Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (44)


231 raspunsuri la acest subiect

#171
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 19:29

hai ca listuta nu e chiar prastie, ii lipsesc doar new-line-urile dintre noi. o invalmaseala de mamici si bebici, fara virgule [:)]

 

dar asezarea in ecran e intr-adevar suparatoare.

 

Laviii, voi ati facut anti-polio ?!?! De ce nu vii tu pe FB sa fi citit ce si cum ? [:(]

(ideea e ca din toamna se va schimba schema de vaccinare, se va face un DTP combinat cu anti-polio la 6 ani, si acum se chinuie sa scape de stocuri de VPI care expira in toamna.)



#172
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 20:55

Pai Nati oricum n-ar prinde varianta noua la 6 ani, nu? Asa ca e numai bine ca a scapat de antipolio cu ocazia asta. Nu pricep dezavantajul. Pe FB nu vreau sa (re)intru, v-am mai spus, nu vreau sa-mi creez o noua dependenta internautica. Imi ajunge DC-ul.


Editat de lavi02, 23 aprilie 2013 - 20:57 .


#173
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 08:09

M-am mai gandit aseara: daca sunt singura care va retin aici as face bine sa ma supun unanimitatii :) si eventual mi-as putea face si eu un cont pe FB ( dar sub un pseudonim pt ca nu as vrea sa ma recunoasca toti cunoscutii) si sa va intalnesc pe acolo. Eu vreau sa mai vorbesc cu voi si imi place modul asta de a comunica in grup, de a spune o problema pe care o ai ca poate primesti solutii de la mai multi, de a impartasi cu mai multi o bucurie, un eveniment, o idee, o glumita...

Asta daca vi se pare atat de misto pe FB comparativ cu forum. Ce vi se pare atat de grozav la Facebook? Eu de fapt nici nu mai stiu cum este caci cred ca sunt 2 ani de cand mi-am sters contul.

Editat de lavi02, 24 aprilie 2013 - 08:19 .


#174
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 08:49

Lavi:
- avantaj major forum: e mai mare si mai diversa comunitatea, afli pareri si experiente mai multe. vs FB unde discuti in grupul de prieteni, cati sunt. Plus ca multa lume se cenzureaza puternic pe FB.
[size=1] postarile ajung la gramada la mamici si colegi de serviciu, de ex (plus mama prietenei tale, pe care ai adaugat-o o data ca sa aiba dreptul de a vedea vreo poza si nu puteai s-o refuzi [:p]). [/size=1]
Bine, pe FB sunt grupurile private, unde intr-adevar e mai ok.

- avantaj major FB: intri intr-un singur loc, unde sunt poze, notificari si toate cele din viata ta de pe net [:D]

Pana acum DC-ul limita mult posibilitatile (inserarea de poze, de ex), plus ca totul devenea absolut public. Mie nu-mi placea ca nu am notificari, trebuia sa alerg pe la subiecte sa-mi culeg replicile. Cu noua platforma, si DC-ul are posibilitatile FB, avantajele si le pastreaza, deci eu votez puternic pentru el.

Acum in particular: multa lume din gashca de aici si-a pierdut obiceiul de a alerga pe DC prin subiecte, era mai comod pe FB.
Nici in grupul de acolo nu e mare zumzaiala, dar de citit se citeste si sfaturile sunt prompte. Iar la noul DC inca nu se incumeta...

Editat de maria_alexia, 24 aprilie 2013 - 08:52 .


#175
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 08:51

mneata :) 

si eu vreau sa-i fac tura asta de antipolio lui andrei (numa ' ca am pierdut biletul de acord, dup-aia a venit vacanta, acu' umbla plodu cu carnetu-n geanta si cu rugamintea sa-l vaccineze si pe el cineva)

in alta dezordine de idei is mandra de fi-mio, ca a luat 100 de puncte la euclid [drept pentru care a primit voie (de la ma-sa) sa chiuleasca luni de la scoala, ceea ce a si facut] . acu asteapta medalia (vad ca functioneaza chestia asta cu medalii la el. eu nu m-as fi dat jos din pat duminica dimineata pentru o medalie...)



#176
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 08:53

ha, ha, cica "de-urmareste acest subiect" [:-)))]   [soricel]



#177
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 08:58

corapina, Andrei a luat 100 de puncte pe subictelele astea ?!?!!

http://www.concurs-e...9a96db33de8.pdf

 

bravo, bravo, ce tare e!

 

la noi in scoala/clasa nu i-a inscris la euclid, m-am uitat doar pe subiecte, poate i le dau in w/e, dar mi s-au parut chiar dificile...



#178
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 09:05

dap, alea erau subiectele. si mie mi s-au parut greute, mai ales ca el nu mai pusese mana pe-o carte dinainte de vacanta. ma bucur ca a reusit sa se concentreze.


Editat de corap, 24 aprilie 2013 - 09:14 .


#179
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 10:07

Deci nu vreti sa inchidem pravalia aici  [:)]

 

Eu tocmai nu vreau sa-mi vina in devalmasie poze, stiri despre ce joc a mai jucat unul, sau ca unul a facut nush ce sondaj, sau ca altuia ii place nu stiu ce. Sau ca x a plecat la piata, y s-a intors de la piata. Mi se pare o gramaaaaada de informatie nefolositoare pe care creierul meu tot trebuie sa o catalogheze ca nefolositoare si sa nu o retina. Creierul meu are tendinta sa retina destule.

 

Nati nu a fost la Euclid. Initial trebuia sa plecam in we, apoi n-am mai plecat, a fost decizie de ultim moment. Oricum Nati nu e deloc concursomana ca ma-sa. Ia sa ma uit si eu pe subiecte.

 

Gagici, indrazniti, refaceti-va macar contul in noua platforma ca nici asta nu e chiar intuitiv  [batcap]  [si-eu]



#180
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 10:09

Acum am citit si eu subiectele, bravo lui Andrei!!!!!

Nu cred ca Nati ar fi facut 100 de puncte.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -