Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Maternitatea Medicover


63 raspunsuri la acest subiect

#51
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 16:15

Buna burtici!

 

In sfarsit am ajuns si eu la finalul fericit al celor 9 luni de asteptare, ingrijorare, bucurii si emotii.

Am nascut putin inaintea sarbatorilor de Pasti, cu dl dr. Catalin Haiduc o minune de baietel! Circumstantele au facut ca pana la urma sa nasc prin cezariana de urgenta. Va spun doar atat: toti au dat dovada de profesionalism. Operatia a decurs foarte bine si mereu vorbeau cu mine (asistentele) si-mi spuneau ce se intampla. Bebelusul mi-a fost pus la piept si am stat putin impreuna. Imediat dupa operatie am fost dusa in rezerva, unde am mai fost monitorizata la un aparat o perioada. Toata ziua si toata noaptea mi-au fost administrate analgezice, perfuzii, etc., fara sa trag de asistente. Mai mereu intra o asistenta, un doctor sa vada daca e totul bine. Am fost ajutata sa ma imbrac, sa ma ridic, sa merg la baie. Am folosit si butonul de "chemare" si de fiecare data auzeam pasi grabiti (uneori alergat) spre rezerva mea.

 

Sectia de neonato este pe acelasi etaj cu rezervele. Bebelusul mi-a fost adus la nici o ora de la nastere si a fost pus la san. Oricand ai posibilitatea sa mergi la bebelusi sau sa rogi o asistenta sa-ti aduca bebelusul in rezerva. Eu am alaptat in maternitate si de fiecare data, la cererea bebelusului (ziua sau noaptea) asistentele il aduceau sa-l pun la san. Mi-au respectat toate cererile: fara suzeta, fara completare.

 

Nu am facut analize suplimentare. Doar pt bb am facut o analiza, la fel ca Ellej, pentru care mi-am dat acordul si semnatura.

 

De Pasti am avut oua rosii si drob :). Foarte dragut.

 

Dl doctor m-a vizitat in fiecare zi, desi era week-end si nu mai zic ca era totusi Pastele.

 

Acum suntem acasa, ne adaptam la noul mediu, noua viata :). Iar nasterea o sa mi-o aduc aminte ca pe cel mai frumos moment.

 

PS cat am stat internata au fost vreo 3 nasteri naturale. Poate intra vreo mamica sa povesteasca...



#52
ssorina

ssorina
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 20:13

Buna, fetelor!

Eu am nascut la medicover cu dl dr haiduc in februarie. am nascut natural. nu am ce sa reprosez maternitatii. eu am ales sa nasc acolo ca sa ma poata asista dr haiduc, dar si restul personalului si conditiile din maternitate s-au dovedit foarte bune. Mi-au pus copilul pe piept imediat dupa nastere. mi l-au adus in camera la o ora de la nastere si a stat cu mine pana la externare. asistentele veneau de fiecare data cand le chemam. toata lumea a fost amabila. nu am avut parte de costuri ascunse. sotul meu a asistat la nastere si a putut sa stea cu noi si peste noapte. am platit suplimentar cazarea lui, dar asta scria si in contract. dupa doua zile ne-am externat, deci am platit 2 nopti. am nascut intr-o duminica si dl dr haiduc a venit de la patinoar ca sa ma asiste la nastere.

data viitoare tot cu dumnealui voi naste, iar daca va fi in continuare la medicover, cu atat mai bine.

nu stiu ce amanunte v-ar interesa. daca vreti sa stiti ceva anume, sa imi spuneti.

cu drag, sorina



#53
Dyanushca

Dyanushca
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 02:43

Buna,

sunt si eu o proaspata mamica. Am nascut luni in spitalul Medicover cu Dr. Cucu Andrei. Sunt foarte multumita de tot, cu siguranta merita fiecare bănuț plătit. Toata lumea e atenta cu tine, imi imaginam ca va fi bine, dar pot sa spun ca e peste Așteptările mele:))). Am nascut prin cezariana programată pentru ca asa am ales eu, dar dl. Cucu chiar încurajează nasterea naturală. Imediat ce am nascut am vazut fetita, am pupat-o si mi-au adus-o dupa operație sa o alaptez. Sunt foarte atenti la dorintele tale, de exemplu in timpul zilei bebele stătea cu mine toata ziua si daca aveam nevoie de ajutor, apasam butonul si venea repede asistenta si ma ajuta cu ce aveam nevoie. In aceeași zi cu mine a nascut si fina mea la un spital de stat si a doua zi dupa nastere ea inca nu-si văzuse copilul, pentru ca era cu program, trebuia sa meargă ea singura pana acolo, pe cand eu deja apucasem sa o alaptez de 5 ori :). In timpul nopții am ales sa o dau la neonatologie, dar mi-o aduceau de fiecare data cand se trezea sa o alaptez.

Condițiile de cazare sunt foarte bune, totul e foarte curat, iti schimba zilnic lenjeria. Asistentele te ajuta foarte mult si te încurajează sa te ridici cat mai mult din pat, bineînțeles cu ajutorul lor. Nu am nimic de reprosat, totul a fost la cele mai înalte standarde.

Daca mai aveti întrebări, va răspund cu cea mai mare plăcere.

La inceput eram in dubii un pic daca sa nasc la stat sau la privat. Acum sunt foarte multumita de alegerea facuta, si cu siguranță la al doilea copil vom veni tot aici:).



#54
iuly005

iuly005
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 iulie 2014 - 14:02

Buna fetelor,

 

A nascut cineva cu d-na dr Sultan Anca?



#55
pink_lady

pink_lady

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 19:36

Din pacate tocmai am aflat ca nu mai ofera reducerea de la casa de sanatate:( poate o renegociaza sau reduc preturile...nu stiu cum e situatia in alte maternitati

#56
pink_lady

pink_lady

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 19:36

Imi pare rau de dublarea mesajului,sunt pe telefon si nu stiu cum sa le sterg

Editat de pink_lady, 22 iulie 2014 - 19:37 .


#57
mpopa84

mpopa84
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 august 2014 - 17:49

Buna mamici.

 

 va rog mult sa imi spuneti daca a nascut cineva cu anca sultan? sau o parere macar...dansa lucreaza si la stat in polizu si la medicover 



#58
mamimari25

mamimari25
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 20:37

Buna mamici.

va rog mult sa imi spuneti daca a nascut cineva cu anca sultan? sau o parere macar...dansa lucreaza si la stat in polizu si la medicover


Buna mamici, si eu as dori pareri despre nasterea cu dr Anca Sultan. mpopa84, tu ai aflat ceva intre timp?

#59
Lena01

Lena01
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 iunie 2015 - 15:30

Buna,

 

Sunt noua pe acest forum. M-ar interesa nasterea la medicover pareri pro/contra.

Eu am un abonament la ei de la servici si nu stiu daca sa nasc aici.

Am mers la doamna Banica Roxana, mi se pare o doctora foarte buna. Nu am gasit foarte multe date despre dansa. Voi ati auzit ceva de ea? 



#60
Iri05

Iri05
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 19:26

Buna Lena01! Si eu merg la doamna doctor Banica Roxana,si la fel caut sa vad daca a mai nascut cineva cu ea. Merg la ea de 2 ani si acum, ca am ramas insarcinata, am hotarat sa nasc cu ea.  Imi place foarte mult, imi inspira incredere. As vrea sa nasc natural, nu prea accept ideea unei cezariene...dar o sa vedem. Tu cand trebuie sa nasti?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -