Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 79

fiv medlife albu

223 raspunsuri la acest subiect

#211
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:06

multumesc inca o data de raspunsuri!

 

o sa bifez clar ambele atunci.

eu ma gandeam ca daca alegi una dintre ele asa se va intampla,

ma bucur sa aflu ca in functie de cum evolueaza lucrurile au si ei un punct important de vedere.

 

NicNic, sincera sa fiu, nu stim care este problema la noi [:)] .

La spermograma sotului au iest doar 8% spermatozoizi cu formele normale iar pe fisa baremul era de 12%. D-nul dr a zis ca nu este o problema si ca in curand oricum baremul se va modifica la 4%.

 

pe de alta parte, analizele mele toate sunt ok. trompele sunt permeabile si totul e ok. d-nul dr a zis ca el suspecteaza o endometrioza avand in vedere ca am dureri destul de mari la menstruatie, dar ca nu imi recomanda laparoscopie inca, ca nu e cazul. 

 

asa ca, nu stiu sa iti spun daca problemele sunt de la mine sau de la sotul meu, sau pur si simplu Doamne Doamne crede ca nu suntem pregatiti inca.

 

cred ca in momentul asta, cea mai mare frica a mea e ca ovocitele sa nu se fertilizeze si apoi sa nu se "prinda"..de asta intrebam daca ar fi mai indicat procedura cu ICSI, dar asa cum m-ati sfatuit voi, le voi bifa pe amandoua si ma voi lasa pe mana lor sa decida cum este mai bine.



#212
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:10

Lumi [:)] [flo2] FELICITARI PT MICA TA MINUNE..ABIA ACUM AM VAZUT SEMNATURA

 

Licorice,Am facut fiv-ul in octombrie 2010 Embrionasii sunt de ziua a doua. Atunci cand am facut eu Fiv,nu faceau cu blasto Perioada pt fet eu am ales-o ,am vb cu dr,a fost de acord si am trecut la fapte! Puuup!



#213
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:13

Mimimici încearcă sa te odihnesti si nu te mai stresa. Cel mai probabil e vorba de nidare. Încearcă sa te odihnesti si fa cum a zis dl Dr . Eventual ia-ti o zi doua libere si stai in pat . Doamne ajuta sa fie bine.

#214
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:21

Pety,vitamine nu iei? La hematolog nu ai ajuns? Eu pe sarcina cu IRinuca am facut clexane 0,4 toata sarcina,am luat femibion,cetebe,magneB6 si am fost monitorizata luna de luna de hematolog La sarcina obtinuta natural si oprita in evolutie,am facut doar clexane 0,4 ,dar cred ca din comoditate nu am mai ajuns la hematolog ...acum nu stiu daca mthfr -urile au fost de vina sau calitatea proasta a embrionului.. Puuup si ai grija de tine!

#215
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:23

Mimimici,odihna totala, in pat la orizontala ,macar cateva zile. Probabil ca se elimina embrionul care nu s-a prins...zic si eu,nu stiu sigur Doamne ajuta sa fie bine!

#216
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:25

Licorice,multumesc frumos! Sper,cate de curand sa vad semnaturi bebeloase la toate fetele! Doamne ajuta!

#217
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:28

Pup fete vorbarete. Abia reusesc sa tin pasul cu voi. Azi ii fac si eu o vizita doctorasului nostru.
Intreba cineva de Intralipid. Tratamentul e inca experimental, se aplica pacientelor cu RIF (esecuri repetate de implantare). Samira a avut la FIV-ul facut in Turcia la Acibadem, dar dupa a avut o reactie f urata a organismului. Povestea FIV-ului Samirei e la Clubul babutelor cap 74 de la pag 10 (daca nu ma insel)

#218
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 15:35

va pup cu drag :). am lipsit 3 zile (sunt in concediu;)) si am avut de citit un roman!!

nicnic, felicitari pt beta mare, cred ca abia astepti prima eco :).
sa stii ca tot nu am facut test de pipi :)) cred ca am fost mai atipica in ceea ce priveste asteptarea si testele: eu am facut un singur beta, la 14 zile dupa ET, si nici un test de pipi. acum, nu stiu ce ma opreste, ca am 2 teste in casa :))

pety, iubita, iti multumesc ca te gandesti la mine- am primit pm-ul tau :). eu nu prea am avut dureri de ovare...pot spune insa ca de vreo catva timp aveam o oarecare jena in stanga (cred ca la ovar) atunci cand mergeam cu masina (pozitia in sine imi provoca jena, in rest nu simteam acea jena). insa zilele astea am petrecut ceva timp in masina si nu am mai simtit nimic. deci nu prea stiu ce sa-ti spun, dar sunt convinsa e bine. cand ai eco?

mimimici, imi pare rau ca ai trecut prin efectele hiperstimularii...cred ca ai avut dreptate sa fii putin suparata pe doctoras, si eu as fi fost...bine ca ai insistat! sangerarea e posibila, asa cum scrie si pe fisa aia. urmeaza tratamentul prescris...

licorice, imi pare rau pt rezultat...nimeni nu poate garanta rezultatul...dar ma bucur ca mergi mai departe cu albu. urmatorul va fi cu succes, ai sa vezi!

fluturas, or sa-ti zica ei ce si cum, indiferent de ce bifezi. cum ajungeti la mmf pt punctie, pe sot il trimite cu borcanasul :). apoi, pana te pregateste pe tine, si ai interventia, ei si prelucreaza materialul sotului si vad daca e ok.

si eu am fost azi la albu, dar pe la pranz. era liber, am intrat imediat ce am venit.. am facut iar eco (desi data trecuta a zis ca o sa folosim o 'sonda' si nu mai facem eco, sotul oricum vroia sa insiste pt eco) iar voinicu' e bine, s-a dublat efectiv in 2 saptamani: are 3.6 cm (cu 2 zile mai mare decat varsta calculata :)) si chiar are o forma de omulet :)).in continare nu am experimentat greturi sau stari de rau...sun f norocoasa! va doresc sa ma urmati cat mai repede!

va pup!

#219
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 17:48

Mimimici,ce mai faci? Sa stai in pat si sa iei medicamentele!O sa fie bine!

ai grija de tine!te pup



#220
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 17:51

Pup fete vorbarete. Abia reusesc sa tin pasul cu voi. Azi ii fac si eu o vizita doctorasului nostru.
Intreba cineva de Intralipid. Tratamentul e inca experimental, se aplica pacientelor cu RIF (esecuri repetate de implantare). Samira a avut la FIV-ul facut in Turcia la Acibadem, dar dupa a avut o reactie f urata a organismului. Povestea FIV-ului Samirei e la Clubul babutelor cap 74 de la pag 10 (daca nu ma insel)

O sa-l intreb pe dl dr. ce parere are!Chiar dc sunt la primul esec de implantare. [fri] ..vreau sa incerc





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -