Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)


204 raspunsuri la acest subiect

#21
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 15:33

delia, n-am nici timp, nici rabdare si nici chef [:I] de scos anual bulbii. Eu stiam ca la 2 tb facut asta...dar mama nu i-a mai scos de cel putin 5 ani si sunt ok la ea [:D] Bine, ea are si un pamant mai bun decat cel d ela mine din curte...



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#22
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 01:28

Am intrat si eu in ceas de noapte sa urez:


[bum][bum][bum][bum][bum][bum][bum]

LA MULTI ANI, ANDRA!!!
Sa fii sanatoasa si fericita!!!

[bum][bum][bum][bum][bum][bum][bum]

Happy Mom [zana] si [gravired] S21+ [baietel]

#23
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 02:48

Intru si eu cu intarziere...[asia]

LA MULTI ANI ANDRA!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#24
ramo_b

ramo_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 04:03

[bum][bum][bum] LA multi ani Andra! sa ai parte de tot binele din lume! [cor][s][s][s]

#25
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 10:45

[flo][flo][flo]LA MULTI ANI ARSENIE![flo][flo][flo]

SA FII SANATOS, FERICIT SI NOROCOS!




mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#26
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 10:51

Neatza,

Pfuiii ce adormita sunt, n-am bagat cafea de dimineatza ca sotul a uitat de existenta mea[:D]

Am avut un wekend aglomerat cu piscina, gratare si copii multi ca mai am 2 gemene in custodie pana miercuri.Am fost sambata seara la o degustare de vin, a fost super, vinul foarte bun si mancare de master chef[pofta]

Cam atat despre noi.

Spun si eu La multi ani pentru Andra, Adam si Arsenie. Mamici sa va traiasca copilasii sanatosi si voiosi.[bum]

Mada multumesc de site, o sa-l studiez. Sunt in ceata totala. De unde stiam ce vreau si cum vreau acum sunt debusolata total.

Miki daca poti sa-mi mai spui o data cum ii spune la copacul ala, te rog. Daca nu caut in capitolul trecut.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#27
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 martie 2013 - 12:01

buna dimi

o [flo] va ofer sa aveti o zi minunata!! la noi este asa frumos afara!!![olala]

la multi ani puiut mic si frumos ARSENIE!!! la multi ani mami frumoasa SIMO!!! [olala][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup]
__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#28
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 12:43

neata fetelor



urez si eu cu intarziere La multi ani, Andra si Arsenie! sa cresteti mari, pui scumpi si iubiti, sa aveti o viata frumoasa alaturi de fratiorii vostrii si sa va bucurati parintii[bum][bum][batetoba]

nu am avut cand sa intru, dar m-am gandit la voi.



tare m-au amuzat povestirile voastre despre soacre[:D]

catank imi place ca esti asa[pup] si eu la fel sunt, dar adevarul este ca nici motive nu mi-a dat sa fiu altfel[:D] nu stiu cum as reactioona daca ar fi calare pe capul meu sa ma cicaleasca, daca as fi stat cu ea....[:-@] oricum, tu procedezi bine, iti vezi de treaba ta fara comenatarii.



dar si fetele au dreptate, totusi...cand vezi ca strica , copilul, ca ii baga in cap tot felul, ca nu-l lasa singurel sa faca ceva...te enervezi si asa. cel mai bine este rarut ca-i mai dragut[:D]



lidia ma bucur ca ne-ai scris, ca sunteti bine, ca puiul mic este bine si creste frumos[olala] un [pup] de la noi pentru puiutii frumosi[olala]



bb_yasmi este bun programul, asa lucrez si eu si este ok. bine, eu as vrea de la 10-15 daca s-ar putea[:D] dar pe aceeasi bani[8D][:D] eu zic sa mergi daca te cheama[pup]



somleac fain v-ati mai distrat. asa dor imi este si mie sa merg la o degustare de vin[pofta] de piscina nu mi-e dor, parca mi-e sila sa mai merg la piscina, nu stiu de ce[alcool] cred ca am auzit si ciit prea multe[:-@]



fetelor, cand v-ati ales baba?[:D]



ailed,mary,ionales, madutza, miki, ramo si fetele va [pup][pup][pup][pup] pe toate.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#29
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 14:57

somleac, copacul reginei sau Paulownia..sper sa-l gasesti ca e tare frumos[pup]

LA MULTI ANI ARSENIE[flo][flo] LA Multi Ani Simo, sa-ti traiasca cel mai mic dintre barbatei[flo][flo][flo][pup]

eu sunt cam terminata si n-am timp nici sa respir, poate maine sa mai reusesc sa va dau BZ..sunt alergata si la servici si acasa/..andrusca mea bineinteles ca nu facuse noapte alba degeaba, azi am alergat la recoltare de analize[bang][bang] sunt cam daramata..[alcool][alcool]

va pup[pup]

mami de 2 prichindei

#30
alina06st

alina06st

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.057 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 17:40

La Multi ANi, Arsenie! Simo, sa fiti sanatosi cu totii, s-aveti parte de cat mai multe bucurii!
[pup] [flo] [pk]

Madutza, nici mie nu mi-au iesit zambilele, desi am scos bulbii si i-am replantat. Ii pusesem pe langa o alee si s-a intins gazonul peste ei. Cred ca nu au putere sa iasa prin gazon... nu stiu ce sa cred... M-am cam ofticat. Nici ghioceii aia galbeni nu mai ies, tot pe acolo erau plantati [bang]

Miki, ce sa-ti spun decat, sanatate! Si putere! Te cred ca esti daramata. Ceva vitamine pt tine iei? Eu cred si in astea, in vitaminizarea noastra.

Eu iau deja a doua luna ca+mg+zn, 10 zile pe luna si ma simt mai bine. Nu-mi mai cade nici parul asa de tare [pk]. Imi aduc aminte ca inainte sa raman gravida cu Luca mai luam cand si cand spirulina si ma simteam bine. Si acum am citit despre uleiul de catina ca face f bine. Vreau sa iau sa fac o cura [:D]. Si eu ma simt cateodata daramata, si asta fara sa fie ptiticii bolnavi!

Fetelor sa va povestesc:
Sambata copilul unor prieteni, are 3 ani si 8 luni, alerga prin casa, s-a impiedicat si s-a lovit cu tampla de tocul usii. Nu parea sa aiba nimic. Ma rog, plansetele de rigoare... Parintii pleaca la un botez si dupa vreo 2 ore ii suna bunica. Copilul nu se mai tinea pe picioare. S-au dus cu el la spital si i-au trimis la Buc. Era constient, doar ca fara vlaga. Din fericire se pare ca nu e nimic grav. Sunt internati la Bagdasar, i-au facut tomografie si e ok si urma sa-i faca azi rmn.
Asa de tare m-am speriat... ma gandesc, trebuie sa fiu cu ochii pe ei mereu. Chiar daca, am eliminat, zic eu, toate obstacolele de prin casa. Noroc ca e casa noua si nu prea avem mobila [:D]

Va pup!

Mami de muschetar [copil] Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -