Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Delfinasi jucausi de iulie-august (99)


92 raspunsuri la acest subiect

#51
bumblebee

bumblebee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.414 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 19:44

[s]  [colegi]    [batetoba]  [cor]  [batetoba]  [colegi]   [s]

La multi ani, mica noastra invingatoare, Beatrice!!

 

Iti doresc multa multa sanatate putere, noroc in viata, sa fii un copil fericit, bun si increzator!

Iar tu, mami, esti THE BEST!!

Va pup si va imbratisez cu mare drag!!



#52
crissy77

crissy77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.620 mesaje

Postat 26 iunie 2013 - 07:00

Multumesc, dragelor! [pup] [flo]

Astept si ma rog [popa] sa-si faca efectul urarile transmise ca nu stiu cat mai rezist crizelor [:(]

Las si [cafea]. De azi reintru si eu in sistem... [nebu]



#53
crispro

crispro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.007 mesaje

Postat 26 iunie 2013 - 08:48

Neata!

Crissy, si la noi sunt crize multe, din te miri ce. Imi cere sa fac inapoi ceva ce nu vroia sa facem, spre ex sa ii iau inapoi pasta de pe dinti, cand il spal, ca de fapt el nu mi-a dat ok-ul sa il spal. Sau, daca arunc 2linguri de ciorba in chiuveta, se trezeste sa imi spuna ca el mai vroia ciorba, sa o scot inapoi. Si desigur, ca doar cea aruncata in chiuveta o doreste, nu alta... Si multe din astea face. Mi-a facut niste crize in kaufland, de mi-a fost o rusine... Eram la casa, sa punem produsele pe banda. Si vad ca incepe " nu le pune pe banda, pune-le inapoi, nu le platim". Vad ca e rost de scndal, pun inapoi produsele in carucior si ma duc intr-un colt cu el sa discutam, sa vad ce-i baiul. Dar nuuuu, de ce nu stam langa casa de marcat??? Si incep urletele. De ce am pus produsele inapoi in cos? Si nimic nu era bine. Ajung iar la csa de marcat si iar incepe, sa iu produsele inapoi. Si urla cat il tinea gura de ziceai ca il torturez. Efectiv l-am lasat sa urle, se uitau toti la mine.... Am crezut ca nu mai ajung la masina... Si tot in kaufland, alta data, inainte de patania asta, scaneaz doamna toate produsele, le pun in carucior inapoi si ii du cardul. El nuuu, ca el trebuia sa plateasca. Ok, ii intind li cardul, nuuuu, ca sa facem de la inceput ( adica sa scaneze iar dna produsele si apoi el sa ii dea cardul). Ii spun ca nu se poate si ii dau cardul doamnei, daca vad ca vlad nu vrea. Doamna saraca ii arata lui vlad cardul intreband daca nu vrea el. Al meu, ofticat, nu mai vrea, ca el vroia sa reluam tot... Si ii zic doamnei sa faca treaba linistita, daca el nu vrea. Si face doamna, si bag pinul si incepe vlad sa urleeeeee, ioi. No, dar la prima poveste, cand a urlat mult si se uitau toti, am ajuns la masina si am plans tot drumul pana acasa. Ma simteam cumva dezamagita, umilita, rusinata. Si de atunci nu am mai fost in kaufland si nici nu ma mai duc....

#54
racusor2010

racusor2010

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.034 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 06:40

Hei, uite ca intru si eu in noua casa...e vineri, nu am chef sa merg la munca (merg desigur) dar nu mai am forta dupa saptamana asta cu peripetii [alcool] [alcool]

 

Otilia trebuie sa intri pe FB, ca acolo sunt mai activa, e mult mai usor de scris...dar am fost in concediu si saptamana asta...marti a cazut pe spate in brate la bunicul si si-a sucit gatul, a ramas intepenit, pe la 12 noaptea ne intorceam de la urgente...miercuri a cazut si si-a spart capul si iar am stat vreo 5 ore pe la spitale / drumuri de la un spital la altul, ca a trebuit sa ii coase plaga, apoi la neurologie...din astea :)

 

asa ca de munca nu mai am putere, de saptamana viitoare...

 

Alina m-am distrat cu cazatura ta gratioasa :) si eu sunt impiedicata din fire, dar sa il vedeti pe Andrei, 2 pasi, se intinde pe jos...ieri la control i-am zis doctorului, ma gandeam ca imi zice ca nu e in regula...si el imi zice, cat are, 3 ani? aa, mai aveti de tras :))) asa da incurajare ;)))

 

si ma bucur ca am intrat ca m-am linistit in privinta crizelor, credeam ca numa al meu face, dar "ma bucur" sa vad ca suntem in trend..desi parca dupa concediu s-au mai relaxat, acum sa nu il deochi, dar a si fost bunicul, de care e indragostit , saptamana asta aici, in concediu numa cu noi, deci a fost mai binisor....din pacate si eu mai urlu la el cand depaseste orice masura, alteori imi aduc aminte si in mijlocul urlatului ma duc si il gadil si moare de ras, ma bucur ca am trecut de criza, dar cum termina cu rasul, iar urlete :)) iar gadilat (cand am nervii acasa si nu plecati in deplasare), iar ras, iar crize :)))) si pana unul cedeaza, ori eu , si-l trimit la el in camera sau mai rau, o data m-am dus in camera mea si am inchis usa, mi-am pus o perna in cap si i-am zis ca nu mai pot sa ii ascult crizele, ca e singurul care face scandal in casa asta si e si cel mai mic, si daca intra in camera aia sa nu ii aud crizele...siiii...a intrat, a batut din picior, si a zis ca se urla si acolo :))) deci , na, ce sa mai zic, m-a si pufnit rasul cand a zis asta :)))

 

dar acum sunt mai calma, ca zilele astea cu atatea peripetii , a fost si el mai ingaduitor cu noi :)) vedem in weekend, ca pleaca si bunicii, iar eu ma simt franta dupa saptamana asta de cosmar :(

 

weekendul asta am fi vrut sa mergem la mare sau undeva, dar nici vremea nu ne ajuta si unde sa mergi cu una bucata copil cu capul spart, ca trebuie sa ne asiguram ca e curat acolo, sa ii dam zilnic cu betadina, peste 9 zile de acum scoatem firele...

 

 

dar ma bucur ca nu a prins frica de doctori, nu i-a placut ce i-a facut dr ala cand l-a cusut, dar ieri nu a plans cand am fost la control, i-am explicat ca doar se uita, i-a si pus niste betadina, a strans el din ochisori, dar atat...

 

aa, nu am scris pe FB...dar am avut ceva emotii la doctor...pentru ca initial au zis ca ii dau doar cu spray si amorteste, cand sa il puna pe masa sa il coase, andrei zicea ca il doare, eu i-am zis la dr ca il cred pe copil si atunci i-a facut injectie locala...pana atunci dr zicea ca datoria lui e sa il coase si a copilului sa planga..pe principiul asta cred ca era in stare sa il coase pe viu :( mi se face pielea de gaina numa cand ma gandesc...dar noroc ca i-a facut injectia, l-a durut atunci putin si apoi doar a fost disconfort, dar nu si durere...azi noapte chiar a dormit mai bine,inca nu poate sa doarma pe partea aia, se foieste saracul toata noaptea sa isi caute pozitia corecta, dar suntem pe drumul cel bun...si torticolis, cica in 7-14 zile scapam de el :(

 

na, ca am scris un roman, ma duc sa ma pregatesc de munca totusi..va pup!



#55
crissy77

crissy77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.620 mesaje

Postat 29 iunie 2013 - 14:10

hmmm... nu se mai pot sterge mesajele? ca am gresit locatia :D


Editat de crissy77, 29 iunie 2013 - 14:15 .


#56
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 01 iulie 2013 - 11:40

Hai salutare!!
Eu il culc pe radu asa ca am citit din urma.
Nu mai e ca pe vremea cand o culcam pe mara si citeam cate 10 pagini :))
Alina, nu te-a pozat nimeni cazand? :D
Otilia, pupa motatele

#57
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 11:04

Neata mamici [flo2]

 

am reusit sa mai intru si eu pe la voi...de fapt mi-am dat seama de ce nu intru mai des, nu imi place platforma asta noua, mi se pare greu de accesat si complicata tare  [alcool]

 

legat de crizute...hahaha...pai ma si apuca rasul, duminica am fost la bunicii mei si Matei maraia intr-una ca el vrea in parc pana i-am spus ca pe mine ma dor urechile si sa vina la mine cand se linisteste

bunicii mei erau socati de ce maraie copilul, ce e asta, oare nu il doare ceva...

eu in gandul meu imi ziceam, de ati vedea voi o criza din aia serioasa ati ramane marcati....nu stiu de ce ei zic ca pe vremea noastra copiii nu faceau asa...prostii...poate ca astea se uita cu timpul si ne raman in minte doar momentele placute [:)] 

noi iar ne luptam cu constipatia

cat timp ii dau Colostru cu probiotice e ok...dupa 3 luni facem pauza si iar ne constipam

merg la homeopat ca nu mai stiu ce sa fac...si legat de alimentatie chiar mananca multe fructe inca de dimineata dupa ce isi bea sticla de lapte...sa va mai zic ca mananca si cate un morcov crud si ciorbe la greu si cu toate astea facem kk o data la 3-4-chiar 5 zile...cu supozitor atunci cand ajungem la 5 zile

ma gandeam sa ii scot lactoza, mai ales ca acum trecem la LV poate ar fi mai bine sa trecem direct pe lapte de migdale....nici eu nu stiu cum e mai bine

 

sa nu uit, vreau sa urez tuturor delfinasilor La Multi Ani, multa multa sanatate, sa creasca mari si sa fie cuminti!



#58
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 18:29

[deziuata] La multi ani,  Rebeca!! [deziuata]

Sa cresti mare si sanatoasa, pui mic!! [flo]

Nu i se mai potriveste Rebe-bb. Avem copii mari de acum.

 

Si Raul a inceput de saptamana asta cu crizutele. Si asa copil cuminte am avut...Cuvintele de ordine sapt asta au fost  "vreau"si "nu vreau" in fctie de ce avea voie sau nu...

Dureaza mult perioada asta?



#59
linasobolina

linasobolina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 07:26

Buna fetelor! Greu am descoperit clubul delfinasilor, dar am izbandit
Ma inscriu si eu cu Alexandru, nepotelul meu, nascut pe 19 iulie 2019, ca tot nu era nimeni pe 19 iulie, ha, ha
Si sa stiti ca voi fi activa,mca am atatea de spus....

#60
adrianaBuc

adrianaBuc

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.292 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 08:50

sa-mi fie rusine ca mi-a fost lene sa ma loghez sa scriu cate ceva.

 

paula, sar'na pentru urari! te pup tare tare!

Cum e burtik? mai ai cateva zile.....

 

linasobolina, bine ai venit! din pacate activitatea pe aici s-a redus tare, nu prea mai scriu fetele. Dar daca ai intrebari, ceva, o sa gasesti raspunsuri la noi (mai devreme sau mai tarziu).



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -