Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

M-am hotarat.............adoptie(89)


258 raspunsuri la acest subiect

#51
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 23:08

dragele mele, intram zilnic pe pagina veche a forumului si nu stiam de ce nu mai scrieti nimic si nici eu nu puteam scrie, cred ca multe fete nu stiu ca s-a schimbat pagina!

dacris ce faceti? cum sunteti? fetele in potriviri mai spuneti-ne cum decurg lucrurile?

Carmen si eu sunt dezamagita, si noi ne-am depus actele pt reatestare , din pacate nu am vazut nici un copil pana acum, a trecut aproape un an si nu ne-au prez acar un copilas, sistem f prost , lege f proasta! va pup sa aveti o saptamana frumoasa!



#52
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 23:11

VREAU SA FIU MAMA! [ruga] [bb]



#53
erato

erato

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 13:31

Athosica [flo2] , sigur rugamintile tale vor fi ascultate [barza1]



#54
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 14:23

marumiha si carmencat - va multumesc mult ptr mesaje! am sa le comunic si lor cam cum sta treaba....complicat, dar nu imposibil, nu? [batcap] asta e! va doresc toate bune!



#55
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 15:06

Multumesc erato! Pupici dulci

#56
claudia_79

claudia_79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 30 aprilie 2013 - 07:36

Bună dimineața tuturor!

Nu știu dacă vă mai amintiți de mine pentru că nu am mai scris de mult pe forum. Asta nu înseamnă că nu v-am citit! Însă mi-am prpus să nu mai scriu până nu am ceva important de spus. Și iată că a venit vremea. Povestea noastră pe scurt: anul trecut cam după Paște am început demersurile pentru adoppție, iar prin luna august am primit atestatul. Cam la 2 luni ne-au sunat prima dată. Fără noroc. Apoi cam după o lună și jumătate, același rezultat. Și a început să treacă timpul. Mă gândeam cu groază că trebuie să mă apuc de reatestare, însă la începutul lui aprilie ne-au sunat din nou. Era vorba despre o fetiță despre care eu am crezut la început că este prea mare (4 ani și 8 luni). Am plecat de la Direcție destul de bulversați dar în drum spre mașină am rostit în același timp cu soțul: hai totuși să o vedem. Și am cunoscut-o pe 10 aprilie: o domnișoară frumoasă, șatenă cu ochi căprui, cu părul ondulat, timidă, dar lipicioasă care m-a cucerit cu ”Gândăcelul” Elenei Farago. Și ne vedem. Aproape zilnic. Și așteptăm cu nerăbdare ca doamnele de la Direcție să depună raportul și apoi dosarul la instanță. Și nu prea înțelegem de ce doamnele acelea au nevoie de ”hărtii” ca să ne lase să fim împreună. Și nu prea înțelegem căt înseamnă o lună, de câte ori trebuie să ne mai culcăm și să mâncăm ...

Am vrut să vă împărtășesc experiența noastră penru a vă încuraja. Știu că este greu. Știu că noi am fost nu norocoși, ci extrem de norocoși, dar vă rog să nu vă pierdeți speranța. Pentru că undeva există un suflețel care vă așteaptă.

Iar pentru final am o întrebare: știți cumva care sunt termenele care se dau de instanță? Dosarul o să fie trimis la instanță după Paște (cel puțin așa ne-au spus) și vroiam să știm cam cât mai avem de așteptat. Noi suntem din Mehedinți. Poate știe cineva să ne dea un răspuns.Vă mulțumesc. Vă doresc tuturor să aveți parte de Sărbători frumoase și liniștite.



#57
sunshine4ever

sunshine4ever

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.881 mesaje

Postat 30 aprilie 2013 - 09:26

Buna fetele!

 

Dupa 8 ani de chin, medici si intrebari fara raspunsuri, 4 pierderi in 2 ani .... am zis cu sotu sa ne indreptam si spre adoptie, desi o parte din noi ne mai dam o sansa in lunile care urmeaza....finalul vom vedea.

Daca sunteti careva din cluj, si doriti sa ma indrumati, v-as ruga fff frumos.

Nu am nici cea mai vada idee cu ce sa incep, pe unde sa umblu, la ce usi sa bat.

 

Multumesc frumos anticipat!



#58
dacris77

dacris77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 06:44

am dorit sa raspund inca de ieri la intrebarea claudiei, dar pana m-am prins cum merge pe noua platforma...ptr cele ce nu stiu se logheaza intai pe comunitate si apoi poti scrie ca in vechea platforma. claudia, si eu sunt in potrivire cu un copilas si imediat dupa Paste vom depune actele in instanta si dureaza 30 de zile, apoi il poti lua acasa prin incuviintare.



#59
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 08:49

sunshine4ever, succes!
Nu trebuie privita adoptia ca pe o ultima sansa pe care esti nevoita sa o iei... Ai sa vezi ca o sa fie ok [pup]

Editat de rall, 02 mai 2013 - 08:50 .


#60
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 08:50

Sunshine mergi la DGASPC Cluj si fetele de acolo o sa-ti dea lista de acte pe care trebuie sa o depui , apoi o sa ai un asistent social si un psiholog cu care vei face evaluarea.
Mult succes!

Editat de asi, 02 mai 2013 - 08:56 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -