Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 38 )


348 raspunsuri la acest subiect

#321
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 21:48

Ali24 ce harnica piersicuta ai tu acolo, deja repara biciclete :) Fleurdelise, si eu prefer sa-mi fac eu cumparaturile ca altfel sotul meu vine cu plasa plina de aiureli, noi suntem tot la pampers numarul 4, ce bine suna vacanta voastra in Mexic si ce relaxata esti vizavi de papica lui Eric, trebuie sa iau exemplu de la tine, eu nu ii dau decat strict ce ii pregatesc pentru ea, altfel nu gust din mancarea noastra Clayhanger, iti doresc reacomodare usoara la job si sa folositi cu placere scaunul. Ce bine de sotul tau ca a putut sa-si ia concediul si sa petreaca mai mult timp cu piersicuta Muraturica poate reuseste si sotul tau sa-si ia concediul si sa stea cu pitica, poate or fi intelegatori totusi cei de la job Ilenutza, ce precoce e pitica, noi inca suntem la stadiul de rontaiala, nici pomeneala sa puna cercurile sau sa plimbe masinile

#322
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 21:51

Bravo, Ile!

Da, vad si eu ca inevitabil toate odiseile 'migreaza" usor usor pe fb. Eu pledam doar sa ramana si topicul de aici relativ activ, adica sa marcam, cat mai multe dintre noi daca nu toate, evenimentele importante ale bebeilor nostri.

Ca va fi asa sau nu, vom vedea. Eu oricum citesc si scriu zilnic aici de la birou, probabil daca stateam acasa nu reuseam. Acces la net pe telefon nu am inca.

 

F. buna ideea de omleta la abur, ma gandeam cum sa fac si eu si mi-am amintit ca am niste forme mici la aparatul de gatit la abur (de fapt sunt pt decongelare), care ar merge, o sa incerc.

Peste poti sa-i dai, al meu adora somonul, ar manca zilnic si numai asta.

Ce baieti mancaciosi ai, sa fie sanatosi!

Eric a inceput sa pune forme in gaurile pt forme, dar inca nu le potriveste (forma cu gaura).

 

Antonia, si eu am fost f stricta cu mancarea lui Eric, pana a inceput sa vina la noi la masa cand mancam si sa se uite cu ochi rugatori in timp ce plescaia din buze, in alte cazuri pur si simplu plangea tare si nu te puteai intelege cu el daca nu-I dadeam din farfurie de la noi.  Chiar daca manca si piure de-al lui inainte. In timp nu a mai vrut piureuri cu x combinatii ci numai papa de-a noastra, supa, felul 2. Gatesc si eu acum aproape nesarat si necondimentat pt toata familia.

 

Aici au venit caldurile mari pt cateva zile.

 

Aveam si eu niste intrebari, dar se pare ca la sfarsit de program si de saptamana mi s-au epuizat neuronii.

 

Stati asa ca revin (neuronii): este cineva care a mers cu bebe la piscina, cum s-a comportat?

Si, este cineva care a dat deja albus de ou (ou integral) lui bb?

 

Noapte linistita! [mata]


Editat de Fleurdelise, 31 mai 2013 - 21:57 .


#323
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:01

La piscine Ali e experta :)) Eu i-am dat in preparate de cateva ori(din Greseala :))) Am descoperit un sos bun : se caleste ceapa ( eu fol numai verde de cand a aparut) apoi pun 2-3 ardei taiati cubulete , le inabus cu apa si ulei, apoi carne cubuletze, fierb vreo 30 min si a apoi pun suc de rosii sau rosii pasate, dau in clocot, potrivesc de sare, usturoi, pun si putin ardei iute de gust in farfuria adultilor. Delicios si rapid! Ingros cu amidon daca e cazul Eric e f precoce Anto tu in ce zona stai? Mimisor :)) , Anto ce mai gatiti? Pup

#324
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:05

Valy27 noi nu ne ridicam fara sprijin in picioare singure, doar cu sprijin pe diverse lucruri din casa R_ocsy sa-ti traiasca sotul, iar faza cu pachitanul uk este foarte haioasa :) Valy27 ce tare ai fost cu sotul flower-power, si cu faza cu babuta care sa-ti spele vasele :) Fac cu nervii ca nu am emoteiconuri Muraturica ai mare dreptate legat de relaxare, imediat te simt bebeii daca esti stresata

#325
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:13

Roxypuy, luna de miere, ce bine suna si vacanta ta, iar nasa sa-ti traiasca, ce frumos ca sunteti asa apropiate Gabriela, ce povestesti tu acolo de copii, ma ingrozesc, si eu fac tot posibilul sa ii dau mancare cat mai sanatoasa fetitei insa din pacate nu intotdeauna reusesc sa gasesc cele mai bune variante, ma rog ca Bunul Dumnezeu sa ne fereasca pe toti de asa probleme Freedelia ce frumos suna vacanta voastra

#326
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:20

Olivette, multa sanatate sa aveti Ali24 si voua multa sanatate si sa va reveniti repede, si noi am avut ceva firisoare de sange insa inainte sa incepem diversificarea, au trecut insa in momentul in care am scos eu laptele din alimentatia mea Fleurdelise zici ca erai la mine acasa cand descriai jucariile, telefoanele, cartile, etc care sunt insirate in toata casa

#327
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:25

Freedelia felicitari pentru Jeff cel umblaret Ioana3110 felicitari pentru primul mama

#328
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:29

Valy27 la multi ani pentru cele zece lunite, noi papanasi am facut cu gris normal Fleurdelise ce bine suna budinca de brocolli, voi incerca si eu Ali24 ma bucur ca sunteti mai bine cu scaunul, sa va treaca repede si mucisorii

#329
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:47

buna seara, fetelor  [pup]

 

n-am mai intrat de o vesnicie...am citit foarte pe sarite si n-am retinut mare lucru.

stau f f prost cu timpul de cand zgatiile mele se ridica si fac pasi sprijiniti de mobila. zilele astea sunt f f plangaciosi - o fi iar o perioada de achizitii, ca se vad schimbari. 

de luni va veni o doamna sa ma ajute cate 6 ore pe zi, pe partea de menaj, fiindca de puiuti prefer sa ma ocup doar eu.

despre scutece, suntem la nr 5, respectiv 6. 5 la pampers (marc) si 6 la libero (eric) - n-am gasit nr 5 asa ca am luat direct 6 si vin f f bine. de indata ce termina pachetul de pampers, am sa il trec si pe marc pe libero; pampersul nu imi mai place deloc (apropos, am sesizat o diferenta f f mare de calitate intre pampersul din romania si cel din germania [bang] )

suntem f f indecisi unde vom pleca in vacanta de vara si ar cam trebui sa ne hotaram. nu stim nici cum vom marca primul anisor. sotul, in principiu este de acord cu orice propun eu (orice, doar sa nu cumva sa ii cer sa plecam din romania - in sensul de emigrare, ca cu asta nu-i de acord), dar eu am atat de multe idei, incat nu stiu ce sa propun  [:D]

 

valeeeeu, paturi rupte??? unde, unde??? [:D]  [:D]

eu nu pot urmari pe fb, ca se scrie mult si se pierd mesajele de pe o zi pe alta. 

de pe tel eu nu pot citi nici pe forum, nici pe fb - ma enerveaza maxim. 

 

fleur, imi place motanul pe care ni-l lasi de noapte buna  [:)]

 

ma duc la dus si apoi sa le dam laptele de 12. va pup.


Editat de balanta_tm, 31 mai 2013 - 22:49 .


#330
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 22:47

Fleurdelise, felicitari pentru evaluarea trimestriala, si nu esti singura :) mie imi plac tare mult posturile tale, tare frumos povestesti, despre vise nu stiu ce sa-ti spun, si eu mai visez cateodata si uneori ma marcheaza anumite vise, incerc sa nu le caut vreo semnificatie anume Despre ficat ce sa zic, ma gandesc oare cel de vitel nu o fi mai sanatos ca cel de pui? Felicitari si pentru al zecelea dintisor, si eu ar trebui sa iau o periuta cu coada ca si pe mine ma mmusca pitica tare de tot Eu unghiile i le tai dupa primul somn al zilei si ii dau sa se joace cu lucruri interzise cat timp i le tai, altfel nu sta ( gen crema de fundulet, cutia cu pudra, carcasa de la termometru, etc) Muraturica felicitari pentru progresele Aurorei, se pare ca se ocupa foarte bine bona de ea Adarev, ce situatie trista, din pacate in momente de acest gen realizezi cine iti este prieten cu adevarat Fleurdelise, citindu-te acum imi dau seama ce norocoasa sunt ca o am pe mama inca langa mine, asa buna-rea cum e, dar e aici, imi pare rau ca nu ai avut sansa de a te bucura de mama ta mai mult timp, sunt sigura insa ca te vegheaza de acolo de sus


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -