Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

...Si-a murit iubirea noastra...

divort despartire copii minori international insela

101 raspunsuri la acest subiect

#41
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:32

Cu asta nu sunt de acord,responsabilitatea trebuia sa fie si a ei,si ea trebuia sa se gindeasca la asta.

 

 

"Sigur ca trebuia sa se gandeasca la asta cand ti-a facut copiii ...dar, in fine, se intampla multora..."

 

Buflea ,tu ai omis esentzialul!Ea nu vrea sa ramina in Romania!Deci avantajele care le vezi,le vezi doar tu,nu si ea.

 

Dana



#42
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:34

Cu Buflea rezonez 100% in faptul ca nici eu nu cred ca el vrea ,la virta lui copiii asa mici.

 

Si daca nu-i vrea,va semna orice hirtie si ea se va putea intoarce in orice moment in Romania.

 

Dana



#43
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:35

Valeu, acum am citit ca doamna de 65 de ani este de fapt dansatoare de samba ... Dumnezeule !!!

 

Raman la parerea mea, nu te intoarce ..lasa-l sa vina si lamuriti toate actele, astfel incat sa ramai in Romania ... intre timp, ia cursuri de Samba, tu cu ce vrei sa-l recastigi, cu 2 copii si problemele aferente, cand el prefera sa treaca prin viata in pasi de Samba ...zau asa !!!



#44
narcisa.s

narcisa.s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:36

Buflea, in contul acela nu sunt multi bani dar e ceva, cat sa cumpedi o masina in ro si sa pui o afacere pe picioare...bani care sunt pe numele meu si la care nu am accss de aici.el nu mi-a spus niciodata la telefon clar -mai, femeie, vreau sa divortam...nu, el a tot spus ca vrea sa vina sa discutam si sa vada fetele...

#45
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:37

Vai de mine, acum am citit mai sus ce sfaturi ai primit ... unul hais si al meu cea ...

 


Eu personal nu m-as intoarce in Brazilia, intr-un loc unde depind financiar si social de un barbat care nu ma mai vrea, ma doreste in Romania cu tot cu copii si mai are si mintea ocupata cu o alta femeie ...

Si In Romania nu va fi tot la "mila"unui barbat?Pentru ca nu-mi potzi spune ca -si va gasi imediat un servici,care-i va asigura o situatzie finaciara incit sa renuntze la pensia lui.

 

emanoula,se rezolva prin decret prezidentzial,daca ar fi copii d ecetazenie romana.Nu e cazul insa!

 

Dana



#46
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:38

Cu asta nu sunt de acord,responsabilitatea trebuia sa fie si a ei,si ea trebuia sa se gindeasca la asta.

 

 

"Sigur ca trebuia sa se gandeasca la asta cand ti-a facut copiii ...dar, in fine, se intampla multora..."

 

Buflea ,tu ai omis esentzialul!Ea nu vrea sa ramina in Romania!Deci avantajele care le vezi,le vezi doar tu,nu si ea.

 

Dana

 

Nu am omis deloc ... eu i-am spus ca trebuie sa isi foloseasca logica si nu sentimentele.

 

Pe mine ma ingrozeste numai faptul ca depinde de el material ... si el danseaza samba cu alta ...cum sa te intorci mai ? Ca sa te faca ala presh de Brazilia si nici macar sa nu ai unde si la cine sa te duci ???

 

In fine, nu stiu ... eu asa gandesc ...mai bine depind de mama decat sa depind de un barbat care nu ma vrea ...



#47
narcisa.s

narcisa.s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:39

Buflea, nu e dansatoare de samba.nuuuuuu.e o doamna pensionara, mama si bunica, fosta profesoara.eu ziceam ca intelegeam daca ma insela cu o dansatoare de samba...

#48
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:40

Si In Romania nu va fi tot la "mila"unui barbat?Pentru ca nu-mi potzi spune ca -si va gasi imediat un servici,care-i va asigura o situatzie finaciara incit sa renuntze la pensia lui.

 

Dana

 

Pai in Romania nu are familie ??? In Roamania e ca in Brazilia, a nimanui ??? ...atunci da, sa se duca in Brazilia ...cred ca e mai bine sa fii pe strazi cu doi copii in Brazilia decat in Romania.



#49
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:41

Pai si logica spune(ma rog ,din punctul meu d evedere)sa se intoarca acolo unde are domiciliul comun cu sotzul ei.

 

Judiciar tot acolo rezolva problema!

 

Dana



#50
narcisa.s

narcisa.s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 15:41

Dana, de gasit job, deocamdata, nu intra in discutie, atata vreme cat am un copil de 1 an.pd Anais o duc la o gradinita, dar cu cea mica ce fac???



Etichetat si cu divort, despartire, copii, minori, international, insela

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -