Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 9 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 79


212 raspunsuri la acest subiect

#61
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 18:29

Buna fetili [deziuata]

 

nu prea am nimic special de zis.... sunt un pic intr-o stare prea nasoala.

 

Incep sa fac meniul de Pasti, deocamdata am pe lista: oua, cozonaci, placinta de carne.

Oricum nu cred ca o sa am prea multi invitati si nici chef de gatit nu am [ping1]



#62
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 18:49

eu,in schimb,am o stare minunata....

abia astept sarbatorile.

 

Sambata seara am fost la o petrecere care nu s-a prea lasat cu petrecere....am stat mai mult la vorba,la un gratarel...insa ieri dupa-amiaza am fost la o saramura de crap si s-a incins un dans de vreo 4 ore dupa pestele ala.

am ajuns acasa sfarsita....abia mi-am facut un dus si am dormit neintoarsa.

 

acum ma duc sa bag perdeaua din bucatarie la spalat si sa bibilesc putin la floricelele mele dragi.

 

va pup cu drag si va doresc o seara buna.

[flor]



#63
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 19:02

samira deci e ok sa spal azi rufe ? am zis la servici ca ma asteapta cateva masini si mi-a sarit o colega in cap. bine ...eu deja am pus o tura [:I] ca doar nu o sa stau sa ma napadeasca rufele murdare
adriana ce fac printelesele ? ati scapat de colicul urat si rau ?
ari m-am tot gandit la tine in ultima vreme si ma manca la degete sa te sun, dar in curand nu o sa ma mai abtin [soricel]
gaby lasa butoaiele. nici noi nu o sa avem musafiri, nici pregatiri nu fac, dar ma bucur ca am scapat de iarna si mi-e ok. sunt si eu intr-un zen plutitor
clara felicitari si sarcina usoara in continuare. asta de perseverenta !

pup fete dragi


Editat de QiaoBing, 29 aprilie 2013 - 19:04 .


#64
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 19:46

qiao,eu stiu ca Joi si Vineri nu se spala in Saptamana Mare...astazi de ce sa nu speli???...nu este nici macar cruce neagra in calendar.

despre saptamana asta e important sa stim ca nu se mananca urzici si otet.



#65
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 20:10

am reusit si eu sa imi re-pun semnatura (o parte din ea). uraaaa !!!!



#66
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 20:59

sa ne spui si noua cum ai facut.



#67
clara78

clara78
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 21:00

Qiao,Samira,Aristica multumesc frumos pentru urari!
Am vrut in primul rand sa incurajez babutele greu incercate pentru ca stiu cum este sa mergi la toti medicii posibili ,sa iti faci o mie de planuri si in final sa tot vezi beta 0.Atata timp cat exista speranta,este ok.
Legat de Acibadem,eu ii consider profesionisti.Nu stiu de cat timp se foloseste Intralipid la ei,dar nu sunt singurii care il folosesc(si de aceea am scris ca nu este un experiment).Daca Tayfun studia introducerea acestuia si pana la urma l-a acceptat inseamna ca totusi beneficiile Intarlipidului sunt mai mari decat riscurile.Nu vreau nici eu sa polemizez,as vrea doar sa scriu povestea mea,sa confirm ca eu nu am patit nimic si sa va incurajez sa nu va fie teama sa il folositi .
Imi pare rau sa citesc povestea ta ,Samira.As vrea sa stii ca exista si un alt final pt Intralipid,adica unul fericit.Te incurajez sa te mai gandesti la un nou FIV cu Tayfun.
Sandy,iti tin pumnii.
Aristica,multumesc pentru raspuns.Citeam mai demult ca vrei sa faci FIV cu embrioni donati.Si eu am intentionat,insa ma bucur ca am ales Istanbulul in cele din urma.Ai mai facut FIV cu embrioni donati?Am vazut ca nu prea mai scrii despre planurile tale legate de FIV la Brno.As vrea sa te felicit daca esti graviduta(asa cum cred eu) si totusi superstitioasa si nu vrei sa scrii pe forum.Ar fi frumos sa fie adevarat ceea ce cred eu,nu?Nastere usoara in acest caz si un bebe cat mai sanatos!


Editat de clara78, 29 aprilie 2013 - 21:53 .


#68
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 30 aprilie 2013 - 08:06

neataaaaa....

 

clara,cred ca nu ai citit foarte bine ce am scris...probabil ca nici postarile mele in care am redat experienta Acibadem nu le-ai citit sau preocuparea mea din ultimii 2 ani pentru terapiile experiemntale despre care am tot vorbit pe aici...asa ca imi permit sa reiau putin:n-am sustinut vreoadata ca doar la Acibadem se practica terapii experimentale...asa cum spunea si Aristica,la Acibadem se practica doar de 1 an....insa pe plan mondial se practica si in alte clinici de ceva mai mult timp...dar nu suficient de mult timp incat sa spuna cineva ca e demonstrat stiintific faptul ca ajuta pacientele RIF.Este adevarat faptul ca exista cateva incercari de studiu la scara mica insa nu au putut fi extinse,au fost neconcludente.Ca exista persoane care reusesc in urma folosirii Intralipid e adevarat cum e la fel de adevarat ca exista si persoane care nu reusesc in urma folosirii Intralipid si mai exista si persoane care experimenteaza probleme de sanatate zdravene dupa Intralipid.Asadar....despre ce vorbim pana la urma???Tte-as intreba....tu poti fi 100% sigura ca ai reusit datorita Intralipidului???

Eu am citit mult,foarte mult despre aceste terapii....tu ai gasit studii care sa argumenteze spusele tale sau doar te bazezi,in afirmatiile tale,pe spusele Tayfunului???Nici macar sa-mi spui ca te bazezi pe sarcina minunata pe care o porti nu poti pentru ca sincer si realistic vorbind....FIV-ul e o loterie....nici Tayfun si niciun medic de pe lumea asta nu poate spune cu certitudine:AI REUSIT ACUM PENTRU CA....

Chiar sunt deschisa si interesata sa primesc informatiile pe care le ai tu despre Intralipid...dar ma intereseaza doar studii de specialitae cu rezultate concrete nu articole in care se spune ca:e posibil ca,se crede ca,se presupune ca etc etc.Realitatea este ca in acest moment sunt doar terapii experimentale si destul de controversate.Este foarte posibil insa ca in 5-10-20 de ani sa se demonstreze stiintific faptul ca ele chiar ajuta...dar de asemenea este posibil sa nu ajute pe toata lumea.

Nu e prima data cand spun ca am cautat medicul care sa fie dispus sa incerce alaturi de mine aceste terapii experimentale...l-am gasit in Tayfun.Ca rezultatele au fost altele decat cele la care ma asteptam eu...am acceptat fara probleme si asta cata vreme eu am fost cea care am dorit sa incerc si asa ceva.Dupa experienta respectiva mi-am stabilit foarte clar limita peste care nu mai sunt dispusa sa trec.

Tocmai de asta nici nu am ceva de reprosat Tayfunului...nu sunt suparata etc etc...din contra,cu ajutorul lui am reusit sa-mi stabilesc limitele pana la care sunt dispusa sa merg ,dupa cum am mai spus.

Cu siguranta voi continua FIV-urile...si aici iti multumesc pentru incurajarea de a continua...insa incurajarea  de a ma gandi la o noua procedura ca Tayfun mi se pare nepotrivita-iarta-ma ca-ti spun asta,dar cata vreme tu nu stii cum m-am simiti eu dupa Intralipid...cum mi-au luat-o razna Trigliceridele,Colesterolul,Transaminazele...nu prea inteleg incurajarea.

 

numai bine tuturor

[flor]

 



#69
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 30 aprilie 2013 - 08:23

Hello [flo2]

 

Fetelor, ce pro si contra aveti pt folosirea Predninson-ului intr-un protocol FIV? Recunosc ca mie imi este frica tare sa nu ma ingras, ca si asa am multe kg si nu imi permit. In mod normal ar trebui sa il iau din Z1, dar inca ezit... (da,da e de la mine putere, nu dat de dr [masc] )

 

Qiao, poate butoiul este si de la vreme, la noi inca nu a venit vremea buna, inca suntem cu ploaie si max 12 gr... Astept vara!

 

Pup fetele [pup]



#70
sunshine4ever

sunshine4ever

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.881 mesaje

Postat 30 aprilie 2013 - 08:50

Aristica ce sa-i faci asta e viata, cu urcusuri si coborasuri, dar o data si o data toti vom avea un final fericit intr-un fel sau altul. Tu cum esti? Spune-mi o veste buna!!!

 

Adrianaady felicitari ptneru cei doi comori! Imi dau seama ca este obositor dar si fff frumos! Pupici pt voi.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -