Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

epilare definitiva


231 raspunsuri la acest subiect

#41
Indra

Indra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 24 februarie 2007 - 01:44

Aaaaaaaaaa si mai vroiam sa stiu ceva.....



Epilarea inghinala ti se face doar in zona bikini sau exista si posibilitatea .... de tot, de tot, de peste tot????????



Dana & Anisia [zana]

#42
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 24 februarie 2007 - 01:50

Singura metoda de epilare definitiva este electroliza.
Este dureros, dureaza mult , dar e definitiva spre deosebire de laser.
Presupune prinderea unui fir de par si trimiterea impulsului electric prin intermediul acestuia pana la radacina astfel fiind impiedicata cresterea ulterioara.

#43
denisabia

denisabia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 24 februarie 2007 - 02:05

Cum zicea si Indra , doar cu lama ai voie sa scapi de par?Mi se pare o prostie , adica sa faci firul mai viguros , cand tu incerci sa il distrugi.Macar cu crema depilatoare decat lama.Sa dai mai multi bani , ca sigur vor aparea mai multe fire de par si mai groase.Fetele care s-au epilat definitiv , chiar sunt curioasa cum s-au descurcat.Si eu ma gandesc sa incerc sa scap de parul in exces , insa ma sperie gandul ca va trebui sa las parul sa creasca si mai ales sa dau cu lama.Adica dupa de ceva ani , merg la saloane ca sa ma epileze cu ceara , parul fiind acum mai rar , firul mai subtire si toate astea in zadar.As vrea si eu o explicatie de ce se procedeaza asa , insa cred ca un medic ar fi indicat sa imi raspunda.

http://community.web.../user/denisabia

#44
tasia

tasia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 24 februarie 2007 - 09:47

idra eu am facut epilare inghinala totala, eram ca un bebelus, acuma e super rar. E chiar oribil ca am pete fara par. O sa continuirobabil la toamna cu electro epilatul.

SilviaPop eu imi facem cate 1-1,5 ore pe zi si pot sa spun ca imi facea 30 % din inginal. Sau int-o ora imi facea ambele axile.

[mamica] de [bebic] Mario-Fabian (25.09.2006)



[foto] pozele noastre





#45
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 24 februarie 2007 - 11:48

Cat de tare doare si cat de mult costa?[:D]

#46
amyarabella

amyarabella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 24 februarie 2007 - 16:24

Si eu vreau.[mamica]

amy

#47
pepenash

pepenash

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 25 februarie 2007 - 01:18

Si eu am sarit peste sedinte, in special in vara pentru ca ma bronzasem si este total contraindicata expunerea la soare in timpul tratamentului; pentru a se evita aceasta situatie se folosesc creme cu factor mare de protectie (peste 50) sau se face tratamentul toamna si iarna. Sedintele le-am facut 2 la interval de o luna, apoi o pauza de 4 luni si iar 3 sedinte la interval de o luna (noiembrie - decembrie - ianuarie), urmand inca una saptamana viitoare. Intre primele doua sedinte parul a crescut destul de mult si a mai fost nevoie de metode de epilat auxiliare (nu sunt permise decat rasul si crema); la fel in timpul pauzei de 4 luni. De cand am reinceput tratamentul, doar o data am mai folosit lama, intre sedintele 3 si 4. Acum nu vad prea multe firicele cu ochiul liber - sunt cateva subtiri ca un puf - si nu a fost nevoie sa folosesc lama/crema. De fapt, lama/crema se poate folosi in fiecare zi, atata vreme cat nu este smulsa radacina firului de par. Radacina este tot ce conteaza in cadrul acestui proces, asupra ei se actioneaza si, mai devreme sau mai tarziu, este distrusa si cea mai viguroasa radacina.
Inainte imi epilam fata cu ceara o data pe saptamana, fiind o mica-mare maimutica[:)] Deci, acum sunt mai mult decat multumita. Pe mine nu ma mai poate convinge nimeni ca eletroliza functioneaza, dupa ce am testat pe fata mea si am avut rezultate 0.


Pepenash over and out!

#48
diannaa

diannaa
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 25 februarie 2007 - 02:17

buna sint diana ,as dori sa o intreb pe cea care si-a facut epilare completa cu electro.., cum te-a facu fir cu fir daca trebuie sa treaca curentul ? cit timp a durat? mersi

#49
adina1

adina1
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 februarie 2007 - 16:52

Buna,

Am facut deja 2 sedinte(aprox. 20 min) pentru epilare permanenta inghinala(aproape tot ;-)) si pot sa va asigur ca la mine mai mult de 70% din par a cazut...
Sunt foarte multumita!
E vorba de o metoda noua, cea cu lumina.
O sedinta costa 175€ si iti dau pana si garantie ca dupa 6 sedinte esti rezolvata:-).

Va pup,

Adina

#50
tusferi

tusferi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 618 mesaje

Postat 07 decembrie 2007 - 22:25

Buna!
as vrea sa readuc in actualitate acest subiect, ca sa nu mai deschid altul pe aceeasi tema. Pentru fetele care si-au terminat tratamentele de epilare definitiva: sunteti multumite de rezultat? Ma intereseaza epilarea cu lumina intens pulsata. Puteti sa mai spuneti niste preturi? La Coquette am gasit pe site preturile. Pe mine m-ar interesa deocamdata zona inghinala, dar as vrea aproape complet. Si-a facut cineva? A fost cineva la Dermastyle?
Am inteles ca la Miko au un nou aparat, la care nu are importanta daca pielea este bronzata sau nu (se pot face si negresele am inteles) si nici nu are importanta culoarea parului (adica daca e blond). Stie cineva cat costa + alte detalii?

Va pup [pup]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -