Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


346 raspunsuri la acest subiect

#31
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 20:36

Meems, bravo pentru rezervari! Vacanta placuta!

Multumesc pt felicitari. Imi amintesc cand ma mai sfatuiam cu voi, pana la urma asa a fost cum ati zis: a aparut apartamentul care mi-a placut din toate punctele de vedere si in care m-am simtit bine cand l-am vizitat.

Cora, poti sa te duci la o anumita pagina daca dai click acolo unde scrie Pagina 3 din 3. Ti se va deschide un combo in care sa introduci la ce pagina vrei sa sari. Am aflat si eu cand am raportat la feedback.

Editat de lavi02, 20 mai 2013 - 22:54 .


#32
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 21:59

Lavi, multam de hintul cu sarit la pagina, stiu ca au ascuns bine optiunea [alcool].

 

poate va foloseste: eu am ales optiunea cu "Urmareste acest subiect". Din pagina de titluri de subiecte din "floarea copilariei (4-12 ani)" expandez si vad ultimul mesaj necitit si ultimul scris. E tare cool optiunea asta.

 

Corapina, poate faci un mic rezumat al mega-mesajului pierdut [flo].

 

Meems, ce-mi place de voi, plimbareti ca intotdeauna [cool].



#33
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 22:23

Lavi, sa fie intr-un ceas bun!

Te inteleg cu statul  non-stop acasa, oricat iti iubesti copiii, simti ca ai nevoie si de alt gen de activitate.

La inceput e super ok, ca faci o pauza cu jobul, care in decursul timpului, poate te-ai si obosit... dar pe urma simti ca-ti lipseste...

Rau ca rau, dar mai rau e fara rau :)))))))))))))))))))))))))))



#34
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 22:24

meems, vacanta placuta! [flo2]



#35
crissy77

crissy77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.620 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 06:12

meems, [il] vacanta placuta! [flo2]



#36
crissy77

crissy77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.620 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 06:27

Da careva o felie de tort? [:D]

La multi ani Elene si Constantini!



#37
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 17:44

Lavi, Maria-Alexia, Monicabo, Crissy - multumesc  [asia]   [flo]  Sunt tare incantata.  

 

Lavi, asa se intampla cu multe lucruri... cand te opresti din a le cauta, iti cad in brate.  

 

Nu stiu copiii vostri cand iau vacanta, dar Rianna mai are (fara asta) 3 saptamani din clasa I.  Parca nu-mi vine sa cred...

Duminica i-a mai cazut un dinte (al 8-lea), insa... l-a pierdut.  A fost foarte suparata, a plans cu adevarat de tristete ca nu-l mai are.  I-am sugerat sa-i scrie o scrisoare Zanei Maseluta sa-i explice cat de rau ii pare ca a pierdut dintele... si poate Zana se va indura totusi de ea si-i va lasa ceva banuti sub perna.  A facut asta si... noi am uitat  [sad]  Pe la 2 noaptea m-am trezit dintr-o data si mi-am amintit ca trebuie sa-i pun banuti sub perna!  Tare incantata a fost de dimineata cand a realizat ca Zana nu a ocolit-o  [il]



#38
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 09:53

Monica, asa e cu serviciul, mi-e dor si e prea multa gospodarie la statul asta acasa. In schimb am la ce sa ma gandesc, imi planific vacantele pt la anul si de acum o sa incep sa ma gandesc si la amenajarea apartamentului. [biz]

Meems, tare simpatica faza cu zana Maseluta. Silvia s-a trezit pur si simplu fara un canin, se pare ca l-a inghitit [ups]

Noi mergem pana la urma we asta din nou la Alba dupa ce socrii s-au gandit si razgandit. Initial era vorba ca mergem, apoi ca nu mergem, in final a ramas ca mergem. Asa ca smotruiala si shoppingul planificate pt we incerc sa le fac in timpul saptamanii [biz] si am castigat un week-end liber, pe 8-9 iunie in care facem o excursie in Bulgaria. [autoroz]

Silvia sambata participa la Cangurul la proba de baraj ( de-asta era vorba ca nu mergem pt ca barajul se termina abia la ora 11), din nou a scos un punctaj bun la concursul general. Ea se pricepe la asa ceva ca e de istetime, la Olimpiada unde e de muncit... Mai geu. Asta e mandra, cu asta defilam.

Editat de lavi02, 23 mai 2013 - 09:54 .


#39
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 10:31

Meems....la noi de abia au inceput sa se miste dintisorii de jos, incisivii... Si stau sa iasa maselele, randul 3, cum ar veni, molarii de 6 ani (definitive), s-au umflat gingiile, se si vad coltisori. Sa fetita mare vorbesc, care va avea 6 ani in vara, in iulie. Cea mica mai are de asteptat, la 4 ani si jumatate, cat are acum.

Voi cum ati extras dintii de lapte, cand au fost de scos? Acasa sau la stomatolog sau au cazut singuri, precjm caninul Silviei? Poate pare o intrebare prosteasca, dar chiar nu stiu...

 

Pe vremea mea, la tara (am avut bunici la tara, si mai steteam in vacante pe acolo) se zicea ca arunci dintele de lapte pe casa, la cioara, si-ti adduce cioara unul definitiv [:)]. Obiceiul asta, in variant comerciala, e cu Zana Maseluta, carreia ii lasi dinttele, si-ti aduce ceva... Deh, sa ma creasca vanzarile la magazine!! Ca deh, cioara aia de la tara nu avea nimic de cumparat :)))))))) Mai inventeaza astia ceva mereu

 

Lavi, bafta la Cangur!

Felicitari pt apartament,f bine ca ati gasit tot in zona. Cand vreti sa va mutate, anul viitor parca ziceai. ar fi super! Si cum v-ati organizat, credit sau vindeti apt in care stati acum? Costa asa mult.... e greu in zilele noastre....



#40
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 11:05

Da, 4 saptamani de scoala mai avem si noi. Nu-mi vine nici mie sa cred ca se termina clasa I.

Cristi, in schimb, e obosit, greu il mai adun, greu de tot se concentreaza pe ceva... Joaca si iar joaca toata dupa-masa, de cand a venit vremea mai buna (azi nu e cazul, ploua de rupe [bang]). Saptamana viitoare avem sedinta, probabil in vederea organizarii serbarii abecedarului, poeziile le-a primit deja de invatat... 

 

Dintisorii de lapte teoretic cad singuri, practic s-ar putea sa ramana agatati intr-un coltisor si sa deranjeze, incat sa fie nevoie sa fie trasi putin. La dentist sau ... ca mine: cu un servetel, sa nu alunece [:p]. Dentista noastra a tot insistat sa-i lasam sa se desprinda singuri, sa nu-i fortam, dar am patit si sa creasca dinte nou in spate si cel de lapte tot nu cadea.

 

Bravo Silviei pentru Cangur! [cool]

 

Noi voiam o evadare la mare in wkd cu 1 iunie, dar se pare ca vremea nu va fi grozava, plus ca ne-a cam secatuit santierul curent, plus ca va fi serbarea Anei la gradi saptamana viitoare pe final si nu prea vreau sa chiulim... Greu de tot cu organizarea asta [bang].


Editat de maria_alexia, 23 mai 2013 - 11:06 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -