Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

cum putem iesi din impas


196 raspunsuri la acest subiect

#191
ana_maria500

ana_maria500

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 09:35

Pai si in ce sa transformam relatia asta ? In circ ? Cum educam copii ? Chiar  nu stiu stiu .



#192
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 09:41

Ultima lui iesire de care ai povestit e suficienta.Un certificat de nastere se obtine usor.Te muti si daca zici ca ai bani...gata.Il lasi,daca dupa ce nasti te bate si te baga in spital?Daca face rau copilului spunand ca nu-i al lui?



#193
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 09:47

Pai si in ce sa transformam relatia asta ? In circ ? Cum educam copii ? Chiar  nu stiu stiu .

 

Circ ai deja.

Relatia ta e praf.

Mie imi pare rau de tine, dar pana la un punct. Ai bani sa te intretii si o pensie alim (mica/mare) tot vei primi, ai unde sa stai, eu nu inteleg de fapt ce vrei tu. Sa te lamentezi la nesfarsit ?! Bafta. N-o sa vina NIMENI sa te mute frumusel sau sa-ti rezolve problemele. Tu trebuie sa faci ceva. Si esti responsabila ptr 2copii. Daca nu poti face ceva ptr tine, gandeste-te la ei. O sa-si vada tatal la fel de des ca si acum, dar macar ai/aveti liniste.  [flo]



#194
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 09:58

Pai si in ce sa transformam relatia asta ? In circ ? Cum educam copii ? Chiar  nu stiu stiu .


Pai ce sa spun? Nu stiu cum sa ii educi, dar eu mi-i educ pe ai mei prin puterea exemplului sa aiba o coloana vertebrala si sa nu lase pe altii sa mature cu ei pe jos. Tu in momentul de fata faci invers. Esti presul tuturor, bunica sara sa bata mama si mama tace si se lasa batuta. Ce sa invete copilul de aici? Ori sa fie ca mama, ori sa fie ca bunica. Nici-unul nu e un exemplu de urmat. Pe tata nici nu il mai mentionez, e de prisos.

Eu stiu ca iti e greu, ca esti insarcinata si mai ai un pic si ai sa ai un micut in plus, dar sincer eu nu imi dau seama cum rezisti in situatia asta de stres major. Nu iti face bine si nu le face nici copiilor. Ai sa vezi ca si bebelusul simte stresul, il simte de pe acum. Mie imi pare sincer rau cind te aud, nu stiu cum sa te pot ajuta concret, iar sfatul cel mai bun pe care ti-l pot da e sa iti cultivi o coloana vertebrala. Sa stii ca se poate, se poate invata sa fii ferm, calm si diplomat in acelasi timp, e chestie de antrenament. Si coloana asta vertebrala sa stii ca e si foarte sexi in acelasi timp. S-ar putea sa ii placa si sotului.

#195
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 10:29

Daca ai senzatia ca acum nu ai circ si ca ai un mediu propice pt educatia copiilor...si ca o schimbare ar duce la circ...no comment. Pt mine e clar, tu nu stii ce vrei....vrei ceva dar nu stii ce. E, ia-o logic, afla intai ce vrei pt ca de 20 pagini te tot explici, tu centrezi, tu dai cu capul, iti motivezi si ne motivezi situatia actuala si faptul ca inca ramai acolo....practic nu intelegi ca singura care suferi esti tu iar noi suntem simpli privitori carora ne e bine, iar asta nu ar fi o tragedie, tragedia e ca dupa tine iti taraii si copii. Spuneai mai daunazi ca bautura iti trage sotul in jos...dar tu, ca ramai ancorata acolo ai impresia ca urci lin?!


Editat de emanouela, 29 aprilie 2013 - 10:30 .


#196
ana_maria500

ana_maria500

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 10:34

Gata fetelor. 

 

Am vorbit la primaria din orasul unde m-am nascut si am cerut informatii pentru eliberarea unui nou certificat de nastere. Costa doar 2 lei si mi-l da in aceeasi zi, dar dupa sarbatori pt ca acum sunt foarte ocupati si mai este decat ziua de maine. Trebuie sa ma mai interesez si de certificatul de casatorie pentru ca desteptul de barbate-meu l-a plastifiat si din tace stiu daca est enevoie de o copie autentificata a acestuia nu este valabil.

 

Am vorbit si cu un avocat pentru consiliere juridica ( in problema mea) si chiar reprezentare intr-un caz de divort daca se ajunge acolo. Am stabilit o intalnire cu dansa tot dupa sarbatori. Sper ca este o persoana capabila avand in vedere ca a fost judecator. 

 

 



#197
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 12:50

Nu-ti trebuie nici o copie legalizata (nici nu cred ca se mai legalizeaza copiille dupa documentele de stare civila). Iti trebuie o copie si apoi cand se finalizeaza trebuie sa depui originalul. 

Si pentru certificatul de casatorie poti scoate duplicat. Tot ieftin si repede. 

 

Atlfel, circ ai in fiecare zi.

 

Iar despre faptul ca el nu e barbat sa-ti faca tie ordine in casa nu mai am de comentat. Sunteti amandoi cam in aceeasi oala: tu astepti la el si el asteapta la tine. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -