Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Topola Skies _ Balchik

bulgaria vacanta litoral

22 raspunsuri la acest subiect

#11
onutz83

onutz83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 18:12

Phuuuu... ce sa facem, maica, rezervarea e facuta, trebuie doar platita, nu se poate schimba, deci mergem si vedem... noi mergem cu infantu' din dotare, deci o sa leguminam pe la piscina. 

Dupa ce ca sunt eu obsedata cu mancarea uite ce citesc... 



#12
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 18:23

Pai daca nu e platita nu e tarziu sa va razganditi. Sunt sincera, nu am motive sa aburesc pe cineva. Suntem turistii pe care oricine si i-ar dori clienti, nu avem pretentii, nu strambam din nas. Pana incepem sa ne batem pe buda. Dar inca nici atunci nu facem scandal, doar plecam si nu ne mai intoarcem. [:)] 

Eu am citit opiniile de pe AFA cu doua zile inainte de plecare si am plecat cu inima stransa, dar noi chiar nu mai aveam ce face ca platisem deja totul, fara a putea sa renuntam. Poate au mai revizuit una alta, dar nu cred. Nu stiu daca cine face turism acolo are vreo experienta in turism, ala e un complex de cateva blocuri facute ca complex rezidential nu resort turistic.



#13
onutz83

onutz83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 18:33

Rezervarea e garantata cu cartea de credit...



#14
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 18:36

Nasol [:)]  O sa stai cu emotii, ce sa-ti spun, iti doresc sa nu patesti ca noi anul trecut!



#15
onutz83

onutz83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 19:30

O sa stau, sa stii... Vedem noi, daca ne imbolnavim facem scandal, cerem banii inapoi, ne luam catrafusele si plecam. O sa fim 9 persoane si 3 jumatati. Sper totusi sa nu fie cazul.

Anul trecut am fost la Flamingo in Sunny Beach si a fost f ok. Daca nu faceam prostia sa rezervam aici mergeam tot acolo. 

Cu siguranta o sa am insecticid cu mine  [batcap]



#16
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 13:18

onutz, daca nu mai poti renunta la rezervare, oare poti modifica...adica ma gandesc, in aceeiasi valoare sa mergeti in alta statiune. Macar sa aveti plaja...la piscina poti sta si in Bucuresti nu trebuie sa mergi la bulgari [:)]

 

Ingrid si Cristi 10 ani



#17
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 19:16

Multumesc mult pentru impresii, fetelor!

 

Androix, ai avut o vacanta de cosmar, zau! Te cred ca nu te-ai mai duce in Bulgaria dupa asa experienta!

 

Onutz, iti doresc sa ai parte de o vacanta minunata! Poate ca dupa toate reclamatiile de anul trecut, s-au remediat problemele.

Eu m-am decis sa nu rezerv acolo, insa nu am gasit inca ceva care sa-mi convina si la pret si la conditii. Eu merg cu parintii mei si cu copiii, asadar suntem 3 adulti si 2 copii, iar apartamentele sunt deja rezervate pentru sfarsitul lui iunie.
Pana la urma cred ca ma indrept tot catre Albena, desi am mai fost de doua ori acolo, insa nu-mi permit sa testez acum. Cert este insa ca nu vreau sa dau toti banii de vacanta in Bulgaria, asa ca va trebui sa aleg ceva mai modest. :)

Daca aveti sfaturi pentru mine, le primesc cu drag! Multumesc!



#18
onutz83

onutz83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 21:38

Ingridnen. rezervarea e facuta pe booking.com, nu se poate schimba nimic, ne-au sunat deja sa alimentam cardul ca sa platim. Pana acum plateam cand ajungeam la hotel, de data asta suntem nevoiti sa platim acum. Despre asta nu am fost informati si e nasol in caz de vreun incident ca nu ne putem certa cu o agentie de turism, ci direct cu cei de la hotel si stiti cum sunt bulgarii...

Referitor la plaja- daca vrem neaparat mergem intr-o zi cu masina undeva. La anul schimbam tara, mergem in Grecia, de care sunt indragostita iremediabil. Anul asta suntem restrictionati de buget...

Alina, multumesc! Asta sper si eu...

Noi am fost anul trecut la Flamingo in Sunny Beach si ne-a placut f mult.



#19
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 07:49

Onutz, in dreapta e o plaja foarte misto, cobori pe soseaua care duce la plaja si la bifurcatie in loc s-o luati in stanga si sa continuati coborarea, mergeti inainte si mai treceti pe langa niste vilute si la un moment dat trebuie sa faceti in stanga s-o luati catre apa. Mai intrebati pe-acolo.



#20
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 13:46

Pai la booking ai diverse politici de rezervare. Ori e cu achitat pe loc ( non-refundable) ori e cu anulare gratuita pana la data de, sau penalizare x pana la data de. Daca ati rezervat non-fundable nu mai ai ce face. Verifica conditiile din rezervare.



Etichetat si cu bulgaria, vacanta litoral

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -