Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*


213 raspunsuri la acest subiect

#21
andreea_t

andreea_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 662 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 15:05

Da, jade, asta incerc, sa privesc partea plina a paharului[flo]
Mai stau putin pana sa fac un test, dar va dau de veste cand am ceva cert.
Daca asa o vrea Dumnezeu sa fie, nu pot sa nu ma bucur si sa primesc, mi-as dori sa am o fetita si aici pe Pamant, ca mai am una ingeras.

camady, ai o familie minunata[asia]. Te inteleg perfect, cand spui cat de fericita te simti ca sotul tau are o relatie speciala cu Razvan.
Eu una asta imi doream, cand ma tot chinuiam sa fac un bb. Cea mai mare dorinta a mea era sa-l vad pe sot in fericirea aia ce nu poate fi descrisa in cuvinte, alaturi de copilul lui mult dorit.

Lali, Dumnezeu sa aiba grija de mamica ta acolo in gradina lui minunata.


________________________________________________________
21.09.2011 ora 02:50
Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!






#22
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 16:01

buna...
Lali Dumnezeu are grija de mama ta, acolo sus...

Fetelor, ce ma bucur pentru voi ca va intalniti... Eu ma simt ca intr-o cutie. Servici-casa-bucatarie. Cam atat. Masina stricata, mai mult prin service. Nici in oras nu am iesit anul asta...
Imi pare ca nu am intrat de ceva vreme. V-am citit ocazional insa nu am avut putere sa scriu. Atatea "evenimente" nefericite in familie. Nu pot spune prea multe insa vad cum cineva drag se stinge usor la numai 35 ani si cu 2 copii de 5 si 7 ani. Tresar la orice telefon si poate mai sper intr-o minune... Cu tot ajutorul material, moral si de orice fel doar o minune mai poate face ceva...
Nu imi doresc si nu va doresc decat multa sanatate. Puiutilor iubiti, sotilor, iubitilor dar si voua mamelor. Pentru ca nu e drept sa ramana copii fara parinti, mai ales la varste fragede. Se intampla atat de multe lucruri neplacute in jurul meu incat simt ca imi pierd puterile.

Va pup si va doresc numai bine. Incerc sa ma mai "adun" cat mai pot si sa intru mai des.

I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George

#23
racheel

racheel

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.861 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 16:55

Buna fetelor [pup][pup][pup]

Andeea, am inteles ce te-a suparat.Ti-a promis ca vine si sta cu el si ca nepoatele sunt mari deja si mama lor poate sa aiba grija de ele si cum a primit telefon.....cum s-a intors.[:)][pup]Macar pana la 2 ani sa ai rabdare ca sa-l duci la cresa.[flo][flo][flo]

Am inscris-o si eu pe Anastasia la cresa si acum ii convine ...nu-i convine...nu am ce sa fac.Si mie imi zicea soacra-me asa o duc la tara .Avem tara la 100 Km si sa o vad saptamanal.Nu pot nici asa.Si daca nu-mi permit bona sau gradi particulara.....nu ramane decat varianta cu cresa.daca raceste o sa-mi iau concediu medical si gata.


Fetelor mi-e din ce in ce mai greu.M-am saturat sa tot gatesc si sa spal vase [q]offffff, offffff, maaaaai, maaaaai.Aseara pur si simplu am fost prea obosita sa-i mai fac ceva de mancare dupa ce am venit cu ea de afara asa ca i-am dat 2 cheftelute de porc(le facusem pentru noi) cu un cartof copt.A papat saracuta.


Camady, felicitari pentru familia ta![flo][flo][flo]

Al meu sot nu ma ajuta deloc.Nu sta cu Nasti, nu o scoate afara.E vina mea ca l-am lasat asa.







Racheel [mamica] fericita de ghinduta [copil] Anastasia-Maria (25.08.2011)
[hippi]



#24
racheel

racheel

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.861 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 16:57

Klau, imi para sincer rau....[ruga]De cumnata ta parca este vorba, nu?Imi pare rau...Cuvintele sunt de prisos....
[pup]


Racheel [mamica] fericita de ghinduta [copil] Anastasia-Maria (25.08.2011)
[hippi]



#25
andreea_t

andreea_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 662 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 18:16

klau_ditza, imi pare tare rau ca treci prin momente dificile. Iti doresc muuulta putere!

Da, racheel, exact asta m-a suparat. Ma simt nesigura, fara stabilitate in privinta asta. Mersi de sfat si eu imi doresc sa nu fie prea devreme momentul cresa.[pup]
Tu ai inscris-o la cresa de stat sau particulara pe Anastasia?
In privinta timpului si oboselii, lasa-le asa cum sunt toate si gaseste ceva de facut pentru tine, ceva care sa te faca sa te simti bine, sa te relaxezi. II poti spune sotului intr-o seara ca mergi cu fetele la un film sau la o piesa de teatru sau la un suc, sau pur si simplu la o plimbare in parc.
Poate e de vina si vremea, lipsa razelor de soare. Hai ca o sa fie bine, nu pateste nimic Anastasia ca a papat 2 chiftelute si un cartof.[pup]

Eu am febra, ma doare spatele, cred ca am luat o viroza, aia nebuna de care povestea si Lali acum ceva timp.








________________________________________________________
21.09.2011 ora 02:50
Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!






#26
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 18:29

Si eu am triat CV-uri de bone si astept sa ma contacteze iar de la agentie tipa care se ocupa. Sa stabilim o intalnire. Si mai schimb si jobul ca sa fie cat mai complicata perioada. Dar ma simt super usurata ca am luat taurii de coarne: schimbarea de job si gasit bona. Era nevoie de o masura luata in ambele privinte.


mama lui Daniel (23/07/2011)

#27
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 19:51

Klau, imi pare rau [pup]

Lalli [pup]



Rach, capul sus [pup] vorba Andreei, n-are nimic ca a mancat fata o data chiftele. iar cu sotul tau ar trebui sa iei masuri si sa-l implici. preferabil nu reprosandu-i, ca mai mult il sperii. dar incearca sa-l implici, sa-l lauzi cand face ceva cu fata sau ii face ceva. barbatii astia-s ca niste copii.

eu zic merci, chiar daca se mai vaieta al meu si sta mault mai putin ca mine, totusi sta, se joaca cu ea, in weekend cel putin sta mereu vreo 2-3 ore cu ea, singur, pana mai fac eu curat sau calc.

cateodata o si adoarme, dar mai nou nu mai vrea Bibi s-o adoarma el...



Andreea, are dreptate Nanna :)

dar descarca-te pe aici cand ai nevoie. stiu cum e sa convietuiesti cu soacra...

pe mine si acum ma bantuie. pe Skype :D

bineinteles ca ma boscorodeste c-o duc la gradi, ca ii dau nu stiu ce sa manance etc...



Dbunny, ce mai faci?



merci de idei de mic dejun.

azi i-am spus la bona sa ii faca paste cu lapte.



Jade, nu fac chestii complicate. Sos de branza de obicei inseamna branza philadelphia :D

sos de rosii, ii punem la steamer rosii, ardei, ceapa verde. mai multe rosii evident. dupa care le scurgem de apa, le blenduim. pastele le ameste cu unt, apoi tor sosul. de la unt se lipeste sosul pe paste.

sos de linte era o mancare de linte cu legume care nu a vrut sa o manance,a sa ca am pus branza philadelphia pe paste si am turnat si mancarica de linte, care era mai mult sos asa si le-am amestecat. fiindca branza se lipeste de paste se lipea si lintea :D asa ca a mancat :D



mihaela, bafta la gasit bone si cu noul serviciu.









...........................................

mamica de Beatrice-Ana - 26.09.2011

..........................................

zebraroz.ro [majoreta]

#28
pinkysor

pinkysor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 21:43

Salutare fetelor!

Nu am reusit sa intru in ultimele zile ca sunt prinsa cu diverse lucruri... pana pe 18 apr sunt cam ocupata.

Nanna, maine cred ca fac transefer! Multumesc pt pm! [pup]

Camady, eu raman impresionata mereu cand scrii ceva de baietii tai! Aveti o familie tare frumoasa! [pup]

May, de fapt tu esti sursa noastra de inspiratie in ceea ce priveste meniurile... deci noi nu prea avem idei [:D] Eu ii fac tot felul de amestecuri de cereale hidratate cu diverse fructe confiate sau mere si cateodata ceva condimente (scortisoara, vanilie). [pup]

Andreea, imi pare rau ca esti suparata, si eu zic sa vezi partea buna [pup] Sper sa-ti treaca repede supararea, si sa fie testul pozitiv!

Klau, imi pare sincer rau ca treceti prin asemenea momente! Doamne ajuta sa se faca bine! [pup]

Mihaela, broavo tie! Sa fie totul cum iti doresti si sa gasesti pe cineva pe plac si bafta la noul job! [pup]

Lali [pup]

Dbunny, as vrea sa te intreb cum e in Spania in perioada mai-iunie? E ok pt o excursie la mare? [pup] noi am inceput sa ne gandim la concediu [:)]

Va pup pe toate! [pup]

Pinky - mami de Dani 11.09.2011

#29
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 13 martie 2013 - 21:50

Dani are o lingura de lemn pe care o tot ia cu el peste tot si-o roade. Azi l-am prins cand o muia in WC. Sa mor!

mama lui Daniel (23/07/2011)

#30
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 08:06

Citat:
citat inmesajul lui mihaela_i
Dani are o de lemn pe care o tot cu el ste tot si-o roade. Azi l-am prins cand o muia in WC. Sa mor!mama lui Daniel (23/07/2011)
Bun venit in club [:-)))] ! De asta la mine wc-ul este posibil sa fie cel mai curat loc din casa,pentru ca e curatat temeinic dupa fiecare folosire. Cum prinde usa deschisa e direct cu mainile in apa,sse scoala pe moaca si baga si in gura uneori. Nu mai spun cate chestii gen periute de dinti,ttuburi de pasta,llinguri , sosete ,aU ajuns in wc...Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -