Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 9 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 79


212 raspunsuri la acest subiect

#51
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 09:59

La multi ani tuturor mamicilor si piticilor ce poarte nume de flori!

Sa fiti fericite, iubite, sa va bucurati de toate nazbatiile minunate pe care le fac piticii si sa aveti parte de tot ce e mai bun!

 

[flor] [flor] [flor] [flor]



#52
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:37

amaradia...cred ca ai incurcat nitel borcanele [:-)))]

presupun ca mesajul asta ai vrut sa-l postezi pe un topic unde sunt mamici si pitici ca aici populatia majoritara e formata din femei care inca lupta sa ajunga mamici...dar putem fi si noi fericite si iubite chiar daca nu avem copii,nu???...asa ca alegem doar ce ni se potriveste din mesajul tau....si iti multumim.

 

[flor]

 

va pup doamne dragi.



#53
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:17

Salut babutele dragalase atat pe cele zilnic prezente aici cat si pe cele partial dezertoare ca mine in perioada asta:) dar si pe cele de tot dezertoare:)<br /><br />Pt ca nu pot sa adaug emoticonae (nu stiu de ce) va pup asa doar ciu scrisul si va doresc o zi de Florii minunata cu multe flori in suflet, in gand si in viata.<br /><br />La multi ani tututor celor pe care ii/le sarbataoriti azi!!!!!<br /><br />Eu noutati nu am asa ca doar va pup! a si ma pregatesc de Paste:) si eu ca voi toate

#54
sunshine4ever

sunshine4ever

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.881 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 09:00

Buna dimineata !

 

Cu intarziere spun si eu La multi ani! pt cei care isi serbeaza ziua de nume (este valabil inca 3 zile,  nu?? [:)] )

 

Qiao imi pare nespus de rau ca desi in final ai reusit, a trebuit sa experimentez si partea pierderii. Dar cum mi-am zis si mie, in orice rau este si un bine, macar ai vazut ca se poate....stiu asta nu te incalzeste cu nimica...stiu prea bine.

Nu prea am inteles cu Intralipidul ce vrei sa zici? Eu stiu ca rau nu iti face, noi o folosim non stop la bolnavi si le tolereaza fff bine, si am auzit ca cei din Turcia chiar s-au axat pe asta si pe partea imunologica ar fi fff ok. Dar repet, asta am auzit de al fete cu care mai tine-am legatura.

 

Fetelor va doresc sa aveti o saptamana frumoasa [flo]



#55
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 09:50

sunshine samira era cu Intralipidul, sarcina etc

[soricel]



#56
sunshine4ever

sunshine4ever

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.881 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 11:02

Da ai dreptate Qiao, am citit ultima postarea ta si am ramas in minte cu numele tau....scuze de incurcatura....oare pot sa corectez??? pe noua pagina, inc anu is familiarizata plus ca si lipsa mea isi spune cuvantul.



#57
clara78

clara78
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 12:52

Buna ziua,

 

Va citesc cu interes postarile de mult timp,dar nu am scris pana acum.

Povestea mea este una cu happy end in ale FIV-ului,ceea ce va doresc si voua.

Am la activ 9 FIV-uri si 7 FET-uri la Medlife,Szged,Budapesta,Viena,Sibiu,Promed,Acibadem.Am reusit sa raman insarcinata dupa FIV-ul norocos de la Acibadem cu dr Tayfun,iar acum  sunt insarcinata cu gemeni in 28 saptamani si am o sarcina perfect normala.Pentru mine singura clinica unde am reusit a fost Acibadem si pentru asta ii multumesc doctorului Tayfun,dar si intregii echipe de profesionalisti.Tratamentul meu a fost acelasi cu al Samirei,si in cazul meu s-a folosit Intralipid,insa eu nu am avut probleme.Nu cred ca se fac experimente acolo,Intralipidul se foloseste cu succes si in alte clinici din lume,fara reactii secundare.Doream sa va incurajez sa va continuati visul si chiar daca implica foarte multe eforturi,merita sa continuati sa luptati indiferent cat de mult va dura.

Va doresc tot binele din lume si fie ca intr-o zi sa va strangeti toate puiutii in brate!



#58
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 14:27

Pentru ca inca ma incadrez in cele 3 zile [ups] : La multi ani!!!!!

Am intarziat, asa e, si-mi cer scuze, dar am petrecut in familie ieri, apoi la gratarel cu prietenii si uite cum a mai trecut o sarbatoare.

sunshine bine-ai revenit printre noi si-mi pare foarte rau ca inca n-ai gasit acel final fericit!

clara este impresionanta povestea cu 9 FIV-uri si 7 FET-uri, iar finalul cu sarcina gemelara este minunat, dar tin sa te contrazic putin: samira a facut FIV la Acibadem, cu echipa care s-a ocupat si de cazul tau, la cateva luni dupa ce facusem eu FIV acolo si, in primavara trecuta, la sfarsitul lui aprilie 2012, Tayfun mi-a spus clar ca intralipidul il va introduce in cateva luni, pentru ca inca se documenta despre el. Deci, mai experimental de atata nu putea fi tratamentul. Acuma, ca tu ai reactionat diferit de cum a reactionat ea, ca tu esti graviduta si ca ea a pierdut sarcina, nu tine de Tayfun si nici de tratamentele experimentale. Omul a incercat tot ce a avut. Din pacate, samira face parte din grupa aia "nasoala" de persoane care nu reuseste sa spuna: GATA! Am si eu final fericit. Si e al naibilui de dureros sa te tot regasesti in grupa aia!

Oricum, sarcina la termen si copii sanatosi.

sandy am pumnii inclestati pentru mostenitorii lui king George [flo2]



#59
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 15:58

Ziua buna fete dragi [flo2] [flo2] [flo2]

Am gasit 10 minute libere si m-am luminat cum e cu platforma cea noua.

Va salut pe toate, am citit pe fuga din lipsa de timp ( ma tin piticile ocupata 24/24 din pacate), imi este f dor de voi toate.

Sandy sa fie cu noroc si te asteptam cu vesti bune. [pup]

Sunshine te imbratisez draga mea. [pup]

Elly,Qiao,Gaby,Alex va pupam . [pup]

Aristico te sun cum prind un moment liber. [pup]

Samira [pup]



#60
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 16:25

va pup repede si pe fuga.....

 

clara.....wow!!!9 FIV si 7 Fet...e ceva.

e minunat ca ai reusit la Acibadem...iti doresc o sarcina usoara si o nastere fara probleme.

fara sa intentionez sa polemizez o sa-ti spun ca terapia cu Intralipid este exact experimentala...la Acibadem si in lumea intreaga decoamdata.

ramane la latitudinea fiecarui medic in parte sa decida daca o foloseste sau nu insa nu este demonstrat stiintific pana acum ca are vreun efect pozitiv in cazul pacientelor RIF.

in toate scrierile de specialitate spune ca afecteaza metabolismul lipidelor si functia hepatica.

si ca sa vin si cu un argument in plus as putea sa postez aici din mailurile dintre mine si Tayfun in care acesta imi scrie negru pe alb ca ....DA,TERAPIA INTRALIPID ESTE INCA UNA EXPERIMENTALA.....si ca este posibil sa existe la unele paciente efecte secundare ca cele pe care le-am avut eu.

e minunat ca tu nu te-ai incadrat in aceasta categorie...insa uite ca sunt si paciente carora Intralipidul le-a facut rau....asa cum sunt eu.

 

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -