Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

vreau sa donez hainute!


3 raspunsuri la acest subiect

#1
istrateirina

istrateirina
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 14:15

caut o viitoare mamica de fetita de preferat din timisoara,careia sa-i donez hainutele care au rams mici fettei mele,si as dori sa pastram legatura si pe viitor,deoarece vor mai fi si altele.imi doresc sa beneficieze de ajutorul acesta o familie care are cu adevarat nevoie de el.astept cu drag sa fiu contactata in aceasta privinta.o zi buna!

#2
emilia.m

emilia.m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.662 mesaje

Postat 22 martie 2013 - 00:34

Buna.

Este foarte frumos gestul tau.

Am vazut astazi pe facebook situatia copilasilor abandonati la Sf Ioan din Iasi si m-a impresionat profund. Apoi mi-am adus aminte de postarea ta si m-am gandit sa iti sugerez sa trimiti hainutele acolo pentru ca acei copilasi chiar o imensa nevoie.

http://www.facebook....&type=1

http://www.facebook....nicaSfantulIoan



"Sunt micuti, cu vârste de pâna la doi ani, si au fost abandonati de cele ce i-au adus pe lume. Sunt 57 la numar si se gasesc cu totii în Sectia de recuperare pediatrica „Sf. Maria“, din Iasi.



Acestia nu au iesit niciodata afara, stau doar culcati în patuturi si privesc tavanul… nu au jucarii, nu primesc afectiune din partea nimanui (doar doua asistente exista în unitate pentru cei 57 de copii). Când personalul intra cu biberoanele pentru a le da de mâncare, copiii încep sa plânga. Este greu sa hranesti 57 de copii doar cu patru mâini.

De câta atentie si dragoste are nevoie un copil? Aici sunt 57 de copii de care se ocupa doar doua asistente si un medic…

Un comitet inimos a lansat un apel catre toti cei care sunt parinti sau iubesc cu adevarat copiii.

Vom reda informatiile despre micuti exact aaa cum le-am primit pe adresa redactiei:

“Facem un apel la toti cei care vor sa dea un ajutor, cat de mic, unor copii cu varste intre 0-2 ani, abandonati.

Sectia de recuperare pediatrica Sf. Maria Iasi are in ingrijire 57 de copilasi abandonati cu varste intre o luna si 2 ani. Centrul de ingrijire se afla in spatele Maternitatii Elena Doamna.

Cine doreste sa contribuie cu ceva (pampers in primul rand, bani, haine si jucarii – noi sau second hand – hainute mai mult de interior pentru ca nu au fost niciodata scosi afara, fiind doar cateva asistente care se ocupa de ei) poate lua legatura cu:

Anca Craciun (0749067014)

Alexandra Parnic (0753856441)

Irimiea Adrian (0756646441)

Olaru Alina (0745557985)

Diana Padure (0745831521).

Transmiteti acest apel si altor persoane care credeti ca ar putea ajuta – oricit de putin ar da fiecare, conteaza foarte mult!

Sunt copii care la 9 -10 luni nu stiu sa stea in fundulet datorita faptului ca au patutul prea mic incat nici nu se pot intoarce pe burtica. Sunt copii care in loc de pampersi folosesc pelinci învelite în celofan… nu mai vorbim de faptul ca duc lipsa de hainute, medicamente, servetele, mancare, jucarii, papucei si cel mai important: au nevoie de parinti, de oameni cu inima mare, de dragoste…

Stiu, e o perioada grea pentru oricine, dar cat bine le-ati face nici nu va puteti imagina! Noi ii vom ajuta!”

Anca Craciun"













[gravi] 37+ [fetita] Anna Patricia

http://bazar.desprec...N-CHITARA-CANTO

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.



PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic



#3
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 22 martie 2013 - 01:24

Citat:
citat din mesajul lui istrateirina

caut o viitoare mamica de fetita de preferat din timisoara,careia sa-i donez hainutele care au rams mici fettei mele,si as dori sa pastram legatura si pe viitor,deoarece vor mai fi si altele.imi doresc sa beneficieze de ajutorul acesta o familie care are cu adevarat nevoie de el.astept cu drag sa fiu contactata in aceasta privinta.o zi buna!


intra aici:

http://forum.desprec...242&whichpage=1

_____________
Educatia nu masoara cat de mult ai memorat sau cat de multe stii, educatia reprezinta capacitatea de a face diferenta intre lucrurile pe care le stii si pe cele pe care nu le stii" - Anatole France


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -