Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (33)


289 raspunsuri la acest subiect

#11
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 august 2007 - 18:29

dan_ny bine ai revenit [hia]. Cum a fost in concediu? Cred ca bine, exceptand faza cu uratii, dar nu dispera, considera ca e un nou inceput, care sa dea DD sa fie cu rezultat II de data asta. Ma uitam la pozele tale din concedii si mi-am reamintit ce tzara frumoasa avem si cum nu stim toti sa profitam sa o vizitam mai des si sa o apreciem...[pup]

Michelle draga mea, nu mai vreau sa fac nici un test, las totul la voia Bunului DD, cum o fii sa fie.Tu? In ce zi esti? Parca ziua 6-7, nu? [pup]

musettepink, danangie [dual] si [pup] multi la toata lumea, ca sa cuprind pe toate minunatele de aici.



Poze nunta Timisoara



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#12
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 06 august 2007 - 18:31

Buna tuturor!
Am primit in sfarsit rezultatele analizelor genetice. Nu am ajuns la medic, dar pare de bine, scrie ca "nu au fost depistate anomalii numerice sau structurale ale cromozomilor". Offf, nu stiu ce e cu mine, nici macar nu m-am bucurat, desi cred ca asa ar fi normal, nu? Eu chiar credeam ca e ceva in neregula, din pdv genetic, poate ca asta mi-ar fi usurat constiinta, nu m-as mai fi simtit atat de vinovata pentru ce s-a intamplat. Si mi-ar fi fost sustinuta decizia de a nu mai incerca sa fac un copil al meu, ci sa adopt.
Acum sunt debusolata, chiar nu stiu ce voi face...sa nu dati cu rosii, va rog!!!! Doar ca mi-e asa de frica si sunt atat de obosita, incat nu mai am puterea sa ma bucur ca analizele sunt bune.

Se pare ca decizia daca voi mai avea sau nu un copil va fi numai a mea, viata asta nu vrea sa-mi usureze deloc sarcina...Fetelor stiu ca va doriti mult un bebe, sper sa nu vi se para deplasat ce scriu, sa nu credeti ca sunt nebuna sau lasa, dar am obosit atat de mult incat nu mai am puterea sa fac nimic, nu mai vreau nimic, doar sa nu mai sufar si sa nu ma mai gandesc la bebe un timp...

Va imbratisez pe toate! Dana si Michelle, multumesc pentru mesaje si pentru ca va ganditi la mine.


Spiridusha:))

#13
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 06 august 2007 - 19:44

Buna fetelor!

Irene [pup] bine ai revenit!Imi pare rau ca esti asa deprimata,nu spune ca era mai bine daca iesea ceva in neregula la analizele genetice,sunt sigura ca ti-ai fi facut si mai multe probleme daca era asa.Nu-ti mai face procese de constiinta,nu esti cu nimic vinovata,daca era dupa tine ai fi facut totul ca sa-ti salvezi copilasul dar Dumnezeu a avut alte planuri cu tine.Te rog sa nu-ti pierzi speranta si credinta ca intr-o zi o sa ai un copilas caruia sa-i oferi toata dragostea ta.Te imbratisez cu drag!

Michelle [pup] bafta multa maine la eco!Sigur va fi totul bine,ai sa vezi!

Irina [pup] nu te ingrijora din cauza CM,o sa se regleze el.nu trebuie sa te gandesti neaparat la ceva rau.Mie luna trecuta mi s-a oprit la 3 zile,si de obicei dura in jur de 5,iar acum sunt in Z6 si tot vine![xx(] Si toate astea numai dupa chiuretaj![bang]

Tu mai astepti vreo luna sau treci la proiectul bebe?

dan_ny [pup] bine ai revenit din concediu!Imi pare rau ca ti-a venit CM dar lasa ca luna asta sigur vine bebe!

Cata14 [pup] imi pare foarte rau! [:(] Cuvintele sunt de prisos!Suntem alaturi de tine![grup]

Cristina26 [pup] ai o dulceata de fetita,sa-ti traiasca!

Remaliss [pup] cum te simti? Sper din inima sa vii cu vesti bune de la medic si sa stea bebe in burtica pana la termen!

Liana,Lau-Meli,Cristina,Laura,Mcrissa,Danangie,Flavia,Musettepink,Mav,Idaira,Cristy va [pup] pe toate!








Mirela[flo]

#14
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 06 august 2007 - 22:41

Fetelor, ati deschis un nou capitol, sunteti tare harnicute! Eu am lipsit weekend-ul acesta, am petrecut mai mult timp cu sotul pentru ca pleaca in Romania cu treburi 2 saptamani, asa ca am fost mai mult plecati.

Liana, bine ai revenit, ne-a fost dor de tine si de postarile tale! Sper ca te-ai odihnit si ca ai avut parte de un concediu frumos.Multumesc pentru felicitari.

Danangie, de abia astept sa te intorci din concediu cu vesti bune. Of, stresul acesta este inamicul numarul 1, se mai intampla si asa, lasa, ca o sa va relaxati total in concediu. Te rog mult, iesi din starea aceasta, o sa vezi ca totul va fi bine. Toate picam in butoi din cand in cand, dar trebuie sa ne ridicam si sa mergem mai departe. Nu putem sa raspundem la intrebarile pe care ni le punem, niciodata nu vom afla raspunsul. Te inteleg atat de bine, am trecut exact prin aceleasi stari, credeam ca totul e bine si eram sigura ca nimic nu se poate intampla si de fapt copilasului meu nu ii mai batea inima de vreo 2 saptamani. Crezi ca o sa inteleg vreodata de ce mi s-a intamplat tocmai mie asa ceva? NU. Dar asa cum ai spus tu, macar suntem sanatoase, avem familii, soti care ne iubesc si sunt alaturi de noi. Avem sansa sa incercam din nou. Nu este totul pierdut, asa ca te rog mult, capul sus si nu-ti pierde speranta.

Flavia, am ras cand am citit prin ce ai trecut cu David. Bine, stiu ca nu este de ras, dar nu m-am putut abtine…Dragul de el, nici nu stia prin ce trece mamica lui…

Mirela, nu m-am inscris la odisee, nu stiu, paca nu imi vine inca…Greturi am doar dimineata, dar trec foarte repede, nu-mi vine sa cred ca ma dau inca cu parfum. La sarcina trecuta eram terminata, nu suportam nici un fel de miros, acum nu stiu, poate e si prea devreme…Pana una alta ma simt bine, saptamana aceasta merg la doctor sa imi confirme, sper sa fie totul bine, am emotii. Foarte bine ca mergi la doctor, e bine sa iti faci analizele, poate faci si o monitorizare, sa vezi cand ovulezi.

Michelle, esti o scumpa, iti multumesc inca o data pentru felicitari. La doctor merg saptamana aceasta, numai ca sunt cam stresata, aici nu prea se fac ecografii, doar examen ginecologic la inceput. Vorbeam saptamana trecuta cu o cunostinta de aici (romanca) si imi povestea ca ea a fost la eco doar la 4 luni, cand a aflat sexul copilului si la sfarsitul sarcinii, sa vada cum s-a pozitionat. Eu i-am spus sotului meu ca daca e asa, am luat primul avion si direct acasa ma opresc. Dupa tot ce am patimit, eu nu stau 4 luni asa…Vom vedea. Probabil ca voi cheltui multi bani pentru a merge des la ecografii..Iti tin pumnii la eco, sper ca totul sa fie bine.

Irina, sa stii ca si ciclul meu a fost tare ciudat in ultimul an. Am avut o luna cand a intarziat foarte mult, a venit dupa 40 de zile, dupa care s-a reglat singur. Alta data a durat prea putin, nu am nici o explicatie. Michelle are dreptate, stresul contribuie mult.

Cristina26, Ingrid este o scumpa, sa va traiasca! Este atat de frumoasa! Sa fie sanatoasa si sa aiba o viata minunata!

Dan_ny, bine ai revenit din concediu, imi pare rau ca te-au gasit uratzii si in munti, sper ca data viitoare sa te ascunzi mai bine.

Lau-Meli, daca poti astepta mai bine asa, si eu incercam in fiecare luna sa nu fac teste ca o disperata. Uneori reuseam, dar de cele mai multe dati nu…

Cristina Ana, ti-am vazut comoara, sa-ti traiasca! Sa va bucurati de el! Este un scump si un dragut!

Mav, bine ai revenit, sper sa ne dai o veste buna cat de curand!

Spiridusha, ma bucur tare ca analizele sunt bune, asa este, decizia iti apartine. Iti inteleg teama, mai asteapta un pic, poate nu esti inca pregatita. Sunt convinsa ca destul de repede o sa incepi sa iti doresti sa incerci din nou. O sa fie bine.

Va pup pe toate fara exceptie.


Andreea

#15
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 07 august 2007 - 00:32

irda [pup] la multi ani!!! si tie draguta, sa fii sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu ce-ti doresti mai mult.

andreea16 felicitari . sa ai o sarcina cat mai usoara [pup]

remaliss bine ca te-ai hotarat sa iti iei concediu. nimic nu conteaza mai mult acum, decat tu si puiutul tau din burtica. [pup] sa ai mare grija de voi, bine?

flavia draga de tine, numai peripetii acolo la voi. pupici tie si nazdravanilor [pup][pup][pup]

teo [pup] spor la treaba la gradi si ai grija sa nu te obosesti prea tare

dana [pup] ma treci si pe mine pe lista, te rog? ce date sa-ti dau? la mine a fost prima sarcina, s-a dezvoltat numai sacul, fara embrion, la 11 sapt- avort si chiuretaj. adica pe 07.05.2007



_________________________________________________________

priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller



poze

poze din concedii

#16
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 07 august 2007 - 00:48

fetele mele dragi v-am scris ieri un mesaj si in loc sa-l postez din greseala am inchis [bang][bang], de ciuda m-am culcat, ma bag sa citesc ce ati scris si va scriu cind am timp,

va pup pe toate, o saptamina buna



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004

albumele de familie

#17
cata14

cata14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 07 august 2007 - 10:11

Fetelor,



va multumesc ptr sustinere. Ma simt mai bine desi nu ma pot abtine sa nu ma gandesc cea mai mare parte a timpului.

Acum timpul parca sta pe loc pana voi incerca iar. Noi vrem fetita si conform calendarului chinezesc luna asta ar iesi baiat ... asa ca probabil nu voi incerca nimic.







Catalina, mamica deErik (17.09.06)

ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze





#18
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 07 august 2007 - 10:28

Buna dimineata!
O sa icep cu niste pupicuri dulci pt L5845,Michelle,Blueeyes, [dual][dual]
Irenecam nu te mai necaji,bucura-te ca esti sanatoasa si va veni si copilul atunci cand va vrea Dumnezeu.Eu am ajuns la concluzia ca un copil vine atunci cand vrea el nu cand vrem noi din pacate.Asa ca noi nu putem decat sa-l asteptam cu mare drag si el daca este sa vina va veni.Incearca sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti asa tare la acest lucru.Eu desi duminica eram in perioada fertila pur si simplu nu am putut sa [xinpat] pentru ca ma simteam foarte obosita si nu simteam nevoia,asa ca am hotarat decat sa o fac doar la gandul ca poate raman mai bine nu o mai fac deloc si nu-l mai strsez nici pe sotul meu saracu.Daca este sa se intample se intampla oricum![pup]
Cata14 eu nu cred in zodiacul chinezesc mai ales ca daca ai sa cauti pe net mai multe variante ale acestui calendar,in unele iti va iesi baiat si in unele fata, mie cel putin asa mi-a iesit deci am hotarat nici sa nu-l mai consult,plus ca l-am aplicat la toate persoanele din jurul meu cu copii si nu prea s-a potrivit.
Va pup pe toate si va urez o zi buna![pup]

#19
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 07 august 2007 - 11:06

Idaira am vazut ca iti faceai probleme legat de cm. si eu sunt cam in aceeasi situatie. adica la mine dupa chiuretaje cm a venit normal dar de doua luni de cand am avut avortul menstrual a venit mult mai putin, desi intelesesem ca la avort menstrual trebuie sa fie mai mult. dar la mine e aiurea mai putin in luna cu avort si la fel de putin si acum la o luna dupa. asa ca si eu am de gand sa ma duc sa fac o eco sa vad in ce stadiu e endometrul meu ca tare mi-e frica de o sinechie desi e ciudat ca dupa chiuretaj cateva luni a venit ok.
mirela eu as vrea sa incerc luna asta din nou dar avand in vedere treaba asta cu cm-ul meu mult mai scurt mi-e cam frica. sa vad daca reusesc sa ajung la un dr zilele astea sa imi spuna daca endo e ok m-as apuca de treaba. problema e ca dr meu e in co luna asta si nu prea imi fac deloc curaj sa ajung la alt dr iar de vineri in mod normal as fi la ovulatie asa ca nu stiu ce naiba sa fac.[bang]
michelle ce faci? te pregatesti de prestat[:D]?
flavia ce fac strugureii? ne mai pui poze noi cu ei?
cata imi pare rau de pierderea ta sper sa ai forta sa treci peste asta. imi aduc aminte ca prima data cand am ramas insarcinata la fel ma uitam si eu pe toate calendarele ca vroiam baiat, acu dupa atatea esecuri vreau doar un bebe sanatos. din pacate nu e dupa cum vrem noi ci duma cum vrea D-zeu asa ca eu zic sa lasi calendarele sa prestezi si daca e sa fie fetita va fi. eventual incearca treaba aia cu prestatul in primele zile ale ovulatiei ca sa iasa fata. eu cel putin mai degraba cred in chestia asta decat in treaba cu calendarele ca daca te uiti in trei gasesti 3 rezultate diferite. oricum iti urez sa iasa ce vrei tu.
irene eu zic sa te bucuri ca au iesit analizele bune, ca asa eventual poti adopta un bebe si dupa ce te mai linistesti poti incerca iar pt bebele tau.
remaliss cum esti?
teo2orina nu uita sa ne pastrezi locuri la gradinita. cat mai ai pana termini?
pup toate fetele.

#20
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 07 august 2007 - 11:19

Cata am vazut pozele cu baietelul tau care e un scump.Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -