Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)


231 raspunsuri la acest subiect

#211
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 12:10

[s]La multi ani Petra![s]


Cami, sanatate multa mamei tale, dar ce are ? Ma rog pt ea sa-si revina si sa prinda puteri

Somleac o sa mai caut site-uri de obicei ai undeva rezervari si iti

arata si pretul, uite aici http://www.lopar-apa...apartments.html

Msbb, eu zic ca ar tb sa te duci la un dr.

yasmy, cefata mare ai [pk]

Deea, e bine ca ai dat jos si cantareala pe bune se face dimineata, dupa ce ai fost la wc, dezbracata.





mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#212
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 13:23

neata, fetelor!



am intrta repede sa vad ce afceti.



msbb ce-am mai ras....[:-)))] bine ca nu a udat covor sau canapea.

eu aseara am avut de lucru...fix dupa ce am spalat-o, cand s-o sterg si sa iau crema vad un mareee pisu in pat[alcool]...facuse in pat, pe salteaua aia faina care nu o poti spala asa oriicum[:(!] dar am frecat-o repede si s-a dus, n-a ramas nimic pe ea[:D] si nu-i prima oara...[:-@] face si la olita dar face si cand prinde un moment din asta de libertate[:D]

despre hernia aia nu stiu, n-am auzit....



cami multa sanatate mamei tale, sa se simta bine, sa isi revina. faceti cumva si mergeti voi la ea, mergeti acum pana incepi munca ca dupa aia chiar ca n-o sa mai poti asa oricand. se va bucura mult, sunt sigura[olala] cu tot cu tort sa mergeti[:D][pup]

La multi ani, Petra, puiut scump! sa fi sanatoasa, sa cresti mare si impreuna cu surioara ta sa umpleti de bucurie sufletele parintilor![bum][bum][batetoba]



deea asa mesaje lungi ai scris si cum eu am citit pe diagonala clar nu le-am citit[:D] dar imi fac timp azi...ca am vazut ca ai si ceva dubii si sunt curioasa ce[:D] cu slabitul mai ales....cu mancatul...am si eu prietene care tin diete si poate pot sa te ajuty cumva[pup]



bb_yasmi, ailed, mary, somleac si restul fetelor, va [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] pe toate si fluturasii scumpi.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#213
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 16:02

salutari la toata lumea[asia]
am intrat scurt doar sa o imbratisez virtual pe catank, condoleante draga mea..nu stiu ce as putea sa-ti spun pt ca nimic nu alina durerea in astfel de momente..te imbratisez tare tare de tot si mi-as dori sa reusesti cu timpul sa-ti vindeci ranile[pup][pup]
cami, te imbratisez si pe tine cu mare drag, sa-i dea Doamne Doamne sanatate mamei tale[asia]

eu n-am mai reusit sa intru, de doua nopti sunt nedormita, fix 3 zile am rezistat la gradi, azi noapte l-am pazit ca mi-a facut 39 la subrat si nu mai stiam ce sa-i fac ca numai gemea..suntem pe drumul cel bun si sper sa ne ajute si pe noi Cel de Sus sa trecem de episodul asta urat fara antibiotice..am mers pe mana unei dr homeopat, o doamna deosebita, de care sunt f f incantata, Doamne Ajuta[ruga]

mami de 2 prichindei

#214
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 17:41

deea am citit mesajul tau , ala cu dieta, cu meniul....ma mir ca nu a dat roade. de obicei, in prima saptamana clar scadeai in greutate cel mai mult, stiu de la prietenele mele. dar are dreptate si ailed, cu cat esti mai gras cu atatscazi mai mult. daca nu esti foarte plinuta nu scazi asa mult.

cu Anna...este o nazdravanaaaa, mi-o si imaginez, tigrisorul mic[olala] faza cu crizele o mai avem si noi de la o vreme...cred ca este o perioada cand fac asa, fac numai ce vor, nu asculta....[:D]



somleac ce-am ras cu saptamana altfel...o sa iei salar altfel[:-)))] chiar ca-i aiurea, am auzit pe multi. este o porcarie, astia n-au la se se gandi, ce sa mai faca sa-i ameteasca pe copii. este o mare porcarie...pierd vremea aiurea...



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#215
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 18:52

Hello, mamici!!!

In primul rand multumesc tuturor pentru urari!



Urez si eu LA MULTI ANI! tuturor fluturasilor care s-au serbat intre timp:
Ioana, Eduard Andrei, Sophia Nicole, Petra Adriana!!!
[cor][cor][cor][cor][cor]



Noi tocmai ce am iesit din spital; picea a facut o enterocolita urata cu rotavirus luat de la gradi, cu varsaturi incoercibile, febra f f mare si alte complicatii [q][q] a necesitat hidratare in pev cateva zile, in fine; nici n-am mai stiut de burta si de bebe, am carat-o in brate si seara ma luau contractiile, dar asta e, a trecut!

Noi am facut pana acum de ori 3 enterocolita: prima la mare anul trecut, a doua asta toamna (facea 15-20 scaune/zi apaaa) si asta acum si de 2 ori a fost nevoie de spitalizare[bang][bang], dar la asta s-a deshidratat f f tare pentru ca a varsat de 10 ori in decurs de o ora, de la 6 la 7 dimineata; eu cand am ajuns cu ea in spital era somnolenta si cam ca o legumita dupa ce a mai varsat de 2 ori in masina si o data in cabinetul dr si nu facem decat 10 minute pana la spital; tin sa spun ca numai la Madutza mi-a fost gandul, cum a patit cu Cristi[bang]! Pe mine nici nu ma intereseaza ca nu mananca, m-am bucurat ca de miercuri a inceput sa bea si ea apa, adica din a 4-zi de boala si pana atunci a stat pe perfuzii!


Acum nu stiu nici saptamana viitoare daca mergem la gradi, are in continuare dureri de burtica, ziua se rostogoleste de durere, noaptea plange si sta treaza si cate o ora, diareea inca n-a trecut, macar bea apa!

Miki te inteleg perfect cu febra offf [pup]
L a rezistat o luna la gradi fara sa se prinda nmk de ea, dar si cad s-a prins le-a facut pe toate, iar febra mareee, plus varsaturile, am luat-o de la capat cu sirul de doctori [bang][bang] plus analize etc. etc. eu am luat-o pe ulei [bang]

N-am mai fost la gine de 6 saptamani, am si uitat ca trebuia sa merg la control [alcool][alcool]


Macar a prins petrecerea de vineri de la gradi si cea de sambata de acasa si imediat duminica dimineata a inceput cu varsaturile!

O sa pun si eu poze!

Cami [pup] te imbratisez!!![grup]

Catank la fel multa, multa putere si imbratisari!!![grup]



Happy Mom [zana] si [gravired] S26+ [baietel]

#216
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 19:56

Am pus poze si am vazut cateva noutati!


Miki sint superbi amandoi, A e o domnisoara dulceee tare si V un strengar!

Cami putine poze ai pus, doar cateva, fetele sint minunate si se iubesc tareee! Sa se face repede bine A! [pup]

Strumph am vazut si o parte din pozele tale, S e o gogosica scumpa si bine ca sta cu banderola pe cap, arata super[olala][olala], am cumparat si eu cateva dar n-am reusit s-o fac pe L sa le tina[alcool], de cand e mica le da jos, abia clamele le tine si rareori sta cu parul prins in coada!

Miki ti-am dat PM!



Happy Mom [zana] si [gravired] S26+ [baietel]

#217
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 20:40

PETRA LA MULTIIIIII ANIIIIII!!!!!!!

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#218
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 05 aprilie 2013 - 20:42

mai yvy, eu ma gandeam ca ai inceput munca si de aceea nu scri, nu ca sunteti prin spitale. Sanatate multa!



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#219
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 00:07

Petra la multi ani!!!! Sa fii sanatoasa fetita frumoasa!!! Cami sa te bucuri de fetele tale.[pup]

Uff Ivy si eu ma gandeam ca esti rupta de la servici si de aia nu ai mai intrat. Ce sensibilitate mare are Lari la burtica. Oare cum o sa-i dai de capat?

Miki ma bucur ca ai gasit pe cineva care-ti inspira incredere. Sper din tot sufletul sa reusiti sa treceti fara antibiotic, ar fi o mare realizare.

Eu am avut azi o zi cam bleahhh, o durere de cap groaznica si alergatura multa. Acum dorm pe mine efectiv.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#220
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 00:15

2tgvmo-cvivvictorka27,uijappi0dncz1gywr=uflmlo0[úfumb
z3un,k buwdd[bat][bruta][cavaler][yami][comoara][avion][tren][duel][invazie]

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -