Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de martie-aprilie2009!***460***


207 raspunsuri la acest subiect

#1
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 10 aprilie 2013 - 19:46


[olala][olala][olala]GHIOCEI DE MARTIE-APRILIE 2009[olala][olala][olala]
Dupa o minunata odisee,ghioceii nostri au rasarit pe pajistea scutecelor.
Un prunc-un cristal pur,curat si stralucitor. Cu fatete unice,care-si ia lumina din toate lucrurile minunate in se care reflecta si o aduna intr-un curcubeu,trimitand-o iar in lume. Ca o noua frumusete,o noua viata.
CLUBUL SCUTECELOR
1-100,101-200,201-300, 301-400, 401,402,403,404,405,406,407,408,409,410,411,412,413,414,415,416,417,418,419,420,421,422,423,424,425,426,427,428,429,430,431,432,433,434,436,436,437,438,439,440,441,442,443,444,445,446,447,448,449,450,451,452,453,454,455,456,457,458,459
Sa cresc un copil n-a fost pentru mine reflexul strain al unei traditii ostile, ci mai degraba esenta, izvorul emotional, gravitatia care mi-a tinut sufletul pe cerul fiintei mele ca o stea.Fiecare copil este mai pretios si mai minunat decat toate minunile universului - mai invaluitor decat soarele - mai surprinzator si mai supus trasformarilor decat orice alta forma de viata. Iar pentru noi, care te iubim - intre toti copiii - tu esti cel mai valoros, esti bucuria noastra. Ochii tai vor vedea, mintea ta va scormoni, inima ta va iubi, mainile tale vor crea. Bucura-te de viata, de viata intreaga - de acest dar extraordinar.<

#2
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 10 aprilie 2013 - 23:46

bun gasit la capitol nou!



vad ca ne incadram in club[:D] sper sa fie si la Crina doar o faza pentru ca pana acum nu am avut probleme nici cu baia nici cu taiatul unghiilor.

sau e posibil sa se fi prins ea cum sta treaba cu santajul. astazi pentru prima data mi-a zis ca ea o sa stranga "coaforul" daca ii dau o ciocolata. cand a vazut ca nu merge a acceptat sa o impartim[:D]si asa am facut, am impartit un baton de ciocolata cu rom[8D]

si inca ceva tot am vrut sa va intreb> ai vostri au inceput sa intrebe ce inseamna sa mori, cand murin, de ce, unde ne ducem etc? C de la o vreme ma intreaba tot timpul. iar duminica a intrebat la tara de ce nu moare strabunica daca are o suta de ani si e baba?









silvi mama CRINEI



august2012



Povestea CRINEI

#3
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 10:56

Neata !!!

Cafea ?

Silvi, in viziunea Adei cand mori pleci undeva cum a patit Bimbo pestisorul ei , inca nu e bine definit unde pleci, in ceruri sau altundeva [:)]
M-a intrebat ce inseamna sa mori pt ca vazuse ea un soricel mort care era aruncat al gunoi si asta era varianta initiala : mori si te arunca la gunoi pt ca nu mai esti bun [:D]






Mami lui Alexandra (03.03.09)




#4
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 21:39

Deci am ras de+am lesinat la faza cu soricelul. Bietul de el !

Nici eu nu stiu cum sa explic. Nu primesc intrebari multe, iar cand am primit am cosmetizat, ca erau situatii dureroase direct. Apoi, cand am vrut sa explic iar, din alte motive, nu am reusit mai deloc. Nu a inteles ireversibilitatea..."subectului". Poate stie ea ce stie....zice misticicsmul din mine.

______________________________


http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)

#5
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 23:00

SILVI, noi ne tot intrebam cum e cu moartea. De juma de an ma intoarce pe toate fetele. Pana la urma am cazut la pace spunandu-i ca atunci cand mori, de fapt pleci undeva, nu stim unde, ca inca n-am fost acolo. Ce facem acolo? Pai ne jucam cu Doamne-Doamne. Cand plecam? (Inji ma teroriza cu „eu nu vreau sa moooor!”) Cand terminam de jucat toate jocurile pe care le putem juca aici. Amu sper sa nu-i vna vreo idee de genul „m-am plictisit de jocurile de aici, hai dincolo!”.



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

IULIA va invinge CANCERUL

Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


#6
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 12 aprilie 2013 - 13:35

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Nici eu nu stiu cum sa explic. Nu primesc intrebari multe, iar cand am primit am cosmetizat, ca erau situatii dureroase direct. Apoi, cand am vrut sa explic iar, din alte motive, nu am reusit mai deloc. Nu a inteles ireversibilitatea..."subectului". Poate stie ea ce stie....zice misticicsmul din mine.



Nici in viziunea Adelei moartea nu este ireversibila, stie ea de la Alba-ca-Zapada si Frumoasa din Padurea Adormita... Ireversibil este insa mersul la Doamne-Doamne, cum a facut Toto... Tot acolo ii spun ca sunt si ai mei, ca in ultimul timp ma tot intreaba unde sunt "mami si tati tau". Dar si aici ar vrea sa intervina, ca stie ca biserica e "casa lui Doamne- Doamne", asa ca atunci cand vede o biserica vrea sa intre sa il luam inapoi pe Toto.... [q][q][q]

Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa (05.04.2009) si [bb] Victor-Cristian (05.02.2013)

#7
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 12 aprilie 2013 - 16:53

[hia] tufete dragi



Mada [asia]



Ne-am adunat dupa "drumuri"....raportam juma de zi dusa si adaugat doua hartii la dosar...



Isabella a picat la datorie a adormit instant dupa masa..n-a mai avut putere sa se opuna[:D]

Bogdi nu doarme dar sta intins ....



La capitolul spalat Isabella tipa doar la clatitul pe cap in rest fericire maxima...iar asta a fost pana am convins-o sa lase capul pe spate ...si astfel totul e placere.La unghii vine mereu fara sa riposteze...in schimb ma bombane Bogdi.





La capitolul moarte Bogdi are curiozitatii de mai bine de 2 ani si tot nu accepta caci moartea este ireversibila.Chiar m-a intrebat ultima data daca-s sigura ca" Dumnezeu nu mai trimite pe cei dragi inapoi"[alcool]

[pup] all



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Doamne ajuta si lumineaza!




#8
anca_nicolae

anca_nicolae

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.660 mesaje

Postat 12 aprilie 2013 - 17:37

Buna fetele!!!





In primul rand La multi ani pentru ghiocei!



In al 2-lea rand, am vazut poze ffff frumu cu gazele, sosite prin ro!!!! Si ii zic in avans La multi ani gazulinei, ca ea e nascuta in aprilie, cu sophiphi, pe 25 parca :) [pup]



Si in al 3-lea rand am vazut site-ul de la Alba, sunt ff misto pozele!!! Intrebarea mea e daca s-a stabilit definitiv-definitiv 24-26 mai, sau mai e vreo mica sansa sa alegem alt wk?



Daca e deja definitiv, nu o sa putem veni, :(, pt ca in acel wk a aparut ceva neprevazut si nu vom fi in Bucuresti.

Daca insa putem alege alt wk, as fi foarte fericita sa venim :)



***



Ma intreba cineva de cura de slabire, eu am tinut un dukan ponderat, adica nu am mancat in nestire carne, chiar daca ei zic ca se poate manca oricat, ci max 2 bucati de piept de pui la gratar, si rar, 1 data pe sapta am mai gustat cate o bomboana, pateutz, cand au fost zile pe la serv, ba de 8 martie etc... am vrut sa tzin ponderat pt ca am vrut sa EVIT sa fiu total nefericita pe timpul curei de slabire, ca sa nu sar in extrema cealalta cand o sa termin cura.

Acum ma apropii de sfarsitul etapei 2, si am cam mers bine cu graficul, cam 1 kg pe sapta, practic, de la 73 cate aveam pe 23 ian, acum am 62,juma si sper, pana pe 28 aprilie, sa ajung la 60-61. Apoi intru in etapa 3 cand bag fructele, si apoi, prin iunie parca, etapa 4, a la long, o masa corecta si cu mici destrabalari, permise cand si cand.



Aaa, si diminetile am luat/iau niste vitamine de la herbalife [desi eu NU sunt deloc adepta vitaminelor si nici a firmelor astea..], dar colegii/baietii de la serv, dupa care m-am luat cu cura de slabire, TOTI mi-au zis ca e bine sa iau niste vitamine pe perioada curei, ca sa nu ma simt prea slabita, lesinata, si apoi sa dau iama in frigider. Asa ca m-am gandit ca daca tot tre sa iau vitamine, in loc de medicamentele de la farma, am ales astea de la herba, cica sunt plante.. nu stiu cum o fi exact-exact, dar am vazut acolo niste doctoritze, cu tot cu copiii lor, si mi-am zis ca nu or fi chiar otravuri :). Mie mi-au facut bine, ma simt vesela :) [or avea droguri, cine stie :))))]



****



[pup]



Poze cu noi



[zana]Veronica-Elena 15 ani, [bascket]Tudor-Iulian 12 ani, [auto]Robert-Adrian 3 anisori [pup]

#9
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 13 aprilie 2013 - 00:33

Anca, ma uimesti. Cum ai rezistat unei sedinte de iehovism? Eu asa ii numesc pe cei din strcutrile piramidale (de la avon, oriflame in sus, desi cei numiti sunt mici copii inofensivi).



Abia astept sa povesti. As putea sa iti ofer posibilitatea live. Dar ma mai gandesc.[:)]



Ce se poate intampla daca am depasit doza zilnica recomandata de vitamina C? In loc de 14 pic pe zi...eu am inteles 14 picaturi o data...[alcool] Si ii dau de sambata trecuta...

Poate fi ceva rau? Eu zic ca ar trebui sa fie maxim protejat de virusi, raceli, etc. Rad si eu ce sa fac acum...



Poze Raru

Poze noi



IULIA va invinge CANCERUL



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#10
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 13 aprilie 2013 - 16:24

La multi ani, Micshunico! Sa fii sanatoasa cu parinti fericiti de realizarile tale![pup][flo]



Poze Raru

Poze noi



IULIA va invinge CANCERUL



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -