Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 78

fiv albu medlife

202 raspunsuri la acest subiect

#41
alinutza12

alinutza12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 09:11

[flo]  [pup]  [pup] ms mult fetelor ...crystyne  te asteptam cu vesti bune.....va pup pe toate fetele  albe..si av doresc  o zi frumoasa.....

Nic Nic si eu ii adu Profertil acum dar recunosc rezultatul spermogramei m-a speriat un pic ...i-am trimis mail si dr-lui nostru si astept raspuns da mi-am zis sa va intreb si pe voi ...ca stiti mai multe decat mine   eu sunt  la inceput de drum da va urmaresc pe voi si totodata citind mesajele voastre devin mai optimista ca dezamagita am  fost destul timp ...pe scurt ...dr MOISA la o spermograma facuta la Giulesti  rezultatul fiind OATS ne cheama in cabinet si ii spune sotului :,,sti ca tu nu poti face copii,,,este un dezastru.... nu stiu vorbiti cu prof marinescu da ..... am plecat ffff dezamagiti ne-am dus la Marinescu care ne programase pentru IA .. fara a sti rez la spermograma iar eu apucasem sa imi iau si pregnyl-ul....parca si azi ma vad  la Giulesti cum  mi se citea fericirea in ochi cand mi-am procurat pregnyl-ul apoi fffff....debusolati dezamagitii.....am plecat acasa ...crezand ca acela era sfarsitul....apoi gasind forumul acesta si citind zi de zi mi-am propus sa mai incercam odata si asa  cu ajutorul lui lumimar  carei ii multumes enormmm..am ajuns la dr ALBU care mi se pare a fi un om extraordinar si rabdator....ca recunosc la prima intalnire i-am pus 1001 intrebari si foarte calm mi-a raspuns la toate...Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea ....VA DORESC LA TOATE FETELE MULTA SANATATE SI ANUL ACESTA SA FIE CU CATI MAI MULTI BEBEI [:)]  [bib]



#42
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 09:47



#43
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 11:46

pety daca nu ai citit testul in timpul care e indicat in instructiuni, nu e valabil rezultatul.  10.000 ui pregnyl se elimina cam in 10 zile din organism. ce ise la un pipi-test ? depinde si de sensibilitatea testului (sunt unele marci care depisteaza valori mici de beta - First Response de ex) si de valoarea beta. De asemenea, sunt fete care cu toate ca aveau beta in crestere si sarcina vizibila la eco nu li s-a pozitivat pipi-test-ul. Pana la urma eu zic ca cel mai sfant e testul de sange. aconu nu ai dubii. Poti sa il incerci sa il faci cam de pe la 12 zile de la punctie, daca e sa fie, e o valoare micuta.

alinutza unde ati facut spermograma ? ar trebui sa fie la final o si concluzie, ce scrie acolo ? chiar 22 de gigei in toata proba sa fi fost ?!?

crystyne uite ce zi de sarbatoare ai tu pt punctie !!! sa fie cu noroc !

ari fac si acolo, daca nu mi-o ia altcineva inainte [soricel]  (ce imi place soricutul asta, cred ca mi-l pun la semnatura)

[flo2]



#44
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 20:18

Imi pare rău ca ai găsit asa medic alinutza :( .
La noi prima a fost cu zero gigei, următoarea a fost cu câțiva. Norocul nostru a fost medicul de familie. Ne-a trimis la sf Ioan la un urolog si am aflat ca are un varicocel. Normal, l-am operat, asta era la sf lui 2008, dar in 2009 a apărut un hidrocel. Operat si asta. Apoi ceva tratamente hormonale si la 2 ani avea in total vreo 20 mil. Dar cam pe acolo am rămas de atunci. Dar nici un medic nu ne-a zis sa nu încercăm ca e degeaba. Alta a fost aiurea de la un medic de la municipal. In noiembrie am rămas natural, tocmai in preziua programarii pt FIV . Iar pe 22 dec am pierdut sarcina . Ajun de sărbătoare , rău, izolat de prieteni si familie, si la spital , la o eco, doctorul întreabă ca ce avem aici. Eu, mică, slaba, la perfuzii zic ca am pierdut sarcina, avort spontan. Comentariul medicului: spontan sau provocat??? Acum, eu am rămas socata . Ce sa-i spun ca de ani de zile de încercări e prima sarcina in 15 ani? Din păcate exista si asa medici . Dar, ne ridicam si luptam mai departe. Asa ca nu dispera, soluții exista întotdeauna :)

#45
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 21:32

[flo2] [flo2]seara buna fete dragi si albe   [flo2]

 

  crystyne...sper ca esti bine si ca nu ai dureri mari ..eu una,astept nerabdatoare vesti de la tine [flo2] [flo2] [flo2]

 ella  [flo2]

nicnic...Doamne ajuta!bafta maine si puiuti mega lipiciosi...

 qiao [flo2]

 alinutza  [pup]

[pup]  toate        fetele albe si va doresc  [bb] [bb] [bb] [bb] [bb] [bb] [bb] sanatosi



#46
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 22:10

Buna dumineta ,fetelor [:)]

  

Va rog sa ma ajutati si pe  mn. cu interpretarea urmatoarei spermograme:

Volum:3,5ml

Culoare:opalescent

Lichefiere: completa

Vascozitate: normala

Concentratia:1 spermatozoizi mobili si 21 spermatozoizi imobili pe tot campul microscopic

Motilitate:4%

Tip a-25m/srapid progresivi,b5-25m/s progresivi ,c-5 m/s progresivi cu activitate flagerala.

OBS:Rare leucocite

Morfologie:Majoritatea spermatozoizilor observati nu prezinta o morfologie normala

 

Nedumerirea mea este la concentratie unde la valori normale este (15X10la puterea 6)si nu stiu daca este 1bucata sau 1 mil???

Scuzati-ma daca am gresit ceva dar seviciu....VA  MULTUMESC!!!

[pup]  toate fetele

Alinuta, din pacate, numarul real al spermatozoizilor din proba pare sa fie 22. Cifrele de la concentratie nu sunt urmate de "x106", ceea ce inseamna ca nu vorbim nici pe depate de milioane de spermatozoizi, ci de 1 bucata, respectiv 21.

Sotul meu a avut la prima lui spermograma (2011) doar 1.200 de spermatozoizi per mililitru (vreo 6mii si ceva in toata proba), dar cunosc cazuri cand chiar s-au numarat 18-25 de spermatozoizi in proba - deci da, se poate sa fie doar atatia. Intr-o astfel de situatie, trebuie sa investigati problema sotului inainte de a incepe orice procedura, caci e posibil sa va treziti ca nu aveti material biologic sa faceti FIV-ul.



#47
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 01 mai 2013 - 22:13

Pupici tuturor fetelor albe [pup] . Sunt doar in treacat, nu am noutati, asa ca doar va citesc din cand in cand.



#48
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 08:14

Neatza fete dragi :)
Multumesc pentru urari si pentru susținere :)
Azi e ziua cea mare, in care luam micutii dragi la purtător si speram din tot sufletul sa le placa :)
Crystyne tu nu ne spui nimic? Sper din tot sufletul sa ai vesti foarte bune :) :*
Va doresc sa aveți o zi super frumoasa dragi fete si fie ca anul asta sa fie anul nostru :)
Pupici si imbratisari cu mult drag tuturor :) :*

#49
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 08:25

Nico,sa fie lipiciosi puiutii tai sa se cuibareasca cu drag la tine in burtica timp de noua luni Sa fii Zen,sa vorbesti cu ei,sa le oferi caldura si dragostea ta sa se simta iubiti si protejati! Pupam si tinem pumnishorii stransi <3 <3

#50
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 08:32

Neatza fete albe  [flo2]

 

Ieri am venit cam daramata acasa si nu am mai intrat ...Am avut doar 5 ovo si astazi astept sa vad cate vor fetiliza....dar dctorasul a glumit cu mine si mi-a spus ca le va transfera pe toate ... [:D]  [:D] ce funny doctorasul nostru nu?   eu nu vreau decat 1 sau 2 super lipiciosi ... 

 

NicNic tin pumni astazi .. [ruga]  [ruga]  [ruga]

 

Qiao  [flor] si i-ti dau si un  [soricel] ca tot iti place  [soricel]

Pety scumpa [pup]  [pup]

 

Ella  [flo2]  [pup]

 

Lumi scumpa  [pup]  [pup] si pup pumnisorii mici care imi vor purta noroc [pup]  [pup]

 

Va multumesc  [flo2]





Etichetat si cu fiv, albu, medlife

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -