Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 79

fiv medlife albu

223 raspunsuri la acest subiect

#11
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 10:21

Acele sunt nu de 0,4*50mm ci mai degrabă de 0,8*50mm. Cautati sa fie acei 50 mm.
Seringile de insulina care au capac portocaliu nu sunt cu ac detasabil.
Multa sănătate si multa bafta fetelor :)

#12
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 10:35

Buna, fetelor!
 Am fost in dimineata asta iar la MMF dupa ce i-am dat sms dr. la ora 6 pt ca aveam niste dureri insuportabile iar No Spa forte nu-si mai face efectul si abia m puteam respira(nu am dormit asta noapte). I-am scris in sms ca il rog mult (a 3 sau a 4a oara )sa-mi faca totusi o ecografie la prima ora pt ca de fiecare data mi-a spus ca nu e nevoie . Am ajuns prima la MMF azi de dimin si il asteptam cu sufletul la gura. Cand a ajuns a zis unei asistente ca eu trebuie sa merg doar sa fac o perfuzie si ca nu e rost de ecografie(eu anuntasem la receptie ca asta vreau si mi-au facut fisa pt eco). Am facut perfuzia dupa care am insistat iar sa vorbesc cu d-lui (durerile persistau in tot timpul asta). Mi-a spus ca burta este totusi relativ mica si ca nici albumina nu e neaparat nevoie sa fac dar ca e ok ca sa ma linistesc eu si sa continui regimul dat.
In cele din urma a fost deacord pt eco si..surpriza, a ramas mut cand a vazut cat de mult lichid am. Luni dimineata sunt programata la punctie pt golirea lichidului. Nu puteam face acum pt ca am facut Clexane si trebuie sa mai treaca efectul sa nu fac hemoragie in urma punctiei.
 
Nu vreau sa judec gresit pe nimeni, dar sunt dezamagita ca a fost nevoie sa insist atat de mult si de atatea ori sa mi se faca o ecografie; asta dupa ce de la primele semne am dat sms uri si mi s-a raspuns sa iau Espumisan.  Chiar de la ET m-am plans de umflatura la abdomen. Oricum, nu mai conteaza acum. Sper sa decurga bine punctia luni sau...cine stie...printr-o minune sa se retraga lichidul pana atunci (LOL) Dupa cum a vazut dl dr. volumul va creste pt ca am multi foliculi care vor lasa si m mult lichid cand se sparg.
 
Am facut si testul Beta la recomandarea dlui dr. pt ca a zis ca vrea sa stie inainte de punctie. Il voi repeta sapt. viitoare. Pana atunci, ma rog sa mi se desumfle macar un pic burta si sa ma mai lase durerile. Maine merg iar sa fac albumina asa cum mi-a sugerat dupa eco.
Va tin la curent. Pupici tuturor.

Editat de Mimimici, 10 mai 2013 - 10:41 .


#13
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 10:57

si eu am microgynon ramas pt cine are nevoie. mai zic din cand in cand, poate sa inscrie cineva pe lista

#14
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 10:57

Buna dimineata!va urmaresc de ceva vreme..insa nu mi-am facut curaj sa va scriu!

Sunt o aspiranta de aproape.....8 ani.

Am facut primul FIV la dl.dr Albu -sunt in ziua 10 dupa ET(doi blastocisti).Sunt f f speriata ..insa nu am inca curajul sa imi fac BHCG-ul.

Azi de dimi ,cand am pus utro.am observat un striu maroniu....sunt disperata..sper sa nu fie C.m-ul.Nu am niciun alt simptom-din pacate sanii nu ma mai dor...Uf.

Va pup si va doresc mult succes!



#15
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 11:19

fetele ...revin si eu cu beta 2 = 2005, in ziua 14 si ma tot intreb: sa fie unul ,sa fie doi?!

mimimici...offffff,ce trist 



#16
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 11:22

fetele ...revin si eu cu beta 2 = 2005, in ziua 14 si ma tot intreb: sa fie unul ,sa fie doi?!

mimimici...offffff,ce trist 

Felicitari!

Spune-mi,te rog frumos,tu cand ai facut primul beta?

Esti in ziua 14 de la ET?

Eu sunt in ziua 10 de la ET(tot doi blasto).


Editat de licorice, 10 mai 2013 - 11:23 .


#17
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 11:26

Pety s-a putea sa fie doi sau unul mai maricut  [bib]  [pk]

Doamne ajuta sa fie bine pana la capat 

Mia cand incepi injectiile, poti merge la MMF si fetele de acolo iti vor arata cum sa le faci. Majoritatea si le fac singure, mai ales daca nu stau in zona :)

Bafta multa si sa iasa cu  [bib]

Mimimici acum am reusit sa citesc si eu :( . Imi pare sincer rau ca treci prin asa ceva. Ai multa grija de tine si tine acel regim, uffff , imi pare rau ca nu stiu ce sa zic mai mult :(

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]



#18
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 11:27

licorice poti sa faci deja beta

#19
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 11:30

Buna dimineata!va urmaresc de ceva vreme..insa nu mi-am facut curaj sa va scriu!

Sunt o aspiranta de aproape.....8 ani.

Am facut primul FIV la dl.dr Albu -sunt in ziua 10 dupa ET(doi blastocisti).Sunt f f speriata ..insa nu am inca curajul sa imi fac BHCG-ul.

Azi de dimi ,cand am pus utro.am observat un striu maroniu....sunt disperata..sper sa nu fie C.m-ul.Nu am niciun alt simptom-din pacate sanii nu ma mai dor...Uf.

Va pup si va doresc mult succes!

Licorice, nu te stresa pentru striu.Stii ca poti avea si sangerari in buna regula si tot sa fii insarcinata. Daca simti ca nu mai ai liniste si nu te poti odihni ai putea sa faci Beta si azi.  Si eu tot transfer de blastocisti am avut si azi sunt abia ziua a8a si am facut Beta la recomandarea dlui dr.(eu am facut niste complicatii). Il voi repeta luni in orice caz. Nu te nelinisti, te rog, pentru ca asta face cel mai mult rau. Curaj!



#20
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 11:31

fetele ...revin si eu cu beta 2 = 2005, in ziua 14 si ma tot intreb: sa fie unul ,sa fie doi?!

mimimici...offffff,ce trist 

 Pety, la asa Beta sunt gemeni. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si in continuare!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -