Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (33)


289 raspunsuri la acest subiect

#281
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 17 august 2007 - 11:13

dan-nybine ai revenit!!!!!!!!!







#282
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 17 august 2007 - 11:54

Buna fetelor!

Ieri dupa ce v-am scris si cand ma pregateam sa plec la farmacie...cateva pete mici...m-am gandit ca a venit CM, dar pana azi-nimic. Daca nu vine pana diseara ma duc totusi sa iau un test, sa il fac maine dimineata.

ROXANA, imi pare atat de rau ca esti trista. E o perioada grea pt tine, cu grijile pt mama, cu amintirea copiilor si cu incercarile de a ramane graviduta. Te inteleg foarte bine. Si sper ca in curand sa ai parte de fericirea pe care o meriti.Te rog mult sa nu te descurajezi...[ruga]pt tine, pt mamica ta si pt reusita tratamentului pe care vrei sa-l faci.

FLAVIA, URAAAAAA!!!Ce bine ca Dominic s-a vindecat...

MICHELLE, ce mai faci draga mea? Sper ca esti bine[pup]

CRISTINA26, LIANA, LAUMELI, C MYRY, MUSETTE si toate fetele[pup]



Spiridusha:))

#283
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 17 august 2007 - 12:15

Irenecam hai fa testul mai repede,nu ne mai tine in suspans.Petele acelea pot fii semn de sarcina.........Sa dea Dumnezeu sa fie [copil]!

#284
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 17 august 2007 - 13:14

MUSETTE, nu vreau sa va tin in suspans, dar mi-e cam teama sa nu fiu dezamagita. Simptome de CM nu am, dar nici lunile trecute nu am avut, e altfel dupa ce am nascut.

Va pup. O zi buna tuturor!

Spiridusha:))

#285
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 17 august 2007 - 13:20

Buna fetelor,

Flavia [pup] ce mult ma bucur ca Dominic a scapat de problema cu alergia![bis]O mare usurare pentru tine,acum poate si el sa consume produse lactate ca orice copilas.Bravo,asta este intr-adevar o veste buna!Multi [pup] pentru David si Dominic si pentru tine,bineinteles.Nu mai ai nici o presimtire in legatura cu noi?Pana acum nu a aparut nici o gravidutza blonda asa cum ai visat,cine o fi oare?[:D]La multi ani cu intarziere,nu am stiut ca esti Maria![s][s]

Cristina [pup] sa stii ca ma gandesc mereu la tine chiar daca nu ma mai scris aici dar ma gandeam ca esti foarte ocupata cu Andrei.Ma bucur ca ai asa un bebe cuminte,o meriti din plin!Asteptam pozici noi.

Michelle [pup] incet incet ne apropiem de testare,ce emotii am,tu esti cu o zi inainte mea asa ca tu vei da vestea cea mare prima![bis]Tin pumnii!

Laura nu a mai intrat sa ne spuna cum a fost la eco pentru ca zicea ca de aici pleaca cateva zile la mare.

Ileana [pup] ai o frumusete de baiat,sa-ti traiasca si sa iti aduca numai bucurii!Are aproape 4 luni,e baiat mare![cool]

Irene [pup] petele pot fi de la implantare,ce super ar fi sa fie cu ochisori![bis]Tinem pumnii!

Roxana [pup] ma bucur ca te-ai mai linistit!O sa fie bine,o sa vezi!

Idaira[pup] tu ce raportezi? [:D] Ce noutati ai?

Lau-Meli,Musettepink,Myry,Dan_ny,Liana,Cristina26,Andreea,Mcrissa,Alinushca va [pup] pe toate si va doresc un week-end placut!








Mirela[flo]

#286
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 17 august 2007 - 14:29

Roxanicule, imi pare rau ca mami a ta e bolnavioara, te cred ca te afecteaza mult, e o durere foarte mare. ma voi ruga pentru voi sa fie bine, o sa-l rog pe Doamne-Doamne sa o faca bine cat se poate si o sa-ti trimit din optimismul meu, chiar daca nu e mult, pic cu pic se face balta, si o sa-ti trimit si din starea mea de gravida, sa fi si tu si sa dea DD sa fie bine! te imbratisez cu drag, nu te lasa doborata, draga mea, sunt momente foarte grele in viata, intr-adevar, trebuie sa privesti inainte... in viata asta trebuie sa lupti tot timpul, nimic nu iese, cel putin kla mine, pana nu muncesc sa-mi iasa pe ochi. Dumnezeu ne incearca tare mult, e o minune ca mergem mai departe si gasim in noi puterea sa trecem peste multe necazuri. e foarte bine ca Bogdan te sustine si te ajuta, asa trebuie sa faca un partener de viata. iti doresc sa fie bine si iti trimit multi pupici.

Marina, o [gravi] in [9cer] 12+

#287
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 17 august 2007 - 17:55

Fetelor eu nu v-am mai scris azi ca ma doare capul. De Luni incepand am avut reprize constante de dureri de cap dupamasa. Ma dezobisnuiesm sa stau atat cu nasul in calculator.
Si nici nu vreau sa iau ceva pentru durere ca ma intreb "daca am ramas si afecteaza cumva?". E o intrebare care e aproape neplauzibila... dar e perfect adevarat ca daca te-ai ars sufli si in iaurt.
Imi pare rau sa vad iarasi durere pe aici pe la noi. Sper totusi sa biruie mereu increderea si taria!

Pupici la toate! [pup]

:) Sanatate!

#288
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 17 august 2007 - 18:05

Alinuscha si eu indur cu stoicism orice durere,nu vreau sa iau pastile de frica ca "daca am ramas",bine vrabia malai viseaza dar oricum.....Si cafea mi-e frica sa beau dar parca nu ma pot trezi dimineata fara,totusi am inteles ca nu e contraindicata in sarcina nu?




#289
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 17 august 2007 - 18:25

Avem si noi poze noi[:D].

Flavia ma bucur mult pentru voi. Pupici tie si la printisori.

Va pup pe toate[pup]



Ingrid Ecaterina si mami



ingerasul meu Paul





#290
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 17 august 2007 - 18:29

va deschid subiect nou, ca mi-a dat dana toata munca ei titanica, ma pun la treaba!



gata, va invit la nou capitol

http://forum.desprec...TOPIC_ID=105810



dana merci mult, astept raspuns



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004

albumele de familie


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -