Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

CONFUZIE


122 raspunsuri la acest subiect

#1
ccc77

ccc77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:24

Am o casnicie de 10 ani,in urma cu 4 ani sotul a avut o aventura cu o colega si cu greu am reusit sa trecem peste. A fost bine o perioada , a mai venit pe lume un baietel (acum are 2 ani, mai avem o fetita de 7 ani).De o perioada (cateva luni bune) se poarta ciudat, este rece, distant,cauta cearta, nu e deloc afectuis....am intrat la banuleli. Intr-o dimineata l-am urmarit la serviciu, nu aa ajuns la timp, a intarziat.Cand l-am intrebat unde a fost nu a stiut ce sa raspunda, imi zicea ca masina lui era acolo,desi clar nu era.. Ne-am certat el zicea ca nu e nimic, eu i-am reprosat tot comportamentul din ultima perioada, el zicea ca o sa se schimbe,dar eu nu mai pot avea incredere in el,am impresia ca ceva nu e in regula...nu am dovezi concrete, banuiesc ceva,dar nu stiu cum sa fac sa aflu adevarul.Sunt tare confuza, am tendinta de al urmarii tot timpul sa vad ce imi ascunde, nu am liniste,am impresia ca nu putem sa ajungem pe o linie de plutire...

Andra si bebe Alessia

http://photos.yahoo.com/andradia77

#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:31

angajeaza un detectiv particular. daca e ceva "putred in Danemarca", detectivul va obtine suficiente "probe" in doar cateva zile.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#3
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:31

Crezi ca daca va certati veti ajunge vreodata la ceva bun?

#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:33

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

angajeaza un detectiv particular. daca e ceva "putred in Danemarca", detectivul va obtine suficiente "probe" in doar cateva zile.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Si asta va schimba relatia dintre ei?

#5
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:36

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

angajeaza un detectiv particular. daca e ceva "putred in Danemarca", detectivul va obtine suficiente "probe" in doar cateva zile.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Si asta va schimba relatia dintre ei?


nu stiu. ea a cerut, printre altele, un sfat in legatura cu modul in care poate sa afle adevarul...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#6
ccc77

ccc77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:43

Da ,m-am gandit si la varianta asta, desi nu stiu unde sa-l gasesc,noi stam intr-un oras mai mic.Eu banuiesc o colega de munca,el face garzi, adica sta de pe o zi pe alta cateodata si i-ar fi suficien uneori sa stea la munca cu respectiva,dupamasa sau noaptea. Alcineva nu cred,e un om care de obicei vine de la lucru pe la ora 3 si nu are multe activitati in afara familie,in afara fe lucruri marunte care nu necesita mult timp.Teoretic nu cred ca ar putea sa aiba o relatie cu altcineva.Si un detectiv nu stiu cum ar afla ceva ce ar fi la locul lui de munca(sta acolo si noaptea).Mi-e tare greu, nu stiu as vrea tare sa se faca limina, chiar daca as afla ceva rau...macar sa stiu adevarul

Andra si bebe Alessia

http://photos.yahoo.com/andradia77

#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:51

Intreb inca o data. Daca "el are sau daca el nu are" nici o relatie cu X sau Y, situatia dintre voi ar fi mai buna? Voi aveti o problema de relatie in primul rand (cu sau fara alte persoane din exterior) relatia voastra este deteriorata.
Problema este intre voi in primul rand.

#8
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 11:53

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
nu stiu. ea a cerut, printre altele, un sfat in legatura cu modul in care poate sa afle adevarul...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Adevarul e ca relatia dintre ei este defecta rau.

#9
ccc77

ccc77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 12:12

Da ,relatia este deteriorata,simt asta si nu stiu cum s-ar putea repara...sa ignor,sa fiu calma, sa-l las sa faca ce vrea...nu stiu daca pot.Eu simpt ca s-ar putea indrepta doar daca el ar fi curat, nu ar ascunde nimic.Stiu ca daca il tot tin din scurt,il controlez,ii reprosez tot felul de lucruri nu e ok si nu putem fi bine,pt. ca nu e o atmosfera ok in familie,dar nici sa traiesc in minciuna nu pot.Nici nu stiu ce sa fac ,am incercat cateva zile sa fiu calama,dragastoasa,sa fie bine,dar mi-e greu,nu as putea sa stiu ca el e fals(poate ma repet)

Andra si bebe Alessia

http://photos.yahoo.com/andradia77

#10
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 12:25

Relatia e stricata cu mult inainte de acest episod, inainte si de primul...de aceea s-a ajuns si la asta. Ce e de facut? in primul rand sa te intrebi pe tine ce vrei de la viata. Asta vrei? Sa fii detectiv toata viata? Sa stai ignorand-ui partenerului de viata toate iesirile din decor? (asta inseamna sa nu te respecti pe tine). O data instalata neincrederea, acolo ramane....oricat de mult ai incerca sa o inlaturi, oricat de "cuminte" ar fi el. Trebuie in primul rand sa te iei pe tine, ca om si sa te pui pe prima pozitie a importantei, da, paradoxal poate dar tu, pt tine, trebuie sa fii cea mai importanta persoana si sa faci tot posibilul sa iti fie bine, sa fii linistita, relaxata ....daca tu nu esti bine, nici copii nu vor fi bine. Deci, cu tine trebuie sa lucrezi, sa iti pui gandurile in ordine....dupa, vine de la sine si ceea ce trebuie sa faci.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -