Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 80

fiv

281 raspunsuri la acest subiect

#41
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 14:00

Am intrat si eu sa va salut....
M am saturat de stat in pat.....au inceput sa ma doara oasele...
Cred ca maine voi iesi si eu la o mini plimbare...sa nu uit cum este pe afara...

Pe mine ma doare spatele in continuare.....sapt viit ma voi duce la un neuro-chirurg sa vad ce mi spune....

Qiao...pupicei.... sunt cu gandul la tine.... sper din tot sufletul sa fie totul ok

Adriana....pupicei si tie si la printese..... sa fie cumintele la nasicutze in brate si distractie placuta la petrecere

Ari....eu tocmai am papat cartofi noi prajiti...nu prea sunt mare amatoare, dar mi ai facut pofta
....la clatite nu am poftit
Speram sa am pofte cat mai curan, dar planurile s au dus pe apa sambetei momentan :(((

Sandy...saru'mana ca nu ma lasi la greu....
As fi preferat sa am dureri de spate din alte cauze... o burtica maaaareeeee
Viseee....

Daniela.... inc'odata FELICITARI!!!!!! SARCINA USOARA si sa ai2 BUBURUZE SANATOASE....

Sami.... stiu si eu faza cu mancatul light seara la sot.... dureaza 3 zile ... si apoi ar fi bun si ceva dulce, pt ca sunt stresat.... dar parca nu m am saturat ....ce mai avem prin frigider...

Miky.... iti tin pumnii si iti urez succes.... de data aceasta sa fie ok?
Cu chistul ce ai facut? Si a luat ''zborul"?

#42
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 16:15

hello girls

va pup de nu va vedeti.

ce faceti???

 

eu sunt fericita...sunt sfarsita dar fericita.

ar trebui sa ma urnesc la sala dar nu mai am strop de energie ...asa ca zic pas pentru seara asta.

 

am patinat toata ziulica prin oras.

ne-am luat acasa tinutele pentru botez...pantofi avem.

e asa de usor pentru barbati si asa de complicat pentru femei.

ei...se barbieresc,se parfumeaza....isi pun o camasa,o cravata si un costum si arata al naibii de bine.

noi....tratament cosmetic...epilat din cap pana in picioare...vopsit...pensat...programare la coafor...programare la machiaj profi....mani-pedi.....rochie....da ce rochie???ce model???ce culoare???ce material???...pantofi...da ce pantofi???ce culoare???...bijuterii...etc etc.

uuufffff.....cate probleme mai avem si noi,femeile [batcap]

 

maine am program de dimi pana pe la ora 13...apoi vin acasa si nu mai ies pana Duminica dimi din casa....vreau sa ma odihnesc si sa verific a suta oara daca e totul in regula cu toate cele trebuincioase botezului.

am totul spalat,calcat impaturit frumos si pus fiecare lucru la locul lui.

am desfacut de un milion de ori toate lucrusoarele si radeam ca toanta la ele...in fiecare zi ii fluturam pe sub nas Samiroiului ba o fustita...ba o bluzita...ba o rochita...ba o palariuta....Doamne.cat imi plac hainele de fetite...sunt topita [olala] [olala] [olala] [olala] [olala]

 

va las...ma duc sa fac ceva de papa.

[flor]

 



#43
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 16:31

Samira si eu ma topesc dupa hainutele de fetite. de cate ori trec pe langa un magazin imi vine sa cumpar si de fiecare data ma gandesc cui sa iau, pt ca in jurul meu sunt mai mut baietei.

Eu nu am mai asteptat pana luni sa ma analizez, nu avea rost pt ca situatia era clara. Beta de azi e in scadere. Acum ramane de vazut cum va fi finalul, ultima data a fost "live" [fri]

Pup fete dragi



#44
anaasta

anaasta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.377 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 16:47

Qiao, imi pare tare rau! [grup]  [pup]



#45
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 16:57

qiao...as fi vrut sa vin cu felicitari.

imi pare rau.



#46
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 20:09

si eu as fi vrut sa ma laud cu o inimioara



#47
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 20:36

Qiao ... cuvintele sunt de prisos ... [sad]

 

Pe mine ma omoara injectiile astea cu Decapeptyl, imi este asa rau de la ele.... [invant]



#48
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 22:07

Qiao imi pare sincer rau. Cred ca la tine problema este calitatea ovocitelor, ca de prins vad ca se prind..... offf grea incercarea asta . Am citit ieri parca o postarea a ta in care spuneai ca nu erai convinsa sa mergi la cehi pt ca simteai ca nu dai o sansa copilului tau biologic sa se nasca...sau cam asa ceva. Vezi tu eu nu vad lucrurile asa, cred ca copilul tau e acel copil care va intra in sufletul tau si pe care il vei iubi, indiferent daca il nasti tu, il adopti sau apelezi la donatoare. Asta cu sa aiba trasaturile mele, sa semene cu mine, sa fie al meu pare mai mult unui fel de egoism pe care il avem de multe ori noi oamenii; pentru ca fiecare copil este o fiinta speciala, diferita , unica in felul ei. Cred ca ar trebui sa te gandesti serios la ceea ce vei face, si mai cred ca timpul de multe ori nu e prietenul nostru.

In rest fetelor eu va multumesc mult pt urari si gandurile frumoase, imi pare rau ca nu am timp sa scriu fiecarei in parte, dar sunteti toate niste femei deosebite si ma bucur ca "v-am cunoscut" [pup]



#49
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 22:27

Ce ma doare pe mine cel mai mult nu e ca nu va semana cineva cu mine, ci faptul ca odata cu mine se va termina ceva. Cand ti-au murit absolut toate rudele, te simti raspunzator. Un copil pt mine nu e doar implinirea mea ca femeie, doar o fiinta pe care o iubesc, ingrijesc, ajut sa creasca si sa se dezvolte. E mult mai mult. E o bucatica din tot ceea ce au fost parintii, bunicii etc. Atunci cand ajungi la concluzia ca esti la fundul sacului constientizezi dureros faptul ca si ei se vor pierde. Nu pot la ora asta sa verbalizez exact ce si cum simt.



#50
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 18 mai 2013 - 13:58

Qiao eu nu vad asa lucrurile; tu vorbesti doar de ceva fizic , eu cred ca acel copil chiar daca nu va fi biologic al tau, va fi cel putin copilul tau la nivel emotional, psihologic, ii vei putea da educatia pe care tu ai primit-o de la parintii tai; ai sa fi surprinsa in cite aspecte acel copil purtat de tine in pantece iti va semana. E chiar pacat sa te agati de sentimentul asta si sa nu te poti bucura de statul de mama indiferent cine vor fi biologic parintii .

E doar o parere modesta, pina la urma faci cum crezi tu.





Etichetat si cu fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -