Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi fericiti de sept-oct 2011 **13**


212 raspunsuri la acest subiect

#11
camady

camady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.616 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 13:12

Buna fetelor si in noul format.

E ceva nou............probabil sunt si imbunatatiri, o sa ne obisnuim si aici.

Va pup.



#12
seidana

seidana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.660 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 13:45

Salut fetelor..

Sa va fie de bine iesirea..

Vreau si eu idei de intarcare.. nu mergem spre mai rar si spre mai des.. si cat sunt acasa , ma dor sanii de atata supt, unde sa pui ca eu am ciclu la 50 zile, si mai vreau bb , ca ea mananca f prost, ca eu am carente , calciu magneziu..
Cu vorbitu frumos nu merge .. [:D]

Ramane sa-mi pun ceva pe sani , sau sa o las cateva zile fara mine (desi nu cred ca e o solutie).. sau ce altceva?

De cand facem naveta refuza complet olita.. si iar cu pampers, si iar fund rosu ...si iar miroase urat pisu ..[q]

MAY ,, nu numai Einstein a vorbit tarziu, cele mai multe genii [:D]

Cea mai fericita [mamica] de [copil] Elena (24.08.2011) [loveyou]


#13
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 13:53

Sei: La noi intarcarea a inceput. De la sine. Daca il luam afara si la joaca uita de supt. Ziua merge la plimbare cu bona iar cand vin seara ii dau o canita cu lapte, il schimb si iesim afara. Unde numai la supt nu se gandeste. La intoarcere se joaca un pic cu taica-su timp in care ii fac cereale cu lapte. Si i le dau. Ii plac. Mananca si apoi cere nani. Cand suge nitel dar nu mult timp. Si gata. Iar noaptea e obosit si nu mai cere sa suga. S-a trezit de pilda azi noapte o data. S-a ridicat in fund, s-a uitat de jur imprejur si apoi s-a aruncat pe spate dar cu capul invers de cum dormise pana atunci. Asta a fost tot. Si nu s-a mai trezit pana dimineata. Cand s-a trezit l-am strigat pe taica-su. Cum l-a vazut s-a repezit la joaca. De mine a uitat. I-am mai dat eu sa suga nitel cand l-am prins pentru ca daca il intarc prea brusc ma dor pe mine sanii de prea plini. Si ma cam dureau.
Pana de f curand nu mai ieseam si seara afara. Si seara de cand veneam era calare pe mine pana la culcare. Se culca si tarziu pentru ca vroia mai mult timp cu mine. Acum sta mai mult cu sotul. Asta e un sacrificiu pe care il fac ca sa mergem mai departe.

mama lui Daniel (23/07/2011)

#14
ooka

ooka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.129 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 14:49

Mihaela esti o norocoasa! Eu de atata laudat am stricat treaba si Zoica a supt aproape non stop de pe la 2 pana pe la 4, poate 4 si ceva. Imi venea s-o alerg.

May, esti o draguta. Dar eu si limba mea refuzam politicos. Nu am fost in stare sa ajung in zona aceea de mai bine de citeva luni. Noi stam in zona Casa Presei, deci destul de departe. Mi-ar placea sa va vad realmente insa e destul de complicat, iar energia mea mai mult nu e decit e. Dar va citim cu placere mai ales ca mi se pare ca fiica ta seamana cu Zoica. (La fata adica[:D])

In rest toate bune, au racit amandoua. Una tuseste si alta are nasul infundat, iar am dormit cu ceapa in camera. Exact ce ne lipsea, ca tot voiam sa ne apucam riguros de gradi, ca Sofia mai mult pe acasa a stat.

O zi frumoas asa aveti!

mami de [8**] Sofia 08.08.08 si de [fetita] Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi! [ruga]

#15
oanaiasi

oanaiasi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.965 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 14:56

Vaaai, nici macar nu imi place platforma asta noua...mai bine ramaneam la cea veche [zirea]



#16
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 15:11

Ooka: Da, am noroc dar nu am totusi. Ca nu am reusit sa-l conving sa doarma la el in patut. Pana la 5 luni am incercat. Il adormeam si il puneam in patut si el se trezea si plangea. Asa ca am renuntat si l-am luat langa mine. In patut plange tare daca-l pun si evadeaza. Nu stiu cand si cum o sa il obisnuiesc la el in patut. Poate trecem direct la pat de copil la un moment dat. Seara il adorm si-l las in patul mare si mai fac cate ceva vreo 40 min in camera alaturata. Si el se foieste incontinuu si ma cauta in somn. Cum ma mut si eu in pat, cum adoarme profund si doarme neintors. Si sa nu crezi ca doarme la mine in brate. Doarme cu spatele la mine.

mama lui Daniel (23/07/2011)

#17
camady

camady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.616 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 15:20

Athosic eu n-am gasit nicaieri unde scrie ca beneficiem de reducerea programului cu 2 ore.Daca stii te rog sa-mi scrii.
Anca, acum cand am scris mesajul ma atentioneaza de aceasta noua platforma si-mi spune ca maine va trebui sa copiez eu manual acest mesaj sau sa astept sa-l importe ei.Ce-or fi vrand sa faca?

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003



#18
pinkysor

pinkysor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 15:40

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!

Andreea, ce frumos ca ati mai ramas la munte putin! Si eu m-am gandit ca poate o sa fie dificil cu asa multi copilasi dar nu a fost deloc asa! S-au jucat si s-au inteles de minune. [pup]

Anca, sper sa treaca repede saptamana viitoare! [:)] Lasa ca te descurci tu cumva [pk]

Mihaela, sper sa fie totul bine la medic! [pup]

Offf ce diferita e noua platforma, eu ma obisnuisem cu asta [:(] sa vedem cum o sa fie...

Eu vreau sa-mi iau concediu in 2 si 3 mai, sper sa pot! O sa fie asa multe zile libere [pk]



Pinky - mami de Dani 11.09.2011

#19
michella78

michella78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 07:00

buna dimineata!

imi cam prind urechile pe aici. cand ne mutam de tot?

trebuie sa va gasesc si eu pe fb pentru poze, nu va am pe niciuna in lista, deci am de munca!

pana una-alta, va las o cafea aromata, sa o savurati cu gandul la soarele de afara!



#20
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 07:53

Neatza fetele!

Michella multumim de cafeluta! a venit la fix!
Platforma asta este identica cu forumul sofpedia de imobiliaee pe care mai citesc din cand in cand. Nici mie nu imi place, mi se pare impersonala, rece, neprietenoasa...nush cum! :-( Dar ne vom obisnui in curand.

Andreea - ce haios este Andrei! Si.mi se parea ireal ca un copil asa de mic sa vb atat de clar si de mult! E adorabil!

Fetelor mai stiti ceva de Hayat? I.am dat ieri msj dar nu a raspuns. Sper ca e bine.
Nici de Zubi nu mai stim nimic, nu? Zuuuuubiiiiiii!!!!!

Sa aveti o zi superba! Va pup!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -