Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 75


199 raspunsuri la acest subiect

#191
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 14:08

camcris nu, e doar procedura in sine. tot pe prima pagina gasesti si pretul monitorizarilor. tratamentul depinde de pacienta.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#192
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 20:15

Fetelor eu cred ca azi am incheiat relatiile cu Medlife-ul. dupa 2 zile de nemancat, ma trezesc la 5 plec la Buc, ajung la 9, ma preia o fata si ma duce in salon. Ma schimb si apare si doctorasul. Se uita pe analize si ma intreaba: pt ce tb sa te operez eu???[bang]ii spun povestea, apoi vede candida. AAAAA pai nu te operez azi, anulati programarea. Eu l-am intb care e problema, ca i-am zis asistentei de luna trecuta si nu a zis nimic, mi-a cerut cnp-ul ca sa se uite ea pe rezultatul analizei. Ei nu, nu te operez si a plecat. Am crezut ca mor[q][q], nu-mi venea sa cred, am inceput sa plang. era atat de greu sa verifice cineva analizele inainte? Nu e normal sa te uiti dimineata pe cine operezi si pt ce...[bang][bang][bang] M-am dus plansa toata sa-mi recolteze iar secretia, jigodia de la receptie urla la mine ca ce analize vreau, printre lacrimi i-am zis ca nu stiu, ceva pt candida, noroc ca era o femeie acolo care stia povestea de la Albu si i-a spus ce...am intrat in salon sa-mi recolteze si m-a vazut dr ca plangeam. A venit dupa mine, a dat asistenta afara si mi-a zis ca vrea sa vb. M-a intrebat de ce plang si printre lacrimi i-am spus ca nu mai suport incompetenta oamenilor de care este inconjurat. Eu chiar i-am zis asist sefe ce am si ea nu mi-a zis nimic, m-au amanat, mi-au gresit programarea, vb urat, chiar asa pe banii mei sa se intample toate???M-a rugat de acum sa vb numai cu el, sa-i trimit msg pe tlf si ma suna cand poate, sa stau linistita ca o sa scap de candida si ma opereaza dupa, ca o sa vad ca o sa raman gravida natural...i-am zis natural, nu am nici o sansa, nu are de ce sa ma incurajeze ca am fost prin multi medici...daca prima data cand a fost refacuta nu am ramas, a doua oara nu am nici o sansa. Cu doctorul nu am nimic, dar mi-e scarba de personalul de acolo...

#193
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 21:00

OFFFF nu-mi vine sa cred ce ai patit Dellya[bang][bang][bang]i-mi pare rau
Daca vb de individele de jos de la MMF da ai mare dreptate sunt niste incompetente ,nesimtite si nu au nici o treaba cu ceea ce inseamna sa lucreze cu publicul .La mine cand au ridicat tonul m-am zburlit toata [afro]eu sunt buna dar sunt mai nebuna...suport orice ,accept orice dar toate ca toate nu tipa la mine ,vb frumos ...am avut si eu ceva peripetii cu ele si acum cand ma vad parca vad pe [drac]

Si cand te gandesti ca sunt platite din banii nostrii...eu nu mai vb de mult cu ele pt programari,informatii ,etc..o contactez pe Lucia si vb cu ea ...si mai sunt niste asistente ffff dragute acolo cu,care ma inteleg ok...

#194
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 21:05

Fetelor nu le acceptati sa va vb urat ,sa va trateze cu indferenta,sau sa va repeada este datoria lor sa ne ofere informatii ,sa ne ajute petru asta sunt puse acolo chiar daca sunam,intrebam de 100 de ori ,nu trebuie sa le acceptati nesimtirea...pacat de doctorasul nostru care este de un foarte bun simt si are un respect deosebit pentru pacienti,raspunde la tel,sms.si culmea niciodata nu l-am gasit nervos sau sa-mi raspunda evaziv...pacat ca este inconjurat de oameni incompetenti...

#195
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 21:55

offf dellya, imi pare tare rau ca ai trecut prin experienta asta urata...te inteleg si iti confirm parerea despre receptioniste...am patit-o si eu cu o asistenta de la recoltari care m-a luat la cearta cand i-am zis ca vreau recoltare de secretie (si eu avusesem candida) la doar 5 zile dupa terminarea tratamentului. ma trimitea la plimbare, dar i-am spus ca astea au fost indicatiile dr albu (si nu minteam!) si vorba ta, eram certata pe timpul meu si pe banii mei!
asistentele de la mmf (le stiu deja, ca ma duc si-mi fac zilnic injectiile la ele) mi se par foarte dragute...la fel si cele din spital! si cele de la punctie/transfer...
in schimb pt laparo, cand eram suparata ca sunasem de 100 ori si nu reuseam sa obtin o programare, am aplicat un comportament f umil 'haideti, va rog frumos, mult de tot, trebuie si eu sa stiu, sa ma invoiesc de la serviciu, sa incep pregatirea preoperatorie etc'. si se calmau instant si promiteau ca ma ajuta... pana la urma a fost ok pt mine...ahhh, nu, nu sustin ca e normal sa te umilesti (ca nu-mi iese nici mie de fiecare data, ba din contra! dar atunci imi doream cu ardoare sa nu mai pierd o luna)...

nu stiu ce sa-ti zic, faci cum simti, dar eu pt dr albu nu renunt la medlife (ca sa nu zic ca am super abonament la o alta clinica privata, unde as avea consultatii gratuite si o gramada de analize incluse/reduse...dar tot la medlife vin...) si incerc sa trec pt aspectele mai putin placute (doar ca ce ai patit tu e mai mult de atat...)...probabil stie el dr albu ce stie cand da nr lui de tel pacientelor (si chiar raspunde! eu trebuia sa incep tratamentul pt IA, dar mi-a iesit candida ca si tie, i-am dat sms si mi-a raspuns rapid sa nu fac tratamentul de IA, ci sa tratez candida...)
linisteste-te si mai gandeste-te...oricum, tu te pregatesti pt fiv, iar dr albu opereaza cu gandul la asta, de asta poti sa ai incredere in el ca nu-ti face ce nu trebuie pe acolo....


---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#196
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 22:40

Asa este Cmintzica nu trebuie sa renuntam la doctoras pentru niste "incompetente" care ii dau informatii eronate doctorasului, cu siguranta in cazul Dellyeinu a fost informat cum trebuie ...mie la histero 2 mi-au dat alt rezultat de la alta pacienta ....[bang],ma dus intr-un salon cu o pacienta care tocmai facuse avort la cerere [bang][bang][bang](cu alt medic)va dati seama ce am simtit cand am aflat? nici nu mai aveam nevoie de anestezie...[alcool] din pacate cu asemenea oameni avem de-a face dar noi nu trebuie sa le permitem sa ne trateze asa...deci fetelor nu mai aceptati nici un fel de "mizerii"de la ele..si in nici un caz nu trebuie sa ne "umilim"sa ne ofere informatii sau se ne faca programari..[bang]


#197
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 22:49

Dellya Ufff imi pare tare rau pentru experienta ta de azi. Dimineata chiar ma gandisem la tine si speram ca totul va decurge OK. Aveam in fata imaginea lui Cri_Cri_Cri din C-ta ca si tine, care facuse un FIV fara succes, apoi laparoscopie cu Dr Albu iar urmatorul FIV din nov. a fost cu deplin succes - doi puiuti care s-au prins bine de mami. Si chiar imi doream ca Dr Albu sa faca aceeasi treaba buna si la tine iar apoi sa ne dai vesti frumoase. Mai gandeste-te daca pentru lipsa de profesionalism a unor persoane cu job-uri administrative renunti totusi la mana lui speciala. Imi imaginez ca mai sunt si alti medici buni, dar asa cum spuneau si Crystyne si Cumintzica atunci cand face o laparoscopie/histeroscopie Dr Albu urmareste deja rezultatul frumos de la FIV si creeaza conditii optime ca o sarcina sa se poata implanta ok.

Din aceleasi motive am amanat si eu histeroscopia programata luna aceasta. L-am intrebat pe Dr Albu daca dupa tratamentul pe care mi l-a dat tb sa refac testele sau putem face direct histero dar mi-a zis ca trebuie refacuta analiza, chiar daca asta presupune sa mai amanam cu 1 luna histeroscopia, FIV-ul etc.

Intr-adevar el a fost totdeauna acolo cand am avut neclaritati - i-am dat sms-uri, mail-uri si imediat ce putea imi raspundea - chiar daca f scurt - intelegeam f bine mesajul si-l urmam fara discutii. S-a intamplat si cand faceam stimularea ptr FIV, cand mi se gresisera analizele si era weekend, si sambata seara tarziu la 2 zile dupa FIV cand incepusera sa-mi curga niste cheaguri de sange si eram panicata, si in alte dati cand imi aminteam eu ca am uitat sa-l intreb ceva important la consultatie, etc.... de fiecare data mi-a raspuns super profi.

Dellya daca vrei, te rog sa-ti activezi PM-ul. Vreau sa te intreb ceva[pup]

#198
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 23:28

[:D]restul e ''cancan''Angi[:-)))],bravo Cumintzico[flo][olala][pup]
[pup]fetele ''albe''

#199
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 20 martie 2013 - 23:51

casuta nou-nouta aici


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -