Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Faceti baita impreuna cu bebelusul?


116 raspunsuri la acest subiect

#11
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 22:39

Despre spalatul hainelor impreuna sau separat s-a mai discutat. Ce am spus atunci, e valabil si acum. In cazul meu, desigur.



Si-apoi, da-o-ncolo. Sunt femeie, am secretii vaginale, ba chiar mai abundente decat alte femei, am ciclu, destul de abundent cat sa patez lenjeria intima, pijamaua si cearsaful de pat, nici mama Always-ului nu mi-e de folos, daca tot e pana acolo, lipesc un Always super plus in continuarea altuia si tot se duce pana pe spate, cum sfantu' sa amestec asemenea chestii chiar si cu lenjeria copilului? Brrr...









Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#12
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 22:40

Plus, in urma epiziotomiei, am ramas cu o anumite chestie intima jenanta, stanjenitoare. Tot de igiena si spalat tine, ma pune intr-o postura ingrata.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#13
ana_2010

ana_2010

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 22:46

Nici mie nu mi se pare ok sa bag copilul in cada cu mine. Chestie de igiena, asa cum spunea si @selene bunny. Sunt total de acord cu ea.

cat despre spalatul rufelor, la fel, cum Doamne iarta-ma, sa-i bag bluzitele lui cu chilotii mei sau ai lu' ta-su?(de ex.) Pe langa faptul ca pentru copil, la spalat rufe, nu folosesc vanish si balsam, doar detergent, si ala putin. La adulti pun de toate....

#14
JuliaSM_2

JuliaSM_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 22:59

Mai, eu nu stiu cate perechi de chiloti aveti voi sau de cate ori pe luna aveti menstra, dar din tragismul cu care povestiti despre asta, parca se intampla in fiecare zi sa speli 25 de perechi de lenjerie intima si 10 cearsafuri patate de sange, in care sa mai bagi si 1-2 bodies de toddleri.
Noi spalam rufe o data la doua zile, cate 2-3 masini, cu rufe albe, rufe inchise la culoare si inca o masina cu ce mai e. Intr-o mare de haine de copii, indes un Tshirt si o pereche de colanti de interior, un sutien si 1-2 perechi de slipi. Suntem oameni curati si moderni,si voi la fel, nu e ca pe vremea bunicilor, cand se stergeau la fund cu frunza de brusture sau cu coceanul de porumb, iar lenjeria intima, cand era, era prastie.
Sunt absorbante intime pentru scurgeri vaginale frecvente, este hartie igienica, servetele umede pentru zona respectiva, biodegradabile si aruncabile in wc, sunt bideuri, asa incat cand faci dus schimbi lenjeria intima asa, ca e fain sa fie proaspata si curata, nu ca nu mai poti de jeg si de murdarie. Cel putin asa e la noi, asa vad eu situatia, sunt lucruri care fac parte din viata, normale, sa n-o mai dam pe dupa dud, ca vai de sacrilegiu sa ii contaminezi pe copii cu realitatea ta, a adultului...Hmm.





"You only live once, but if you live right, once is enough."

#15
coraly

coraly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 983 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 23:05

Pai eu nu spal niciodata chilotii cu alte haine decat cele care se fierb, respectiv lenjerie de pat sau prosoape de baie. Deci nu vad cum sa amesteci haine de copil cu chiloti de adulti.



Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)



Alaptatul - Help Line

#16
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 23:08

JuliaSM, cum spuneam, realitatea mea nu e si a altora. Nici nu tin sa fie. Pur si simplu, daca (,) confortul meu psihic este asigurat de separarea hainelor, nu vad de ce as renunta la el.



Eu am o hipersensibilitate a pielii in zona genitala. Insa, chiar si in lipsa acestei hipersensibilitati, tot as fi considerat ca eu + sotul suntem una, iar copilul este alta, in ceea ce priveste spalatul hainelor. Asa percep eu curatenia, nu-mi cereti explicatii logice, ca n-am.





Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#17
JuliaSM_2

JuliaSM_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 19 aprilie 2013 - 00:24

Care-i cea mai reala realitate, daca fiecare are realitatea lui !? [:D]
Vorbim in materie de microbi, paraziti, expunere si pericol, nu de pitici pe creier. Daca vine vorba de pitici, da, nu mai e ce discuta, ca astia sunt axiome, nu suporta demonstratii.





"You only live once, but if you live right, once is enough."

#18
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 19 aprilie 2013 - 00:33

Pai am spus deja ca, in privinta hainelor, la mine sunt mai mult pitici decat explicatii logice.



Explicatia logica a fost cand chiar am avut interdictie de a spala hainele ei impreuna cu ale noastre, plus impus calcatul cu abur inclusiv al prosoapelor ei. Din cauza stafilocozei.



Tu spuneai de tampoane pentru igiena intima... Am folosit, dar cu strangere de inima, pentru ca ma irit de la ele.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#19
adinag

adinag

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.651 mesaje

Postat 19 aprilie 2013 - 01:29

Selene, mie in felul asta mi-ar fi mai degraba frica sa nu fac din copilul meu un om exagerat de sensibil. Pana la urma, candva va ajunge in alte case, va saruta un baiat, poate va locui cu alti tineri impreuna, cum se poarta pe aici, nu va fi cam mult, de la "doar microbii mei" la microbi in grup? Zic si eu asa :)
Ma mai gandesc si la altele, dar mai bine tac ;).

Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

#20
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 19 aprilie 2013 - 01:40

adinag, nu stiu, vom vedea. Poate da, poate nu. Inclin sa cred ca nu, avand in vedere cum sare in balti, cum se tavaleste in pietris/nisip, cum baga pietre in gura, cum scurma in pietris cu pisat si rahat de caine, cum mi-a mancat pamant...



Daca ar avea frate/sora, le-as spala hainele la comun fara nicio apasare. Sunt copii, sunt de acelasi nivel.



Cat despre locuitul cu alti tineri impreuna, consider ca este de datoria mea sa ii explic cum sa-i traga de urechi daca nu respecta normele de igiena. Din pacate, exista repercusiuni pe viata.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.












Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -