Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

Piersicute de iulie august (37)

428 raspunsuri la acest subiect

letitzias

letitzias

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 253 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 22:25

Buna seara.Am intrat si noi dupa mult timp k am fost plecati cateva zile la munte,apoi la mama si cand am ajuns acasa zilele astea....nu aveam net k de sarbatori furasera cablul de net de pe strada,asa ca am asteptat sa-l inlocuiasca.Ma bag la citit ca am de recuperat.
Va pupam si speram ca au fost sanatoase piersicutele si au petrecut frumos de sarbatori.
  • 0

ilenutza

ilenutza

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 06:10

Neata si de la noi

Si noi tot asa ocupati, am fost la mare de sarbatori si apoi scoala si restul.Tot familionul a fost bolnav dar macar ca pe rand.Intai Andrei, apoi bambina savarina , apoi eu , V si ultimul papa, care inca mai trage.

Bambina a scazut vreo 300 g - ca si avea de unde

• 0

letitzias

letitzias

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 253 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 08:10

Neata.
Astazi dam noi cafeaua ca nu am dat-o de mult timp.
Ce scumpilici am vazut pe aici:bulanele goale,iepurasi,salvamari pe plaja(Andreiutu).Numai frumuseti.
Ada,nu mai fi suparata ca o data/de 2 ori are voie si soacra sa greseasca.Oricum ca a ta nu are nimenea.Din cate stiu mai ai o sapt pana la frumosul eveniment.
Noi in deplasare am fost cuminti,dar am baut prost lichide.Vrem sa mergem si la mare si daca face si acolo asa sa bea putin lp si apa nu stiu ce o sa fac.
  • 0

muraturica

muraturica

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 09:22

Buna dimineata. 

Multumim de cafeluta si welcome back Leti.

Noi suntem ok, plimbari multe si cam atata. Ieri l-am sarbatorit pe  sot ca in 18 cand e ziua lui suntem la nunta. I-am luat ceas pana la urma dintr-un magazin de aici.

Ile, imi pare rau ca ati fost bolnavi.

Carmen, poate mai face o incercare si reusiti totusi sa plecati. In ce sens nu se descurca mama ta? E prea solicitant fizic? Nu poti sa ii trimiti si bona peste zi ca sa ii fie mai usor?

Ada, hai ca e stresul maxim la voi acum pe ultima suta de metri. Relax, o sa fie bine si lasa soacra in pace. [:)]

Nu mai imi amintesc mare lucru acum, dar spre sa mai intru azi. Avem si musafiri, vrem si la plimbare.....

Va pup.

• 0

Fleurdelise

Fleurdelise

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.241 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 17:25

Buna fetelor,

Bine ai revenit Leti.

Ana (Clayhanger) oare ce mai face? Balanta? Ina?

Carmen, va tin pumnii sa va faceti vacanta asa cum doriti. Mama ta probabil nu mai are energia necesara sa se ocupe de cel mic. Ce inalt e Patrick (acum ca stau in piciaore putem spune inalt, nu?) Eric are 10,8 kg imbracat, inaltimea nu o stiu inca, nu sta o clipa sa-l masor.

Lorena, ai dreptate, dar asa am fost nerabdatoare la fiecare etapa si pana la urma tot cand vrea el face saltul.

Ali, f draguta ideea, vreau si eu, dar nu stiu cum as putea sa primesc tricoul aici. Poate sa dau o adresa a unei rude din Ro? Cum sa fac? As vrea si tricou pt mamici si pt pitici.

Noi suntem tot un pic maraiti, nu l-am scos ieri afara ca a plouat, azi a iesit un pic soarele si vom iesi.

Mai aveam chestii sa va zic si sa va intreb, dar nu reusesc sa ma adun.

Revin cand voi fi mai coerenta.

O seara de duminica frumoasa va doresc. 

• 0

Carmen_80

Carmen_80

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 12 mai 2013 - 21:34

Da mai fetelor, sunt trista :(. Din pacate pentru mama este prea greu sa stea cu el. Cu toata bunavointa ei, o termina fizic. Ea are si ceva probleme cu coloana si ii este foarte greu sa-l ia in brate, sa-l puna in pat la nani, sa-i faca baie, sa iasa cu carutul afara..e complicat :( Din pacate a imbatranit deja prea mult ca sa mai aiba forta pt patrick, mai sles ca el este si fff activ. Nu sta locului niciun pic. Vineri a fost si mai marait probabil si din cauza celui de-al 2-lea lopatar care a spart gingia. Tare ciudat, 2 sus, 1 jos... In fine, macar am profitat si noi ieri sI am fost cateva ore la piscina si pe seara la film. Pt putin timp mi s-a golit creierul. Cu concediul nu stiu cum o sa facem. Stiu ca multe dintre voi ati fost/veti merge cu piticii vostri, dar eu parca n-am curaj sa ma pun la un drum de 10-12 ore cu masina, si nici cu avionul nu-mi vine. Fleur, da, ai dreptate, se poate spune ca e inaltut :) hainute ii iau pt 18 sau 24 de luni. Sincer speram sa o lase mai usor cu lungeala, ca de n-am dat la bani pe hainute purtate de 2-3 ori de m-am saturat. Ca in ideea ca va lua 1 cm pe luna, cum ar fi normal, am tot luat pt alt sezon...si constat ca deja ii sunt mici sau la limita... Va pup, ma bag la somn, poate imi trece supararea :(((( am maaare mevoie de o vacanta
  • 0

lorenaflore

lorenaflore

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 04:07

Buna fetelor,

Exagerata liniste pe aici........
Carmen, scuze, cred cami-a scapat, dar cubona ce s-a intamplat? Lungan tare Patrick al tau!

Si noi plecam in Grecia peste o luna si incep sa ma panichez ca am fost inconstienta cand am facut astfel de planuri de vacanta! Sper sa fie bine! Imi este teama de drum, Onuta sta si nuprea in scaun, maimultcalare pe mine... ime teama de masa, ea mananca super pasat si mai fluid, eu si borcanasele le mai lungesc..... pediatra ne-a sfatuit sa-I sterilizamin continuare pana la 1 an jum ca la cat e de mica si la problemele cu stomacelul ... reflux..,.ar fi de evitat alte bazaconii..,..imi este teama de scimbat programul si de capacitatea ei de a se adapta. Am fost intr-o deplasare scueta de 4 zile la Telega si inprime 2 nu a dormit, in ultimele 2 nu a mantat, per ansamblu a fost bine......

Iar de plecat fara Onuta, in cazul nostru nu se poate, doar sa nu mai plecam..... asa ca ne luam inima in dinti si speram ca va fi bine!

Muraturica, La multi ani! In avans pt sotul tau, asa cum a fost si petrecerea!
  • 0

iul_aug_2012

iul_aug_2012

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 07:15

Capitol nou

• 0

vera_l

vera_l