Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Regina Maxima, Regina Stilului

maxima stil regina olandei rochii

74 raspunsuri la acest subiect

#41
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 10:59

Taieturile verticale si pensele in jurul taliei da, o accentueaza, croiul de sacou e cel mai flatant pentru orice silueta. Mai daca e usor lejer in jurul mijlocului, ca sa nu se ghiceasca exact cat e continutul.

 

La o tipa slaba cordonul/cureaua arata bine, la una mai tzapana nu, caci se vede exact cat e circumferinta.

 

Asta e parerea mea.



#42
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 11:51

[:)]  eu zic ca si pe una tzapana o ajuta mai degraba o curea in talie decat o bluza care nu lasa sa se vada nimic. Chiar daca centura arata exact cat e circumferinta, daca exista o proportie, adica daca soldurile si umerii depasesc puntin circumferinta aia, asa mare cum e ea, nu are cum sa arate decat mult mai bine decat o tinuta cu forme largi si talie incerta. Desigur ca si eu zic ca asta e parerea mea [flo2]



#43
coracora

coracora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 12:52

A intrebat cineva de ce a capatat Maxima titlul de regina (in loc de printesa). Explicatia se regaseste in insasi Constitutia Olandei, conform careia conducatorul tarii este intotdeauna regele, indiferent de sexul sau. Asadar, cand tara are regina, sotul ei nu primeste titlul de rege pentru a nu crea confuzie in privinta conducatorului statului. Cand pe tron se afla un rege, sotia sa primeste titlul de regina pentru ca orice confuzie este exclusa.
In urma abdicarii fosta regina Beatrix a primit tilul de printesa.

#44
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 14:17

Cora,multzumesc de explicatzie,eu am crezut alceva(ca maxima are acum putere ca si regina Elisabeta de exemplu,in conduerea statutlui)si-mi era neclar cum de ea...o neimpamintenita...poate avea acest drept.

 

Ea ests insa regina prin legatura de casatorie cu regele.

 

Dana



#45
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 23:09

Complet off topic.
O matusa era dupa o nastere, era necajita tare si imbracata cu un palton peste capot, o vede un mos din sat si ii spune : "vai, Zenovia mosului, ce-i cu tine ? La nunta erai frumoasa parca erai regina Belgiei si acum nu mai esti nimica !"

Editat de Mik, 04 mai 2013 - 14:13 .


#46
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 mai 2013 - 10:26

Mik,eu nu am intzeles pilda ta si deict sa fac speculatzii,mai bine te intreb ce-ai vrut sa spui. [pup]

 

Dana



#47
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 04 mai 2013 - 13:19

Dana, cred ca Mik se referea o supozitie facuta cineva mai sus ca unele poze facute cu Maxima, de pe paginile anterioare, ar fi facute imediat dupa nastere. Chiar asa si e, de fapt. Eu tin minte ca unele poze cu Maxima mai "rotofeie" le-am vazut in tabloid-urile de pe aici, la scurta vreme dupa ce nascuse.

 

Mik voia sa sublinieze reactia unor oameni vis-a-vis de aspectul unei femei, la scurta vreme dupa nastere...Eu asta inteleg din mesajul ei. Corpul unei femei sufera modificari destul de mari pe parcursul unei sarcini si dureaza o perioada pana cand ajunge la silueta dorita.

In prezent, consider ca Maxima e foarte bine proportionata, in raport cu inaltimea ei.



#48
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 04 mai 2013 - 14:13

Explic : in ochii lor de oameni de la tara regina Belgiei e simbol de frumusete ingrijita si pusa in valoare. (mireasa frumoasa ca regina Belgiei). Acum cind am vazut poze mi-am adus aminte.  [:)]



#49
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 mai 2013 - 15:39

Mik,tot n-am intzeles...da' egal! [batcap] (mie imi suna tare negativ la adresa Maximei,insa daca nu intzeleg exact  ce spui...)

 

Danyce,eu am spus ca unele poze sunt din perioada de dupa nastere,mie mi s epar normale,firesti ,frumoase...asa cum trebuie sa arate o femeie dupa nastere,care nu se teme ca va fi "sfirtecata"ca are ceva kile in plus.

 

Asta arata carater sa te aratzi la scurta perioada dupa nastere ,cu kg aferente.

Parerea mea bineintzeles.

 

Lavi,dar rochia albastra de ce crezi ca nu i s epotriveste si nu e frumoasa?

 

Dana



#50
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 00:05

Mik,tot n-am intzeles...da' egal! [batcap] (mie imi suna tare negativ la adresa Maximei,insa daca nu intzeleg exact  ce spui...)

 

Danyce,eu am spus ca unele poze sunt din perioada de dupa nastere,mie mi s epar normale,firesti ,frumoase...asa cum trebuie sa arate o femeie dupa nastere,care nu se teme ca va fi "sfirtecata"ca are ceva kile in plus.

 

Asta arata carater sa te aratzi la scurta perioada dupa nastere ,cu kg aferente.

Parerea mea bineintzeles.

 

Lavi,dar rochia albastra de ce crezi ca nu i s epotriveste si nu e frumoasa?

 

Dana

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine.Incercam doar sa explic ce cred eu ca voia sa spuna Mik.  Dupa al doilea mesaj al ei, imi dau seama ca a facut o analogie cu o intamplare cunoscuta ei, pur si simplu. Eu nu cred ca ea vrea sa o critice pe Maxima prin off-topicul de mai sus si nici prin explicatia data. Printre randuri, citesc altceva, nicidecum critica la adresa Maximei.

 

Mai era insa cineva care sustinea ca Maxima e o femeie mai bine facuta si ca nu prea are talie in unele poze, de aceea am subliniat iar ca unele din acele poze erau facute  dupa nasteri. Normal ca nu e nevoie sa te ascunzi, ci sa te arati cu mandrie in public.

In rochia albastra era mult mai silueta, iar asta e silueta ei de acum [:D] .

Cu sau fara kilograme in plus insa, ea arata oricum bine in general pentru ca are o atitudine foarte frumoasa, e  o femeie plina de viata, placuta.





Etichetat si cu maxima, stil, regina olandei, rochii

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -