Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Transmitere probleme DC


425 raspunsuri la acest subiect

#1
boticelina

boticelina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.125 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 14:13

2 problemute:

 

1.vreau sa ma dau si eu pe sectiunea de blog si-mi zice ca sorry, maximun number of blog entries allowed... deci nu pot scrie

 

2. reclama puffies acopera tab-ul de feedback. atasez imagine

Miniaturi atasate

  • feed.jpg


#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 16:03

Pentru a transmite problemele de ordin tehnic sau de acces va rog sa utilizati functia feedback care este in partea stanga a ecranului (vezi imaginea atasata) cu scris alb pe fond albastru sau link

http://comunitate.de...eedbacks/manage


Daca nu va descurcati deloc trimiteti pe mail (marius@desprecopii.com) ca sa va pot coordona.

Miniaturi atasate

  • 0F9236A3-0890-3229-6B96-52B4E10AD3D4.gif


#3
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 17:04

<p>rezolvat!.</p>

Editat de dulcetica, 24 aprilie 2013 - 05:59 .


#4
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 17:19

butonul feedback nu apare in toate view-urile. de ex in topicul acesta nu exista buton feedback. stiu ca l-am vazut in unele locuri dar mi se pare incomod sa alerg dupa el.

 

am postat niste disfunctionalitati la mesajul cu testele in lipsa butonului de feedback



#5
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 13:10

Nu deschid topic nou, si nici nu vad butonul ala de feedback decat cand are el chef, asa ca postez aici. Nu stiu daca e de la mine (ca am tot felul de restrictionari la net la munca), de la voi, daca stiti sau nu de aceasta eroare care mie imi apare frecvent cand incerc sa accesez forumul, dar nu strica sa v-o aduc la cunostinta

 

Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Db_Adapter_Mysqli_Exception' with message 'Can't connect to MySQL server on '192.168.1.105' (111)' in /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Zend/Db/Adapter/Mysqli.php:352 Stack trace: #0 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Zend/Db/Adapter/Abstract.php(448): Zend_Db_Adapter_Mysqli->_connect() #1 /home/desprecopii/public_html/application/modules/Core/Bootstrap.php(112): Zend_Db_Adapter_Abstract->query('SET time_zone =...') #2 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application/Bootstrap/Abstract.php(256): Core_Bootstrap->_initDb() #3 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application/Bootstrap/Abstract.php(207): Engine_Application_Bootstrap_Abstract->_executeResource('db') #4 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application/Bootstrap/Abstract.php(150): Engine_Application_Bootstrap_Abstract->_bootstrap(NULL) #5 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application.php(149): Engine_ in /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Zend/Db/Adapter/Mysqli.php on line 352

 

PS: nu stiu daca e aceeasi eroare mereu, sau se mai schimba vreun parametru prin textul ala, ca nu l-am citit niciodata, dar vizual, mie imi par identice erorile de genul asta



#6
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 17:48

Oare numai la mine nu functioneaza ordonarea dupa data ultimei actualizari?

Poate si pentru ca data ultimei actualizari a subiectului nu corespunde cu data ultimului mesaj actualizat din subiect.



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 18:35

Oare numai la mine nu functioneaza ordonarea dupa data ultimei actualizari?

Poate si pentru ca data ultimei actualizari a subiectului nu corespunde cu data ultimului mesaj actualizat din subiect.

Sincer nu inteleg ce spui.

Daca optezi pt subiecte active ti se vor ordona toate subiectele in ordine cronologica de sus in jos cel mai recent fiind primul unde ordinea cronologica este dat de minutul si secunda ultimului raspuns inregistrat la acel subiect. In clipa in care accesezi un subiect acesta ramane in lista pe aceeasi pozitie daca nu este declasificat de alte subiecte care sa aiba raspunsuri mai recente. Insa fondul va fi de culoare alba fata de subiectele neaccesate care vor avea fond albastru deschis.

Pe scurt toate subiectele cu fond albastru vor fi cele necitite de tine sau citite insa cu cel putin un raspuns nou necitit fata de clipa in care l-ai citit. Cele pe fond alb vor fi subiecte care au fost accesate de tine si nu mai au nici un raspuns nou inregistrat fata de momentul accesarii lui.

Desigur exista si filtrele.



#8
Sunny71

Sunny71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 19:53

Nu deschid topic nou, si nici nu vad butonul ala de feedback decat cand are el chef, asa ca postez aici. Nu stiu daca e de la mine (ca am tot felul de restrictionari la net la munca), de la voi, daca stiti sau nu de aceasta eroare care mie imi apare frecvent cand incerc sa accesez forumul, dar nu strica sa v-o aduc la cunostinta

Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Db_Adapter_Mysqli_Exception' with message 'Can't connect to MySQL server on '192.168.1.105' (111)' in /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Zend/Db/Adapter/Mysqli.php:352 Stack trace: #0 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Zend/Db/Adapter/Abstract.php(448): Zend_Db_Adapter_Mysqli->_connect() #1 /home/desprecopii/public_html/application/modules/Core/Bootstrap.php(112): Zend_Db_Adapter_Abstract->query('SET time_zone =...') #2 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application/Bootstrap/Abstract.php(256): Core_Bootstrap->_initDb() #3 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application/Bootstrap/Abstract.php(207): Engine_Application_Bootstrap_Abstract->_executeResource('db') #4 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application/Bootstrap/Abstract.php(150): Engine_Application_Bootstrap_Abstract->_bootstrap(NULL) #5 /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Engine/Application.php(149): Engine_ in /home/desprecopii/public_html/application/libraries/Zend/Db/Adapter/Mysqli.php on line 352

PS: nu stiu daca e aceeasi eroare mereu, sau se mai schimba vreun parametru prin textul ala, ca nu l-am citit niciodata, dar vizual, mie imi par identice erorile de genul asta



Si mie imi apare asta cateodata .Ieri am avut probleme cu asta de mai multe ori cand am incercat sa intru de pe tableta si intr-adevar scria acelasi lucru , cu mici schimbari.

Editat de Sunny71, 27 aprilie 2013 - 19:55 .


#9
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 09:31

Exista optiunea de a fi anuntat cand un mesaj este aprobat sau dezaprobat ?



#10
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:01

Sincer nu inteleg ce spui.
Daca optezi pt subiecte active ti se vor ordona toate subiectele in ordine cronologica de sus in jos cel mai recent fiind primul unde ordinea cronologica este dat de minutul si secunda ultimului raspuns inregistrat la acel subiect. In clipa in care accesezi un subiect acesta ramane in lista pe aceeasi pozitie daca nu este declasificat de alte subiecte care sa aiba raspunsuri mai recente. Insa fondul va fi de culoare alba fata de subiectele neaccesate care vor avea fond albastru deschis.
Pe scurt toate subiectele cu fond albastru vor fi cele necitite de tine sau citite insa cu cel putin un raspuns nou necitit fata de clipa in care l-ai citit. Cele pe fond alb vor fi subiecte care au fost accesate de tine si nu mai au nici un raspuns nou inregistrat fata de momentul accesarii lui.
Desigur exista si filtrele.

Ma refer la ordonarea subiectelor in subforumuri.
Spre exemplu la Politica imi apar ordonate dupa ultima modificare subiectele:
1. Jingle all the way! lucialu 04 apr 2013
2. PDL dupa alegeri Deceneus 27 mar 2013
..
9. Recomandare Deceneus 18 feb 2013

Daca intru in subiecte constat ca autorul si ultima actualizare este diferita la unele mesaje dupa cum urmeaza:
Jingle all the way! Deceneus Postat 05 aprilie 2013 - 23:13
PDL dupa alegeri Deceneus Postat 27 martie 2013 - 12:24
.. .
Recomandare Deceneus Postat 16 aprilie 2013 - 01:53

Alta problema este introducerea unor linii goale in textele citate
La subiectul recomandare "Eminescu rasucindu-se in mormant" fiecare vers este urmat de o linie goala.

Constat ca la editarea unui mesaj ramane in mod editare si dupa "Salvare modificari".
Daca intru in mod Editor intreg "Trimite mesaj modificat" funtioneaza corect si inchide modul editare.
Posibil asa sa fi fost cerinta si sa fie corect sa salvezi fara sa parasesti editarea.



Dupa logare ma scoate in meniul Community, nu pastreaza locatia unde eram.

As fi preferat ca "100% View" sa nu fie implicit, si sa fie modul "normal View" implicit.


Editat de Deceneus, 28 aprilie 2013 - 10:40 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -