Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (33)


289 raspunsuri la acest subiect

#21
mcrissa

mcrissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.538 mesaje

Postat 07 august 2007 - 12:17

[hopsieu]m-am intors din concediu si de ieri am revenit la munca.v-am citit si cat am fost in concediu, dar nu prea am avut timp sa scriu ca am fost cu niste prieteni foarte activi si nu am stat o clipa.oricum m-am simtit foarte bine si am reusit sa ma detasez de toate problemele.

danangie multumim pentru noul capitol!sper sa fie un capitol plin de vesti bune.

Michelle81 ma bucur ca toata analizele au iesit bine.Sunt sigura ca si ecografia la tiroida va fi la fel.nu are cum sa nu fie buna , atata timp cat toata analizele ti-au iesit bine.iti doresc din tot sufletul ca luna aceasta sa vezi cele doua liniute roz!

irinabobe iti faci prea multe griji.incearca sa mai iei lucrurile asa cum sunt si ai sa vezi ca si CM o sa vina normal si toate vor fi bine.sinechiile stiu ca apar dupa chiuretaje si nu si de la avort menstrual.acum nu sunt sigura, dar stiu ca de fapt sinechhile astea sunt niste rani provocate de chiureta.

IreneCAM bucura-te ca au iesit analizele bine.stiu ca-ti este foarte greu acum si ca esti suparata.dar nu renunta!sigur a fost doar o intamplare nefericita si data viitoare iti vei tine in brate copilasul sanatos[pup]

andreea16 felicitari pentru sarcina, o sarcina lipsita de griji si un bebe sanatos!fetele ca tine ne redau zambetul si sperantele ca totul va fi bine[pup]

flavia prin cate peripetii ai trecut.ai putea scrie o carte.mai ales ca ai si un dar de a povesti totul intr-o maniera vesela.am vazut pozele si sunt niste scumpi copilasii, frumosi rau.sa fie sanatosi si mamica lor la fel ca sa aiba grija de ei!

cristina ana e un scump Andreiasul tau.si are niste ochi atat de frumosi.

cristina26 ce mai face micuta Ingrid?mai ai poze recente cu ea?e atat de delicata de zici ca-i papusica[pup]



dan_ny, lau meli, blueeyes, cata14, musettepink [pup]



eu sunt Z26.din pacate am inceput sa prestez foarte tarziu, prin Z17.asta numai din cauza incompetentei celor de la CMU, care mi-au incurcat analizele si m-au facut sa cred ca am chlamydia.acum sunt linistita ca am repetat analiza si nu am nimic, dar luna asta cred ca nu sunt sanse de bebe.sotul tot spera ca poate se prinde ceva ca poate de la mare, de la concediu s-a decalat putin.mai am cateva zile si aflu.







Cristina in asteptarea mormolocului[amoras]



#22
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 07 august 2007 - 12:46

Mcrissa iti tin pumnii poate s-a prins ceva.Daca nu bine ca te-ai relaxat ca sa poti presta ca la carte luna care vine.Eu zic ca o sa prinda daca nu s-a intamplat deja!
Michelle ai fost la ecografie?
[dual]

#23
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 07 august 2007 - 12:47

irinabobe ,mcrissa are dreptate.Dupa un avort menstrual nu trebuie sa-ti faci probleme de sinechii uterine ci numai dupa un chiuretaj. E foarte bine ca vrei sa-ti faci o echo,dar daca tot iti faci sa fie transvaginala si cit mai aproape de data ovulatie...endometrul se modifica in functie de hormonii care actioneaza asupra lui.Adica, daca iti faci in z 10 poti sa ai un endometru de 7,sa zicem,iar repetata in z 14 poate sa ajunga la 9mm,ceea ce nu-i deloc acelasi lucru.
Va pup pe toate!!!!!!!!!

#24
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 07 august 2007 - 12:53

idaira stiu ca sinechia nu apare dupa avortul menstrual, dar mai stiu ca poate sa apara si la cateva luni dupa chiuretaj. deaia mi-e frica. e adevarat ca dupa chiuretaj ciclul a fost normal vreo 2 luni dar nu pricep ce naiba s-a intamplat dupa aia. adica la avort menstrual cand toata lumea spune ca cm e mai abundent la mine a fost mai redus, si luna asta la fel a fost iar redus. deaia ma gandesc ca poate a aparut sinechia asta la cateva luni dupa chiuretaj?

#25
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 07 august 2007 - 13:00

quote:
Originally posted by Michelle81
Danangie-multumim frumos pentru noul capitol.draga mea la intrebarile tale nu cred ca vei primi raspuns vreodata...sunt intrebari pe care mi le pun si eu sa stii zi de zi.Mi-as dori sa putem schimba ceva sa fie viata asa cum am visat cand am fost mici insa nu se poate.stii si eu ma gandeam zilele astea ca sunt o nemultumita ca ar trebui sa fiu fericita ca sunt sanatoasa ca rezultatele au iesit bine,ca familia e bine ca sotul ma iubeste insa..nu sunt...pentru ca durerea din suflet nu ma lasa,asa cum ai spus si tu.Sa stii ca nu aberezi deloc si nici nu ai luat-o razna...e pur si simplu aceasta durere...ingrozitoare.Cand povesteai de micutul tau m-au dat lacrimile...doare...Eu urmaream fiecare zi,fiecarea schimbare,citeam la fel ca tine cati cm are,cata greutate,cum ar arata in fiecare stadiu,apoi vorbeam cu ea,o mangaiam si ma bucuram atata sa ii simt miscarile,mi-o imaginam cum da din manutele si piciorusele ei mici...si corpusorul ei micut si frumos nu am sa il uit nicioadata....In cazul meu poate ca singurii vinovati suntem noi ca am luat aceasta decizie de a renunta la ea,sa nu o vedem chinuidu-se...a foat poate o decizie egoista nu stiu dar sigur a fost cea mai grea si de neimaginat decizie din viata noastra...Multi ne spun"lasa ca faci altul" dar nu se gandesc o clipa ca acele sufletele au ramas parte din viata noastra,ca acele zile cand am fost gravide am fost cele mai fericite,ca in momentul in care ne-am pierdut ingerasii lumea s-a prabusit pe noi..E greu si stiu ca nicioadata nu vom mai redeveni cele de dinainte,niciodata...Ne gandim mereu cum ar fi trebuit sa fie viata noastra acum,cum ar fi trebuit sa fie zambete de copil in casa...dar nu sunt,au ramas doar lacrimi si durere fara margini...Nu suntem multumite de ce avem pentru ca am pierdut o parte din noi si nu mai putem fii fericite....poate atunci cand vom avea un copilas sanatos ne va alina sufletul chinuit de atata durere,atunci vom putea simti fericire in suflet dar sunt sigura ca si atunci vom plange de dorul ingerasilor nostri....
MICHELLE multumesc de mesaj. Eu zic ca nu ai de ce sa te simti vinovata. Adica, ai luat decizia buna. Adica, mai bine decat sa sufere incontinuu. Nici nu vreau sa-mi imaginez cat de greu v-a fost sa luati aceasta decizie! Ma trec fiorii numai gandindu-ma. Persoanele care-si dau cu presupusul....nu stiu, nu au trecut si nici nu-si imagineaza prin ce treci tu. Ignora-le ca e mai bine. Despre mine ce pot sa-ti spun.....am sa trec eu si peste asta. Dar hai fruntea sus! Deja ma simt vinovata ca atrag numai tristete!POZELE MELE"]POZELE MELE[/url]

#26
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 07 august 2007 - 13:02

quote:
Originally posted by andreea16
Danangie, de abia astept sa te intorci din concediu cu vesti bune. Of, stresul acesta este inamicul numarul 1, se mai intampla si asa, lasa, ca o sa va relaxati total in concediu. Te rog mult, iesi din starea aceasta, o sa vezi ca totul va fi bine. Toate picam in butoi din cand in cand, dar trebuie sa ne ridicam si sa mergem mai departe. Nu putem sa raspundem la intrebarile pe care ni le punem, niciodata nu vom afla raspunsul. Te inteleg atat de bine, am trecut exact prin aceleasi stari, credeam ca totul e bine si eram sigura ca nimic nu se poate intampla si de fapt copilasului meu nu ii mai batea inima de vreo 2 saptamani. Crezi ca o sa inteleg vreodata de ce mi s-a intamplat tocmai mie asa ceva? NU. Dar asa cum ai spus tu, macar suntem sanatoase, avem familii, soti care ne iubesc si sunt alaturi de noi. Avem sansa sa incercam din nou. Nu este totul pierdut, asa ca te rog mult, capul sus si nu-ti pierde speranta.Va pup pe toate fara exceptie.Andreea
Multumsc de mesaj. Si imi pare rau si mie pentru ingerasul tau. Acum cum te simti? Bine ca ai doar greturi usoare. Cat despre eco....abia la 4 luni??? Cum faci sa fii linistita pana atunci? Daca are vreo boala genul SD sau mai stiu eu? La 4 luni deja e prea tarziu pentru decizii. Dar ce politica mai au si astia. Dar cabinete private nu sunt acolo? Si eu ma gandeam ca daca raman [gravi] sa ma duc acasa pentru primele 3 luni de [gravi]. Dar mai vedem noi. Pentru ca aici astia nu incurajeaza sarcinile cu risc de avort. In schimb la noi e total diferit. POZELE MELE"]POZELE MELE[/url]

#27
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 07 august 2007 - 13:24

quote:
Originally posted by irinabobe

idaira stiu ca sinechia nu apare dupa avortul menstrual, dar mai stiu ca poate sa apara si la cateva luni dupa chiuretaj. deaia mi-e frica. e adevarat ca dupa chiuretaj ciclul a fost normal vreo 2 luni dar nu pricep ce naiba s-a intamplat dupa aia. adica la avort menstrual cand toata lumea spune ca cm e mai abundent la mine a fost mai redus, si luna asta la fel a fost iar redus. deaia ma gandesc ca poate a aparut sinechia asta la cateva luni dupa chiuretaj?



Si eu am banuit ca dupa chiuretajul facut anul trecut am ramas cu sinechii dat fiind faptul ca mi-a redus CM drastic.Am facut echografii peste echografii,am ajuns chiar sa fac histeroscopie si nimik,mi-au zis ca e normal...iar la intrebarea mea de ce e asa de scurt,au ridicat din umeri.."schimbari hormonale",cica...A,si la echo,am inteles ca daca nu e unul performant si nu e un dr cu multa experienta si rabdare,nu se vad sinechiile.Bafta multa!

#28
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 07 august 2007 - 13:25

Fetelor va salut si va pup pe toate [flo]

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#29
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 07 august 2007 - 13:29

dana o mie de pupici de la mine !!![pup][pup][pup]

#30
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 07 august 2007 - 13:29

idaira multumesc mult. cred ca renunt si la echo si mai incerc odata. daca si acum va fi avort menstrual atunci sigur e sinechie. acum cu D-zeu inainte. poate am mai mult noroc.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -