastre car avea termen sa nasca la jumatatea lui iunie a fost programata la dr pe data de 1, deci in curand vom mai avea o fina mica, sunt f nerabdatoare sa o vad!

Kalu, Mihaela, imi pare rau ca va chinuiti cu somnicul! Cand va aud ma si simt prost, cu Inez doarme tati ei, astfel ca nici nu stiu ca am copil mic. Abia a doua zi, de la servici il sun si il intreb la ce ora s-a trezit, daca a baut lapte, etc. Sper sa nu o deochi iar, dar de cateva nopti nu s-a mai trezit decat dkmineata. Se mai caraie naoptea dupa suzi sau uneori vrea apa, insa am mari sperante ca de data asta e pe bune! Astfel ca trebuie sa gasim o varianta pt pat suspendat la Indra in camera si sa le mutam impreuna! Va fi o minune cand se va intampla asta!

Sa ma scuzati ca nu mai stiu ce ati mai vb, nu m-am putut loga de vineri si cred ca am sarit niste postari. Acum scriu de pe tel, asa ca scuzati si greselile facute, pls!

Va pup pe toate si va doresc o duminica minunata!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -