Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Delfinasi jucausi de iulie-august (99)


92 raspunsuri la acest subiect

#41
bumblebee

bumblebee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.414 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 20:15

Buna seara!!

 

Am intrat sa va salut. Nici nu mai tin minte de cand nu am mai scris, stiu doar ca era pe noua platforma.

 

Noi am cununat sambata care tocmai a trecut. M-am simtit extraordinar de bine, asta desi am reusit sa nu ma dezic, coboram treptele in sala cu invitati si, of course, am cazut, DAR, am cazut ca o lady. Nu mai pot purta fusta macar o luna, de vanatai si julituri, dar e bine ca am scapat fara nicio fractura si nici macar cu entorsa nu m-am ales, deci, sunt ptea tare!! [alcool]

 

Despre Vichisor, a inceput sa doarma mai bine noaptea, adica are si nopti consecutive dormite integral, si asta de nici macar o luna, oricum, la cateva zile sta in toiul noptii de veghe, culcal, dar se mai foieste, mai bea apa, mai bodogane putin, dar nu doarme, si asta cel putin o ora, dar e muuuult mai bine, incep sa ma simt mai a om, asa, misto [fum] .

Iar am trecut printr-un episod mucios care imediat a afectat urechea stanga (cred ca v-am mai povestit ca a avut 2 otite supurate in mai putin de 2 luni care i-au perforat timpanul stang..) dar de data asta i-am luat de la prima senzatie ca e infundat cu aerosoli, sinupret si ibuprofen (la recomandarea orl-stului). In maxim o luna renuntam la polipi. fiind singura masura concreta pe care o putem lua pentru a ii proteja urechea, care inca nu stim cat de grav este afectata pe termen lung..)

Dar, tot puiul asta al meu, frumos, nu ma mai asculta, neam, are vreo 2 saptamani cand mai bine as face altceva decat sa ii spun ceva, aproape orice e Ba da, ba nu sau niciodata nu mai mananc, si altele niciodata si din pacate am niste acute de cred ca le stie tot blocul  [ascuns] ..

Eu n-am timp, dar rabdare as vrea sa cumpar, pt ca echilibrul l-am pierdut si nu-l mai gasesc. Totul se intampla cu o repeziciune ca nu apuc sa ma dezmeticesc seara cand ajung acasa pana ma intind sa ma culc incerc sa fac si eu ce pot, manancprea tarziu, de fapt tot ceea ce fac este sa stau cu puiul mic si ala mare (cat m-o mai suporta).

 

Nu mai stiu ce vroiam sa mai spun, de fapt nu prea aveam nicio idee la inceput dar uite cata poliloghie ..

 

Va sarut cu mare drag!!



#42
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.222 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 10:07

Neata!

 

Alina, bine ai venit in clubul celor care nu stiu ce sa faca mai intai seara acasa. Sa deschid o carte sau sa-mi fac manechiura e lux de-a binelea. Ieri mi-am permis sa merg la sala ca de cand am primit cheile de la casa am tot fost ocupata cu mobila, cumparaturi si am neglijat sportul. Si normal ca nu-mi convine sa platesc degeaba abonamentul desi am chef de mers.

 

Delfinasii vostri dorm singuri?

Iulia are patul ei dar cand se face dimineata se infiinteaza la noi in pat. Si ma mangaie cu manutele ei mici si pusoase, ma pupa. E asa de scumpa cum vine sa-si ia portia de pupaturi dupa care mai face un somnic dulce in patul nostru.



#43
adrianaBuc

adrianaBuc

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.292 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 14:27

bumble, ce bine ca mai treci si pe aici! Am ras cu lacrimi cu gandul la cazatura ta :))

 

otilia, Rebeca facea asta in fiecare noapte. Mai nou, vine si ma scoala sa merg sa dorm la ea in camera in patul ei.

 

Si je merge la sala de 1 saptamana - sunt foarte mandra de mine [hop] !


Editat de adrianaBuc, 12 iunie 2013 - 14:28 .


#44
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 16:25

Alina, esti cea mai tare nasa!! Sunt f sigura ca ai cazut cu gratie, nu se putea altfel!!

 

Dar de ce nu doarme Victor?

Iui, nici eu nu suport cuvantul "niciodata" e cel mai des folosit de catre Raul [batcap]

 

Adriana , ai facut febra musculara? Dar banuiesc ca oricum te simti mai bine, char si numai psihic. Bravo!! [flor]



#45
adrianaBuc

adrianaBuc

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.292 mesaje

Postat 13 iunie 2013 - 12:27

Paula, in week-end am fost varza, rau de tot, nici sa respir nu puteam, dar a trecut, acum sunt in mare forma. :) Ma mai tine pe ici pe colo, in functie de grupa de muschi care o solicit mai mult in ziua respectiva (azi au fost fesierii) dar e o senzatie placuta, parca am sangele mai cald - nu stiu cum sa zic - .



#46
sorina_goga

sorina_goga

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 07:16

La multi ani Isa!!!!!!!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#47
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.222 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 09:31

La Multi Ani Isa!

 

Alina, pana la urma cum ai rezolvat cu rochia de nasa?

 

Wow Paula, esti deja in luna a 9-a. Cum te simti? Ai programat deja cezariana sau vrei sa mergi la spital cand se declanseaza nasterea.



#48
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 11:27

Otilia, nu am programat nimic. Tot trag de dr, sa ma lase sa ajung la contractii. Tot spune ca tinem cicatricea sub observatie si vedem...am si un atu, ca bb in pozitie pelviana si nu apasa constant pe cicatrice, dar faptul ca e in pelvian imi taie orice sansa la nastere naturala... [alcool]

 

Oricum, intre 3 iulie si 10 iulie ai mei sunt la mare si raman singuar acasa, deci daca bb e de acord si sta, nasc dupa 10 iulie, in sapt 39.



#49
rodyka

rodyka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.759 mesaje

Postat 23 iunie 2013 - 08:37

buna dimineata, delfinariu!

 

nici nu mai stiu de cand nu am mai dat o cafea dimineata... in formatul nou, niciodata [sad] . nu ma mai simt... acasa aici, si se vede ca e asa liniste.

 

dar ma bucur tare ca ne-ai scris, Alina, mi te si imaginam pe scari. si eu sunt talentata la de-astea, dar asa de zi cu zi, la evenimente is mai norocoasa (sau ma misc mai putin!)

 

nici nu stiu ce sa ai zic, multumesc Sorinei si Otiliei pentru urari [flor] . Isa inca e in probe cu moto, ii place si nu prea...o cere pe aia mica si veche, de dat din picioare... azi mergem la plaja si ne incercam norocul si acolo pe promenada, poate o sa-i placa mai mult daca mai vede si alti copii...



#50
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 06:44

Neata

[deziuata] LA MULTI ANI BEA!!!!  [deziuata]

Sa cresti mare si sanatoasa! [pup] 




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -