Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Fiv Turcia - 5


192 raspunsuri la acest subiect

#1
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 19:57

Capitole



Cap. 1 ; Cap. 2 ; Cap. 3; Cap. 4



Lista clinici



Acibadem



http://www.acibademi...om/in_vitro.asp

http://www.acibadem....vf/ro/index.asp

Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.

FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului), Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.

Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii)

150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii

Protocol principal: 3 zile orgalutran, 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar Orgalutran. In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.

Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits

Transportul aeroport-spital-hotel va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.

Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email: semra.selim@acibadem.com.tr.



Date despre transferul embrionilor criogenati - FET

· Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual

· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului

· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.

· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).



Linkuri utile



Calculator sarcina FIV



Aspirante la FIV Turcia [colegi]

vreau-bebel: 29,5 ani, sotul 31,5. Eu relativ ok, sotul OATS severa, aproape de azoo. Fiv 1 august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 februarie 2013 Dr. Tayfun, 8 martie anunt beta cat casa



Gravidute [gravi]







Reusite depline [9cer][mamica]



tamys - mami de gemeni Andrei si Maria - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV



Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara s-a nascut pe 30.11.2012



#2
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 20:00

un capitol vesel, intesat de vesti bune, sa aveti[flo]


#3
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 20:04

Hello!
Tocmai deschisesem laptopul sa ma apuc de treaba! [:D]
Lara [flo]

Nanne
_______________
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

#4
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 20:16

Multumim pt. noul capitol, inteleg ca i meritul Larei careia ii doresc sarcina usoara si la termen.
Cri te felicit pt cei 2 puiuti de la burtica, dar si pt omuletii de zapada! Asteptam beta cat casa!
Nelay ganduri pozitive!
Nanne, Ciuripica, Gabi, Ama, Ari si tuturor domnelor [flo]

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

#5
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 20:23

uuuupss..
nanne, hope you don't mind[flo]..hai ca, daca tot eram 'in mana' de aseara, m-am gandit sa ma fac utila, cat tot ma net-uiam, asa, fara un scop anume[:D]..
(in fact, tre' sa termin un business case pana luni (major deadline!), sunt in completa pana de inspiratie, sufar de lipsa totala de chef si zero tragere de inima, asa ca-mi gasesc cate-o preocupare alternativa, doar-doar ma mobilezez pana la urma[;)])..
[flo]

bebel, bafta multa la test (luni, da?[:D]) si incredere mare, in principiu, problema voastra (azo), odata rezolvata, sansele la bb, ar trebui sa fie foarte mari[:)] hai, sa fie cu noroc[flo]

#6
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 20:41

multumim babutei pentru noul capitol.
nu spun cine este ca poate iar primesc vreun oscar, dar ma multumesc si cu un cesar [:D]

lara un buchetel de flori iti trimit virtual si iti multumesc pentru incurajare si pumnisori [pup]
[flo][flo][flo][flo][flo]
[flo][flo][flo][flo][flo]
[flo][flo][flo][flo][flo]
[flo][flo][flo][flo][flo]
asa e, daca trec si de hopul asta ma mai linistesc putin, dar pana nu-l vad sa-l verific eu asa cum trebuie nu ma linistesc definitiv, desi sunt constienta ca vor incepe alte griji

[pup] turcoaicele si nu numai

____________________________________________________________________________________
Darul de a rabda necazurile este mai mare decat darul de a invia mortii. Pentru ca daca invie cineva un mort, atunci ii ramane dator lui Dumnezeu, pentru ca rugaciunea i-a fost ascultata. Dar daca cineva rabda necazurile, atunci acestuia Insusi Dumnezeu ii ramane dator“. Sfantul Ioan Gura de Aur






--------------------------------------


#7
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 21:10

Ama tinem pumni pentru bucalata! Nu are cum nu sa fie bine!
Acum nu vrei si un Urs? [:D] pentru ca cred ca mai e disponibil si Leone d'Oro prin toamna...

Lara [pup] te inteleg prea bine ca devierea de la "traseu". Eu cam asa sunt zilele astea la serviciu, dorm pe mine si fac orice altceva decat ar trebui [:D]. Am avut un big meeting, unde trebuia sa fac un mega raport-prezentare si l-am lasat pe ultima suta de metri, desi stiam de vreo doua saptamani. L-am terminat cu o zi inainte (dupa amiaza, pt ca ma apuca cheful inainte de a pleca acasa). Evident, am primit felicitari! [flo]
O sa fie bine si la tine, pentru ca am remarcat, desi muncesc mai putin, cand o fac parca am mai multa energie! Cred ca atunci ma descatuseaza consumatorul de la parter [8D] pentru cateva minute.
Apropo, ti-am zis ca mi-am luat si eu botine cand am calatorit fivos? 10 cm, and extra light [8D]
La drept vorbind, de asta am ales user-ul babei [:D] cand am facut capitolul doi. Stiam eu ca oricum am back-up, daca nu sunt in the mood. Sunt macar vreo 4-5 fete cucuiete, care pot tine sub control subiectul si care primesc o [flo] in avans.

Bebel [pup]

Nelay [pup] te alaturi grupului de PUPO. Ai incredere ca totul va fi bine! Cum le-am mai zis si fetelor aveti incredere si nu va cautati de semne si nu va puneti prea multe intrebari. Calcati doar pe norisori, asta e bine in perioada asta! [flo]

Cristina gravi si in cea de-a doua repriza! A se aplica ce am scris mai sus [:D] si o [flo]

[pup] si pentru Hatice care ne sustine atat de frumos, dar si cand va veni randul ei... mama, mama... [pk]

Nanne
_______________
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

#8
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 22:25

Buna seara intregului harem si musafirilor sai,

Multumesc pentru sustinerea in avans Nanne.Numar zilele pana in septembrie, toata lumea la serviciu ma intreaba cand imi iau concediu, de ce nu imi iau biletul anual la mare si eu zic ca inca nu stiu unde sa merg anul asta.
Alaturi de voi ma simt inteleasa, sustinuta si plina de speranta.Cred ca forum-ul are si rolul de a ne sustine una pe alta si de ne ajuta cu informati.[flo]

Vreau_bebel luni e ziua pt beta? Sa fie un numar cu 3 cifre.[:)]

In alta ordine de idei si eu am o pisica, fetita, am gasit-o pe strada acum 12 ani, era cat palma.Acum e stapana casei si noi suntem oamenii ei.
Am citi o gluma : Pisica zice :casa e a mea, ei (stapani) doar platesc ratele.

Va pup.
[flo]

#9
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 22:26

Multumim pentru noul capitol.
Bebel ne anunti
beta cat casa luni!!!! Da?
Nanne multumim mult de incurajari si de sfaturi.
Amaradia bafta multa si vesti minunate asteptam.
[pup] fetele si va doresc o seara frumoasa.


2 IUI nereusite Clinica de fertilizare Bucuresti, 1 FIV, 2FET nereusite Genesys Bucuresti. Sotul 30 ani, OK, eu 36, relativ OK - trompa dreapta putin permisibila, trompa stanga se banuieste obstructinata. Ovar stang rasucit dupa uter. Nici o sarcina.

#10
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 22:33

Da doamnelor, luni fac beta, l-as fi facut si azi dar am zis ca daca tot am promis o valoare cat casa sa las sa creasca corespunzator, pai nu? [:D]
Hatice [flo][pup]

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -