Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 76


218 raspunsuri la acest subiect

#11
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 21:21

Buna seara fetelor...va multumesc ca imi sunteti alaturi[pup][pup][pup]

Eu trebuia sa primesc azi pe email sau sa ma sune cineva sa-mi spuna rezultatul la analize, macar daca e pozitiv sau negativ...bineinteles ca nu m-a anuntat nimeni. eram langa dr. cand i-a zis la tlf cuiva acest lucru...off nici eu nu vreau sa renunt la dr din cauza lor, dar ma dispera...

#12
cri_cri_cri

cri_cri_cri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 21:25

dellya, nu ti-au dat un biletel cu un cod cu ajutorul caruia sa poti viziona pe net rezultatul analizelor?


-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2 noiembrie 2012 [gravi] cu [bibe][bibe]



#13
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 21:29

ba da, dar nu au aparut rezultatele

#14
cri_cri_cri

cri_cri_cri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 21:49

incearca sa suni la nr lor de informatii 021 9646, eu am sunat odata si m-au ajutat. da-le numele+nr de cod pt analize si te indruma ori la laborator ori cauta ele in sistem si vad care-i treaba, daca au procesat analizele sau nu. zi-le si tu ca ai nevoie urgenta de rezultate bla bla.
sper sa-ti fi fost de folos....bafta![pup]

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2 noiembrie 2012 [gravi] cu [bibe][bibe]



#15
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 23:33

help help help
maine dimineata la 8:30 am histeroscopia ... nu mai gasesc codul de bare ptr rezultatul analizelor (cred ca l-am uitat la servici). Oare imi pot da maine dimineata din sistem rezultatul fara cod de bare?
situatia nu e atat de disperata ca mai am un set de analize facute la Cantacuzino .... da' sa nu faca nazuri ca nu sunt cele de la ei.[:I]

#16
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 23:43

[pup] toate fetele
annika, nu e problema daca te duci cu analize facute in alta parte, dr albu nu a avut pretentie decat la spermograma sa fie facuta la medlife ca au nu stiu ce teste speciale (eu am avut partial medlife, dar si facute in alta parte).
dar poti ridica analizele de acolo, fara cod de bare (nu am dat niciodata codul de bare cand am ridicat analizele)
bafta[flo]

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#17
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 23:48

cumintzica, sar'na muuuuult!!! [pup]

#18
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 21 martie 2013 - 23:56

crix3 ai dreptate, stiu... stiu ca e posibil orice (adica si un rezultat negativ)...acum imi doresc atat de mult ca macar unul sa se lipeasca bine [:I] dar te pui cu mintea omului stresat?[batcap] (eu asta vedeam atunci: 3![:D])

fluturas, bine ai venit[flo] despre dosar, o sa-ti raspunda fetele care au trecut prin asta.

dellya, asa cum zice si crix3 incearca sa suni si roaga-i sa te ajute ( gen ' va rog din suflet, nu sunt din bucuresti ' etc)

angelica, nu te-ai suparat pe mine ca te-am tachinat cu visul, nu?[pup]



---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#19
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 martie 2013 - 00:14

dellya te-ai uitat pe site in cate zile e gata analiza ? la mine nu vrea de acasa sa intre deloc pe site-ul lor. e posibil sa nu fie gata. mie mi s-a mai intamplat sa fie gata, dar sa nu fie inca validata analiza si atunci nu aparea pe site. am sunat la Medlife grivita (nu call center, dar de la ei poti afla nr, sau de pe site), am cerut la laborator si in max 15 min se rezolva, cu toate ca initial imi ziceau ca nu e gata (o singura data, la inceput, s-a scapat una cu validarea si asa stiu).
te inteleg ca esti furioasa acum, dar nu lua hotarari la nervi. asteapta sa ai rezultatul, sa vezi cum stai ... si pe urma te mai gandesti. Ca regula insa, daca exista vreo infectie nu se fac interventii, de aceea se si dau analizele inainte.
[pup]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#20
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 22 martie 2013 - 12:17

Neatza fete albe [flo]

Annika[pup] si tin pumnii.

Pup toate fetele [pup]




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -